Kinijoje pagaminama daugiausiai pasaulyje kalėdinių dekoracijų, tačiau ne visi gyventojai žino, kam tos puošmenos yra skirtos. Žmonės dainuoja garsias kalėdines dainas, tačiau nežino, kokia yra šv. Kalėdų istorija. Kinų Naujieji metai – svarbesnė šventė nei šv. Kalėdos, nes šioje šalyje gyvena tik apie vieną procentą krikščionių.

 

Tačiau vis dėlto Kinijoje juntama šv. Kalėdų dvasia. Deja, šventė – labai komercinė, labiausiai juntama prekybos centruose. Galbūt todėl šv. Kalėdos labiausiai minimos didžiuosiuose miestuose: Honkonge, Pekine, Šanchajuje, Guangdžou.

 

Krikščionys namuose puošia eglutę girliandomis, gėlėmis ir žibintais iš popieriaus. Kalėdų eglutė Kinijoje kitaip vadinama šviesos medžiu. Kinijoje vis labiau populiarėja tradicija kasmet, šv. Kalėdų išvakarėse dovanoti obuolius. Šiai proga prekybos centrai pardavinėja obuolius, suvyniotus į spalvotą popierių. Tradicija dovanoti obuolius Kinijoje kilo nuo to, kad žodis obuolys tariamas beveik taip pat kaip šv. Kalėdų išvakarės. Obuolys – laimės ir sėkmingos ateities simbolis. Kaip ir Vakaruose, vaikai kabina muslino kojines ir tikisi, kad Kalėdų senelis pripildys jas dovanų ir saldumynų.

 

Per šv. Kalėdas kinai valgo tokį maistą, kaip ir per kitas tradicines Kinijos šventes. Tarp populiariausių kalėdinių patiekalų – koldūnai ir Pekino antis.