Visi galvojame, kad esame labai mieli ir malonūs žmonės, ir mus turėtų mylėti visi be išimties, tačiau gyvenime toli gražu taip nėra. Ir tam, kad mus pamiltų, kartais tenka įdėti nemažai pastangų: priverstinai šypsotis reikalingiems žmonėms, mūvėti nėriniuotas kojines, kad sugundytume mylimąjį, ir rimtai aptarinėti su anyta, kaip geriau marinuoti agurkus. Jeigu šie asmenys ketina apsilankyti jūsų namuose, susidaryti gerą įspūdį apie save jums padės… interjeras. Žinoma, teks jį šiek tiek pakeisti. Kaip – priklausys nuo vizito tikslo ir svečio asmenybės.

 

 

Naudingas svečias

       

Pasikvietėte jį pas save, norėdami aptarti verslo reikalus, tikėdamiesi gauti darbą, pasiskolinti pinigų arba paprasčiausiai sustiprinti ilgalaikius abipusiai naudingus santykius? Tuomet namuose reikia sukurti pasitikėjimo atmosferą ir atkreipti svečio dėmesį į save.

   
  • Niekas taip gerai neatskleidžia žmogaus asmenybės kaip knygos. Jos kelia pagarbą ir susidomėjimą. Tačiau svarbiausia – ne jų kiekis, o turinys. Jeigu lentynose rikiuojasi klasikinės knygos, įsigytos dar tarybiniais metais, atrodysite tiesiog apgailėtinai. Atminkite, naujovės taip pat svarbu. Gilesnius šeimininko interesus atskleidžia memuarinė literatūra. Jeigu norite gauti darbą ir pademonstruoti savo žinias, matomoje vietoje privalo būti profesinė literatūra. Šiuolaikinio žmogaus įvaizdžiui puikiai pasitarnauja kompiuteris. Taigi, ši darbo priemonė, nors su ja namuose ir nedirbate, taip pat turėtų būti netoliese.
  • Jeigu puoselėjate dalykinius santykius, namuose turi būti ideali tvarka. Patartina kuriam laikui atsikratyti smulkių daiktų, kuriais užgriozdintos visos kambario lentynos. Mat smulkmenos dažnai sukuria įspūdį, kad būsto šeimininkas – paviršutiniškas žmogus. Matomoje vietose turi būti tai, kas byloja apie jus kaip apie asmenybę, pavyzdžiui, nuotraukos, kuriose įamžintos gražiausios jūsų akimirkos su draugais ar artimaisiais, kolekcionuojami daiktai, parodantys, kad jūs esate įdomus žmogus, turintis savų pomėgių. Visi šie daiktai turėtų kristi svečiui į akis. Be to, reikia pasitelkti tam tikrą apšvietimą, taip pat panaudoti tinkamus spalvinius akcentus. Tam puikiai tiks šilti raudonos, oranžinės, geltonos spalvos atspalviai. Jeigu norite pašnekovo dėmesį sutelkti tik į save, rekomenduojama iš aplinkos pašalinti visus raudonus, geltonus ir oranžinius daiktus.
  • Derėtų parodyti, kad rūpinatės svečiu. Jeigu jis rūko, ant stalo turėtų stovėti graži ir patogi peleninė. Jeigu asmuo – dalykiškas žmogus, reikėtų netoliese pastatyti telefoną (nesvarbu, kad visi dabar naudojasi mobiliaisiais), padėti ant stalo dailų plunksnakotį ir popieriaus užrašams.
  • Suprantama, nereikėtų užmiršti ir vaišių – saldainių, šokolado, sausainių, vaisių ir pan. Tinka ir riešutai, džiovinti saldumynai. Tačiau skanėstų neturėtų būti daug, nes taip parodote svečiui, kad visa tai skirta jam, o ne jums. Kava, arbata yra tiesiog būtini. Atminkite, kad maistas ant stalo nesąmoningai atskleidžia jūsų lūkesčius – kuo turtingesnis stalas, tuo daugiau tikitės gauti iš svečio, ir jis gali tai pajusti.
  • Svečią derėtų sodinti į fotelį – tai leidžia atsipalaiduoti, mažina įtampą. Sofa arba minkštasuolis labiau tinka artimesniems santykiams. Aptariant dalykinius reikalus pašnekovui ant sofos būtų psichologiškai nekomfortiška.
 

Be to, tas, kuris sėdi aukščiau, nesąmoningai vertinamas kaip labiau reikšmingas asmuo. Norint užmegzti lygiaverčius santykius, reikia žvelgti vienam į kitą iš vienodo lygio pozicijų.

