Greičiausiai kiekvienas esame svajoję apie milžinišką laimėjimą loterijoje. Tačiau realybė tokia, kad tikrieji turtai nenukrinta tiesiog iš dangaus. Neretai dėl jų tenka dirbti daug ir ilgai. Vis dėlto milijonais ar net milijardais garsėjančių žmonių pasaulyje yra daugiau nei maža saujelė išrinktųjų. Tad kokia jų sėkmės paslaptis?

 

pinigų pasaulis

„Savo gyvenimą kuriu pats“

 

Dauguma praturtėjusių žmonių tvirtai tiki, kad jie patys kontroliuoja gyvenimą. Jie laikosi nuostatos – pasaulyje niekas nevyksta atsitiktinai, viskas yra atliktų pasirinkimų padarinys. Vadinasi atsakomybės prisiėmimas už savo gyvenimą tampa pirmuoju žingsniu kuriant svajonių ateitį. Net kai kas nors nepasiseka taip, kaip buvo planuota, nereikėtų kaltinti ar kritikuoti aplinkinių, ieškoti pasiteisinimų. Svarbu išmokti pamoką, judėti pirmyn ir kitą kartą viską atlikti geriau. Juk nė vienas didžiulį kapitalą sukaupęs žmogus tokiu netapo per naktį. Tam reikia darbo.

 

Svarbiausia tikslai

 

Kiekvienos veiklos pradžioje būtina turėti tikslą. Norint pasiekti trokštamų dalykų jie suteiks tam tikrą kryptį, planą, kuriuo sekant bus lengviau svajonę paversti realybe. Daugelis pasaulio turtuolių nuo pat mažens žinojo, kad iš gyvenimo jie nori šio to daugiau. Pasirinkę jiems priimtiniausią sritį (verslo plėtojimą, naujų technologijų kūrimą ar kt.) užsibrėžia konkretų tikslą. jį įgyvendinę kelia dar aukštesnius tikslus ir taip iki begalybės. Juk tobulėjimui ribų nėra.

 

Galimybių vertė

 

Dauguma dalykų, kurie mums nutinka, gali būti laikomi galimybėmis arba kliūtimis. Tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus požiūrio. Turtingieji visus nutikimus pasirenka matyti kaip tam tikrą palaiminimą, laiptelį, kuris nuves prie kažko geresnio ir didingesnio. Gyvenimas galimybių pasaulyje suteikia daugiau pozityvumo, pasitikėjimo savimi. Tokiam žmogui lengviau rasti sprendimus net itin sudėtingoms problemoms. Jei kiekvienas įvykis tampa kliūtimi, pasitenkinimas gyvenimu žymiai sumažėja, o asmens savivertė krinta.

 

Asmeninės savybės

 

Įvairiomis apklausomis nustatyta, kad didelius turtus susikrovę žmonės, dažniausiai būna išskirtinės asmenybės. Jie turi puikius verslumo įgūdžius, yra kupini energijos, pozityvumo, pasitikėjimo savimi, geba numatyti net kelias ateities galimybes, priklausančias nuo pasirinkto veiksmų plano. Tai padeda jiems sumanytą viziją paversti realybe. Visi žmonės jaučia baimę, todėl norint susikurti kuo geresnį gyvenimą ypač svarbu ją nugalėti. Nors baimės niekada neišnyksta visiškai, tačiau gebėjimas ją justi ir vis tiek atlikti baimę keliančią užduoti tampa unikalia savybe. Ji atskiria tuos, kurie susikuria svajonių gyvenimas, ir tuos, kurie tiesiog svajoja apie geresnį gyvenimą.

 

Duoti daugiau nei gauti

 

Tikriausiai niekam ne paslaptis, kad turtingųjų pinigai vienoje vietoje ilgai neužsibūna. Paprastai jie investuojami, priverčiami dirbti ir sukrauti dar didesnį kapitalą. Pasaulyje vis dažniau pastebima tendencija, jog žymūs ir turtingi asmenys tampa vienais svarbiausių partnerių bendruomeninėms ar pelno nesiekiančioms organizacijoms, aktyviai dalyvauja įvairiose socialinėse akcijose. Jie siekia, kad nuveikti darbai pasaulį paverstų gražesne vieta, kurioje kiekvienam gyventi būtų geriau.

 

Nuolatinis tobulėjimas

 

Žinios + Veiksmai = Galia. Tai viena pagrindinių formulių sėkmės link. Domintis kuo įvairesniais dalykais labiau praplečiamas akiratis, atsiranda daugiau perspektyvų. Kasdien įgyjant vis naujų žinių ir jas pritaikant savo veiklos srityje galima pelnyti net didesnę sėkmę nei buvo tikėtasi iš pradžių. Sukauptos žinios taip pat gelbėja susidūrus su rimtu iššūkiu. Neretai jos tampa originalių idėjų, efektyvių problemos sprendimo variantų šaltiniu, todėl įveikti kelyje atsiradusius iššūkius gali būti žymiai lengviau. O kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad turtingi žmonės bent 30 min. per dieną praleidžia skaitydami (knygas, tiklaraščius ar kt.), dalyvauja mokymo kursuose, bendrauja su žmonėmis, kurie konkrečioje srityje turi daugiau žinių ir patirties. Galbūt tai viena iš priežasčių, kodėl juos lydi tokia sėkmė.