Ramiajame vandenyne prie Japonijos krantų aptikus keistus statinius, kilo sujudimas. Archeologai tvirtino, kad statinio griuvėsiai dvigubai senesni nei Egipto piramidės. Stačiakampio formos, laiptuotas statinys gali būti įrodymas apie dar nežinomos, pačios seniausios Žemėje Akmens amžiaus civilizacijos egzistavimą.

 

Beveik 200 metrų pločio ir 30 metrų aukščio statinys po vandeniu esą buvo pastatytas prieš 8000 metų prieš Kristų. Palyginimui seniausia Egipto piramidė buvo pastatyta prieš maždaug 5000 metų.

 

1986 metais prie labiausiai į Vakarus nutolusios Japonijos salos Jonagunio krantų, 25 metrų gylyje narai aptiko keistą, akmeninį monumentą. Nors nuo to laiko praėjo daugiau nei keli dešimtmečiai, povandeninės piramidės vis dar tebėra mįslė istorikams ir kitiems tyrėjams.

 

Ilgą laiką žmonės galvojo, kad paslaptingosios povandeninės piramidės yra unikalus gamtos kūrinys. Tik gerokai vėliau, ištyrę geologinę sandarą, mokslininkai nustatė, kad piramidės – žmogaus kūrinys. Akmens amžiaus laikais piramidė greičiausiai buvo šventovė, skirta pagerbti iš anapus jūros atvykusiems dievams, kurie, tikėta, žmonėms atnešė laimę. Kadaise piramidės stovėta ant žemės, tačiau, atslinkus ledynams, ji nugrimzdo kartu su visais gyventojais į vandenyno dugną.

 

Sudėtingo statinio negalėjo pastatyti primityvios civilizacijos gyventojai. Tokias konstrukcijas galėjo sukurti tik pakankamai pažengusi civilizacija, tačiau nėra išlikusių jokių duomenų apie tokius žmones ir gyvenvietes. Spėjama, kad Japonijos salose galėjo gyventi atvykėliai iš pietryčių Azijos.