„Vanduo – tai cheminis elementas žymimas formule H2O. Jį sudaro 2 vandenilio atomai ir 1 deguonies. Deguonis – tai vanduo, o vanduo – tai gyvybės šaltinis. Saulė skleidžia šilumą, kuri naikina kenksmingas bakterijas, todėl žmonės ir visi kiti gyvi organizmai gali išlikti sveikti ir gyventi. Saulė – tai yra šiluma ir puiki sveikata, o karštas vanduo – tai sveikas gyvenimas ir stebuklas“, – teigia dr. Farisas Rashidas Al Hajri, pasaulyje žymus tyrėjas, kuris nori ir siekia, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie karšto vandens galią.

 

karštas vanduo

Daugelis žmonių, norėdami gerti, dažniau renkasi šaltą arba vėsų vandenį, bet, remiantis pluoštu tyrimų, sveikatai būtų daugiau naudos, jei būtų geriamas karštas arba šiltas vanduo. Jis ne tik teigiamai veikia sveikatą, bet ir padeda puoselėti grožį.

 

Kodėl karštą vandenį vartoti yra sveikiau negu šaltą ar šiltą? Šaltas vanduo kietina riebalus organizme, daugiausiai žarnyne, skrandyje ir kraujagyslėse, dėl to padidėja rizika susirgti hipertenzija ir kitomis ligomis, kurias sukelia kraujotakos sutrikimai. Gali būti net vėžio priežastimi. Šiltas vanduo yra tinkamas organizmui, bet jis neturi tokių privalumų kaip karštas. Nėščios moters gimdoje vaisių gaubia skysta terpė – amniono skystis. Tai galima sakyti karštas vanduo, nes jis sudarytas iš 99 % vandens ir yra 37,7 laipsnių temperatūros. Jei šio vandens nebūtų, neišgyventų jokia žmogiška būtybė. Jis saugo negimusį vaiką nuo infekcijų. Naujagimiai niekada negeria šalto arba vėsaus vandens, nes jis sukeltų vidurių užkietėjimą ir kitas sveikatos problemas. Todėl ir geriamasis vanduo turėtų būti tokios temperatūros kaip motinos pienas.

 

Kiekvieną dieną rekomenduojama išgerti 6 – 8 maždaug 240 ml talpos stiklines karšto vandens. Galima vartoti vandentiekio vandenį, jei jis nėra užterštas sveikatai žalingomis medžiagomis. Kitu atveju rekomenduojama gerti mineralinį vandenį. Jį užvirinti ir atvėsinti iki maždaug 50 laipsnių Celsijaus. Į vandenį negalima dėti jokių priedų, nes bet kokie priedai pakeis vandens cheminę struktūrą.

 

Ko gero, vienas paprasčiausių būtų pagreitinti medžiagų apykaitą ir numesti svorio – tai gerti daugiau karšto vandens. Sveikatos specialistai neretai rekomenduojama dieną pradėti nuo stiklinės karšto vandens. Jis padeda skaidyti riebalus organizme.

 

Karšto vandens gėrimas gali apsaugoti nuo vandeniu plintančių ligų ir infekcijų, nes vandens virimo temperatūroje sunaikinama didžioji dalis plika akimi nematomų mikroorganizmų, kurie gali užkrėsti įvairiomis, labai nemaloniomis, o kartais net gyvybei pavojingomis infekcijomis.

 

Geriant karštą vandenį šiek tiek pakyla kūno temperatūra, dėl to pradedama gausiau prakaituoti. Su prakaitu iš organizmo pasišalina nešvarumai ir toksinai, kurie kaupiasi odoje ir vidaus organuose. Taigi karštas vanduo veikia lyg kūno detoksikacinė priemonė.

 

Karštas vanduo ramina kvėpavimo takus, skystina gleives, todėl gali padėti nuo slogos, kosulio ir gerklės skausmo. Pasirodo, visi priedai, kuriais paprastai paskaninamas karštas vanduo, yra nebūtini. Kita vertus, žolelės ir prieskoniai dar labiau sustiprina karšto vandens gydomąsias galias, bet tai jau vaistai, arbata, sultys, ne grynas vanduo.

 

Moterims karšto vandens rekomenduojama gerti, jei kamuoja skausmingos menstruacijos, pilvo srities spazmai. Vanduo veikia kaip eliksyras, padedantis atsipalaiduoti raumenims. Gydantį, nuskausminantį poveikį turi šiluma, karštis.

 

Karšto vandens vartojimas gerina žarnyno peristaltiką, kitaip tariant, normalizuoja žarnų judesius. Tai dar viena priežastis, kodėl nemažai sveikatos specialistų rekomenduoja kiekvieną rytą pradėti nuo stiklinės karšto vandens ant tuščio skrandžio. Karštas (šiltas) vanduo išvalo skrandį ir paruošia virškinimo sistemą virškinti maistą, todėl nebevargina skausmas ir kiti nemalonūs simptomai.

 

Jei sportuojantis vyras negauna užtektinai vandens, gresia dehidratacija, kuri mažina hormono testosterono lygį kraujyje. Todėl būtina gerti pakankamą kiekį vandens prieš ir po treniruotės. Karštas vanduo padeda organizmui įsisavinti daugiau skysčių negu šaltas ar vėsus vanduo.

 

Karšto vandens vartojimas gerina kraujotaką, dėl to galima išvengti dažnai pasitaikančių nervų sistemos ir raumenų sutrikimų. Karštas vanduo teigiamai veikia nervų sistemą, nes skaido riebalų sankaupas ant kraujagyslių sienelių ir šalina blogąjį cholesterolį iš organizmo. Geriant pakankamai karšto vandens galima išvengti erekcijos disfunkcijos, kuri yra tiesiogiai susijusi su kraujotaka.

 

Reguliariai naudojant karštą, o ne šaltą vandenį gerklei skalauti, galima užkirsti kelią bakterinėms infekcijoms ir kvėpavimo takų ligoms.

 

Karšto vandens vartojimas į vidų gerina odos ir plaukų būklę. Jis mažina senėjimo požymius, padeda palaikyti sveiką odą, slopina odos infekcijas, skatina plaukų augimą, naikina pleiskanas ir suteikia gyvybės bei žvilgesio plaukams.