Karma – tai labai stipriai veikiantis visatos priežasties ir pasekmės dėsnis. Žmogus per savo gyvenimą kuria savo karmą, kuri gali būti tiek teigiama, tiek neigiama. Neigiama karma susikaupia per daugelį metų, kol galiausiai tampa slegiančia ir nebepakeliama. Karminiai mazgai veikia žmogų, tol, kol jis neišmoksta likimo siųstos pamokos ir neatlygina padarytos žalos, todėl labai svarbu juos atrišti arba, kitaip tariant, išsilaisvinti.

 

karminis mazgas

Neigiama karma ne tik veiksmai ir mintys, bet ir tai, kokia buvo dvasinė būsena, ką nors darant ir galvojant. Gyvenimas – tai dabarties akimirka. Nuo to, kokia dvasinė būsena dabar, priklauso, kokia jis bus kitą kartą ir taip iki begalybės. Ateitis taip pat yra dabar. Visi patiriami jausmai (teigiami: meilė, ramybė, lengvumas ir neigiami: pyktis, sumišimas, liūdesys) lemia ateitį.

 

Kodėl nepavyksta svajonių paversti realybe? Arba kodėl svajonės tampa realybe tik po didelių išbandymų, arba tada, kai apie jas pamirštama, arba jos iš visos niekada neišsipildo? Svajonės tampa realybe tik tada, kai didžioji dalis karminių mazgų yra atrišami, sielą užplūsta meilė ir lengvumo jausmas.

 

Kaip atrišti karminius mazgus? Atsakymas slypi praeityje. Kiekvienas žmogus gauna individualias gyvenimo pamokas. Paprastai jos padeda atskleisti tam tikras charakterio savybes. Kažkam reikia išmokti pakovoti už save – jis gaus vienokias pamokas. Kitam reikia išmokti įveikti baimes – jis gaus kitokias. Kitiems atsikratyti godumo, arogancijos, silpnumo ir t. t. Visų net neįmanoma išvardyti.

 

Visiems žmonėms būdinga tikriausiai tik puikybė ir išdidumas. Kai kurie kiekvieną dieną išaukština save, siekia pasikelti savivertę ir mintimis arba veiksmais pažeminti kitus. Kiekvieną kartą pagalvojus arba padarius ką nors blogo, užsiriša tvirtas karminis mazgas.

 

Žmogaus išdidumą rodo ir kita savybė – nusižeminimas, visiškas arba iš dalies meilės sau atsisakymas. Toks žmogus nuolatos save kuo nors kaltina, mano, kad jis yra negabus, netalentingas, nesėkmingas, neprotingas ir t. t. Taip pat jis jaučia stiprų pavydą tiems, kurie, jo manymu, likimo apdovanoti labiau. Tokiam žmogui bus skiriamos tokios gyvenimo pamokos, kurias išmokęs, jis supras, kad klydo nuvertindamas save. Gali būti, kad jam bus siunčiama papildomų pamokų, kurios padės sutvirtinti charakterį.

 

Gyvenimo pamokas lengva atpažinti – tai tokie gyvenimo įvykiai, kai reikėjo kovoti su sunkumais, kai žmogus buvo priverstas kažką daryti, susidūrė su daugybe kliūčių. Pavyzdžiui, žmogus turi baimę kalbėti viešai, bet likimas siunčia daugybę situacijų, kai tai daryti būtina. Kai pavyksta įveikti savo baimę, pamoka būna išmokta. Jeigu žmogus nebando įveikti savo baimių, bet ieško pasiteisinimų, tai ant savo pečių užkrauna karminę skolą ir turi su ta našta gyventi tol, kol nepradės mąstyti ir elgtis kitaip.

 

Neretai gyvenimas priverčia kažką svarbaus atlikti. Tačiau širdyje trūksta ryžto, atrodo, kad nėra jėgų įveikti sunkumus. Tokiomis akimirkomis žmogų reikia palikti vieną, kad jis nebandytų elgtis taip, kaip kažkam atrodo, kad jis turi elgtis, ir išdrįstų pakovoti už savo vietą po saule. Jeigu jam pavyks, savyje atras jėgų apie kurias nė nenutuokė.

 

Pirma taisyklė, kaip atrišti karminius mazgus – likti vieniems. Prisiminti gyvenimo situaciją taip, lyg tai būtų vykę vakar, ir pradėti analizuoti. Pripažinti savo klaidas, bailumą, padėkoti už siųstas gyvenimo pamokas ir prašyti Dievo atleidimo. Labai svarbu, prievarta neversti savęs mintimis nusikelti į praeitį, net jei tai padaryti nebūtų sunku. Žmogus turi pats norėti atrišti visus karminius mazgus ir gyventi šioje žemėje tiek, kiek jam skirta, kaip laisva ir nuo nieko nepriklausoma siela.