Prancūzijoje vaikai batus palieka prie židinio, kad Pere Noel (Kalėdų senelis) iki šv. Kalėdų ryto galėtų juos prikrauti dovanų, paprastai saldainių, vaisių, riešutų ar žaisliukų eglutei. Katedros aikštėse vaidinami spektakliai apie Kristaus gimimą. Beveik visuose namuose galima pamatyti prakartėlių su molinėmis statulėlėmis, prancūziškai vadinamomis Santons (maži šventieji). Šios figūrėlės vis dar gaminamos iš XVII amžiuje iškasto molio. Kristaus gimimą vaizduojančiose prakartėlėse be šventosios šeimos, piemenų ir trijų karalių būna ir garbingą postą užimančių žmonių skulptūrėlės. Skulptūrėlių galima nusipirkti kasmetinėje šv. Kalėdų mugėje Marselyje arba Provanso Ekse.

 

Švęsdami žiemos saulėgrįžą, trumpiausią metų dieną keltai degindavo didžiulį rąstą, dažnai su visomis šaknimis. Šis simbolinis veiksmas buvo skirtas padėkoti saulei už šilumą ir gyvybę, kurią ji atneš. Keltai tikėjo, kad ąžuolai, bukai, guobos ir vyšnių medžiai turi mistinių galių. Pietų Prancūzijoje deginami rąstai nuo šv. Kalėdų išvakarių iki Naujųjų metų dienos. Iš dalies rąsto gaminamas pleištas plūgui. Toks plūgas neš sėkmę ir nulems gausų derlių kitais metais. Ši tradicija Prancūzijoje dabar jau beveik pamiršta, tačiau šv. Kalėdų vaišėms kepamas ypatingas pyragas „Buche de Noel“ (liet. „Kalėdų rąstas“), savo forma primenantis rąstą, rašo worldofchristmas.net.

 

Šventinei vakarienei susirenkama po vidurnakčio mišių. Skirtinguose Prancūzijos regionuose patiekiami skirtingi patiekalai. Elzaso regione kaip pagrindinis patiekalas valgoma žąsis, o Burgundijos – keptas kalakutas su kaštonais. Paryžiečiai šį vakarą mėgsta valgyti austres ir žąsų kepenėlių paštetą. Ant Kalėdų stalo taip pat patiekiama paukštienos, kumpio, salotų, pyragų, vaisių ir vyno.

 

Sausio 6-ąją prancūzai kepa trijų karalių pyragą, kuriame paslepia pupą. Laimingasis asmuo savo pyrago gabalėlyje radęs pupą, karūnuojamas dienos karaliumi ar karaliene. Vaikai ieško karalių ir dovanoja jų kupranugariams šieno. Paskutiniąją naktį švenčiama kvailių šventė ir tik po jos blogai valdęs karalius gali nusiimti karūną.

 

Prancūzijoje per šventes susirenka visi šeimos nariai. Bažnyčios išpuošiamos kalėdinėmis dekoracijomis, visur skamba džiaugsmingos šv. Kalėdų giesmės ir varpeliai. Pavalgę šeimos nariai negesina židinio ir palieka maisto bei gėrimų mergelei Marijai. Šiaurės Prancūzijoje vaikai gauna dovanėlių šv. Nikolo dieną (gruodžio 6-ąją), o suaugusieji dovanomis keičiasi Naujųjų metų naktį.