Žmogaus likimas toks trapus. Tik viena nuotrauka gali jį pakeisti. Fotoaparatas užfiksuoja kur kas daugiau negu vien tik žmogaus atvaizdas, nuotraukoje slypi ir dalelė to asmens biolauko… Artėja vasaros atostogos, daugelis leisis į keliones Lietuvoje ar užsienyje ir iš jų, be abejo, parsiveš pluoštą nuotraukų. Tuomet norisi fiksuoti kiekvieną emociją, naują patirtį, bet galbūt kai ką vertėtų pasilikti vien tik savo atmintyje? Nuotraukos turi magišką galią ir tai yra įrodyta…

 

nuotraukos

Toks eksperimentas buvo atliktas laboratorijoje, tačiau tuo įsitikinti gali kiekvienas asmeniškai. Laboratorijoje buvo išperinti keturi viščiukai. Jie buvo tokie patys, nes juos išperėjo ta pati višta. Visi buvo visiškai sveiki – tą patvirtino veterinaras. Visi jie augo lygiai tokiomis pačiomis sąlygomis. Po kelių dienų jie buvo atskirai nufotografuoti ir sužymėti, kuris yra kuris. Trijų viščiukų nuotraukos buvo padėtos į šalį, o ketvirtojo nuotrauka buvo daug kartų padauginta ir dalinama į kairę ir į dešinę. Viščiuko nuotraukas išdalino šeimos nariams, draugams, vaikams darželyje ir kitiems. Įteikdami tas nuotraukas tyrėjai davė ir instrukcijas: „Jeigu kažkas negero nutiks jūsų gyvenime arba bus liūdna, pažvelkite į šį geltoną stebuklėlį ir pabandykite priversti viščiuką pasiimti viską, kas yra bloga“. Kas tuomet nutiko? Eksperimentas įsibėgėjo ir jauniklis iš tiesų pradėjo sparčiai keistis. Jis prasčiau vystėsi nei kiti viščiukai, jis atrodė liūdnas, sumišęs, tarsi praradęs gyvenimo džiaugsmą. Viščiukai auga ir vystosi labai greitai, todėl menkiausi nukrypimai nuo normos tampa iš karto pastebimi. Sunku rasti geresnį pavyzdį, kuris taip tiksliai iliustruotų, kokią neigiamą įtaką gyvenimui gali daryti paprasčiausia nuotrauka. Rusų mokslininkai atliko panašų tyrimą ir su kambariniais augalais. Rezultatai buvo identiški. Nėra jokių abejonių, kad ir žmogų veikia tai, su kokiomis emocijomis jo nuotraukas peržiūri kiti.

 

Tikriausiai ne veltui šiuolaikinių žmonių protėviai taip atsargiai žiūrėjo į portretų atvaizdus. Tikėta, kad jie turi magiškų galių. Apie tai, kaip portretai lemia žmogaus gyvenimą ir likimą parašyta šimtai knygų. Tačiau tuometiniai gyventojai net negalėjo įsivaizduoti, kad XIX amžiaus viduryje atsiradusi fotografija turės dar stipresnę įtaką nei dailininkų paveikslai. Nuotraukoje užfiksuojamas tik žmogus, menininko (savotiško tarpininko) auros, jo talento, kad ir koks jis būtų,  nebelieka, todėl nuotrauka gali dar stipriau veikti žmogaus likimą. Kontaktas užmezgamas tiesiogiai žiūrint į nuotrauką. Žinoma, kartais tai gali turėti ir teigiamų pasekmių, tačiau žmonių, linkinčių blogo (kartais sąmoningai, kartais nesąmoningai) yra kur kas daugiau.

 

Nuotraukų poveikis ilgalaikis, todėl jį sunku pastebėti ir atpažinti. Laikai, kai fotoaparatas yra įdiegtas kiekviename telefone, yra labai nauji. Dar ne taip seniai profesionalūs fotoaparatai buvo prabangos prekė, kurią sau galėjo leisti tikrai ne kiekvienas. Ką ir kalbėti – elementarų fotoaparatą tais laikais turėjo tikrai ne kiekviena šeima. Tada nuotraukų žmonės neturėjo tiek daug, kiek jų turi dabar. Be to, ir pačios nuotraukos nebuvo tokios kokybiškos, veidus galima įžiūrėti lyg pro miglą. Pasirodo, tai žmones apsaugodavo nuo nužiūrėjimų ir piktų kėslų turinčių asmenų. Išskaityti informaciją iš tokių nuotraukų yra labai sudėtinga, todėl pasiųsti blogus linkėjimus galėjo tikrai ne kiekvienas. Tą galėjo padaryti tik profesionalai. Paprasti žmonės galėjo jaustis bent šiek tiek saugesni nei dabar.

 

Dabar kasdien žmonių dėmesį patraukia žymių aktorių ir dainininkų nuotraukos žurnalų, laikraščių puslapiuose ir interneto portaluose. Juos įdėmiai stebi milijonai akių. Vienas netinkamas žvilgsnis užkrauna ant jų pečių problemų, slegiančių minčių. Jie atrodo besišypsantys ir laimingi, tačiau tai tik fasadas. Sakoma, kad žmogus kasdien turėtų „pasikrauti“ optimizmu ir gera energija, bet nuotraukos to padaryti nepadės.

 

Kiti žiūrėdami į nuotraukas, kaip energetiniai vampyrai siurbia juose nufotografuotų žmonių energiją. Dėlto ilgainiui tose nuotraukose atvaizduojami žmonės jaučia fizinės ir psichinės energijos stygių. Parapsichologai aiškina, kad būtent dėlto įžymių žmonių šeimose yra tiek daug problemų, ginčų, skandalų, skyrybų, nemažai ir tragiškų įvykių. Šie žmonės paprastai yra apdovanoti didesniu energijos potencialu, tačiau, laikui bėgant, ir jis išsenka. Manoma, kad žmonių siunčiama teigiama energetika gali iškelti kokį nors asmenį į aukštumas ir arba jį išlaikyti ten iki žilos senatvės, arba nuleisti ant žemės.

 

Paranormaliais reiškiniais besidomintys žmonės pataria ne tik rečiau fotografuotis ir publikuoti savo nuotraukas, bet ir piniginėje nesinešioti mylimųjų nuotraukų. Fotografijos gali atsitiktinai iškristi ir patekti į blogų žmonių rankas. Net jei nuotrauka lieka piniginėje, bet kas į ją gali atsitiktinai pažiūrėti ir užkeikti. Norite tikėkite, norite ne, bet sakoma, kad dažniau išsiskiria tos poros, kurios prieš santuoką daug fotografavosi arba jos  iš viso nesusituokia. Jeigu neišsiskiria, tai jų santykiai būna labai blogi.

 

Nereikėtų stengtis įamžinti fotoaparato objektyve kiekvienos gyvenimo akimirkos. Šis tas turėtų likti tik atmintyje. Rūpestingai saugoti brangių žmonių nuotraukas, kad jos nepatektų bloga linkintiems asmenims į rankas. Rekomenduojama pasilikti tik tas nuotraukas, kurios kelia tik gerus prisiminimus.