Šv. Kalėdos Japonijoje yra šiek tiek kitokios nei kitose šalyse, kuriose krikščionybė yra vyraujanti religija. Tik 0,5 proc. Japonijos gyventojų save laiko krikščionimis. Dauguma japonų išpažįsta šintoizmą ir budizmą. Nepaisant to, Japonijoje švenčiamos šv. Kalėdos.Gruodžio 25-oji Japonijoje nėra valstybinė šventė, tačiau tokia diena yra gruodžio 23-oji (dabartinio japonų imperatoriaus gimimo diena). Būtent šią dieną japonai mini šv. Kalėdas, ypač komercine prasme.

 

Šventės išvakarėse vaišinamasi kalėdiniu pyragu, kurį šeimos tėvas nuperka pakeliui iš darbo (arba jo žmona, jei parduotuvė tėvui ne pakeliui). Parduotuvėse galima rasti įvairių rūšių kalėdinių pyragų (populiariausias – biskvitinis pyragas su braškėmis ir plakta grietinėle) , kurių kainos smarkiai krenta gruodžio 25 dieną, kad visi pyragai būtų išpirkti iki 26-osios dienos.

 

Ši tradicija ilgainiui įgavo netikėtą reikšmę: jaunos mergaitės tapo kalėdinio pyrago atitikmeniu – iki 25 metų tinkamos vedyboms, todėl turi gauti dideles nuolaidas, kad galėtų ištekėti po 25-ojo gimtadienio, rašo tanutech.com.

 

Per šv. Kalėdas valgomas keptas viščiukas. Tokiuose restoranuose kaip „KFC“ dabar pats darbymetis, daugybė žmonių iš anksto rezervuojasi vietas greito maisto patiekalus vietiniame restorane.

 

Žiniasklaidoje mirga pranešimai, kad šv. Kalėdos – tai romantikos ir stebuklų metas. Įsimylėjėliai iš anksto rezervuojasi vietas prabangiuose restoranuose ir viešbučiuose. Tai metas, kai merginos prisipažįsta meilėje ir atvirkščiai.

 

Ne tik įsimylėjėliai, bet ir artimi draugai šią dieną keičiasi dovanomis. Dažniausiai dovanojami pliušiniai meškučiai, gėlės, šalikai, žiedai ir kiti papuošalai. Artimiems draugams dovanojamos kalėdinės atvirutės.

 

Kalėdų senelis Japonijoje vadinamas Santa-san (ponu Santa). „Linksmų Kalėdų“ japonai linki sakydami: „Meri Kurisumasu“.