 
  • Bendraujant reikia žiūrėti svečiui į akis. Jūsų veidas turėtų būti gerai apšviestas. Žmones suartina židinio ugnis – ji sukuria draugišką pasitikėjimo atmosferą. Jeigu židinio neturite, tiks ir žvakių šviesa.
  • Pasitikėjimą stiprina ir gėlių puokštele papuoštas stalas, net jeigu pašnekovai yra vyrai. Tačiau puokštė neturėtų užstoti pašnekovų veidų.
  • Bendraujant reikia laikytis tam tikro mandagaus atstumo. Pokalbio metu jis neturėtų būti didesnis kaip pusantro metro. Be to, širdžiai mielus daiktus geriau laikyti netoliese – per ištiestos rankos atstumą nuo jūsų ir jūsų svečio.
  • Sušvelninti atmosferą kartais padeda juokingi daiktai, tarkime, ant kėdės sėdinti išsišiepusi varlė arba koks nors kitas juokingas daiktas.
   

Kandidatas į širdies draugus

 

 Pasikvietėte į svečius jums patinkantį vyruką ir norite jį pamaloninti? Keletas praktiškų patarimų jums tikrai pravers.

 

Tikriausiai jūs įsivaizduojate romantišką vakarienę dviese žvakių šviesoje? Puiku! Žvakės ar židinio liepsna maloniai nuteikia meilės žaidimams.

 
  • Turbūt nereikia priminti, kad apšvietimas neturi būti per ryškus. Norint sukurti kambaryje romantišką prieblandą, šviesos šaltiniai privalo būti žemai. Be to, stalinės lempos sustiprina jaukumo, intymumo įspūdį.
  • Kad niekas neblaškytų dėmesio, patariama užtraukti užuolaidas. Vyriškio dėmesys turi krypti tik į jus. Taigi apsivilkite ką nors ryškesnio, pageidautina – raudonos spalvos, pasipuoškite blizgančiais papuošalais. Jie nebūtinai turi būti stambūs, bet privalo spindėti prietemoje.
  • Erdvę reikėtų užpildyti raudonais, rausvais ir alyviniais atspalviais. Visiems žinoma, kad raudona spalva žadina jausmus. Alyvinė prieblanda kupina slaptos aistros romantikos. Visiškai netinka žalia, mėlyna ir smėlio spalvos – jos ramina ir nuteikia šiek tiek abejingai.
  • Puikiai tiks sofa ir kuo žemesnė – juo arčiau grindų esate, tuo artimesni vienas kitam jaučiatės. Galima atsisėsti netgi ant grindų arba ant kilimo. Staliukas tiks neaukštas, bet tik ne iš metalo ar plastiko – geriau pasitarnaus medinis, nelakuotas, natūralių atspalvių. Toks staliukas dvelkia natūralumu, prie jo taip ir norisi prisiliesti.
  • Pagalves ir pledus pageidautina iš kambario visai išnešti – šie daiktai atpalaiduoja ir migdo.
  • Intymioje atmosferoje leistinos tik gyvos gėlės, bet rožės netinka. Jos tarsi byloja, kad jūs turite slaptą gerbėją. Tiks tik tos gėlės, kurias galite prisiskinti arba nusipirkti pati, tarkime, narcizų puokštė arba lauko gėlės.
  • Labai pravers tyli romantiška muzika, ypač jeigu žinote, kas būtent patinka jūsų išrinktajam.
  • Drąsiai naudokite įvairius kvapus, bet čia itin svarbu nesuklysti. Pavyzdžiui, levanda ramina ir atpalaiduoja, o štai muskuso ir citrinos kvapai jaudina ir kelia pasitikėjimą.
   

 

Pirmasis anytos vizitas

         

 Suprantama, kad tai yra tarsi egzaminas, kuriam reikia tinkamai pasiruošti. Jums būtina jai patikti, leisti suprasti, kad jos sūnus sutiko protingą, ramią, jo vertą moterį, kuri nesiruošia išstumti iš jo gyvenimo motinos.

     
  • Iš mylimojo stenkitės kuo daugiau sužinoti apie jo motinos pomėgius ir pagal galimybes pašalinkite iš interjero viską, kas gali ją erzinti. Gerai būtų pastatyti keletą jos skonį atitinkančių smulkmenų.
  • Svarbu nepersistengti – su anyta nedera konkuruoti. Žinoma, namuose turi būti švaru, tačiau jie neturėtų virsti operacine. Sužinojusi, kad viešnia – tikra kulinarė, nepamirškite jos pavaišinti skaniu, tačiau įprastiniu patiekalu, pavyzdžiui, cepelinais. Jeigu ji dievina gėles – pastatykite jas matomoje vietoje.
  • Miegamasis jokiu būdu neturėtų kristi į akis. Rodydami savo namus, tik minutėlei praverkite miegamojo duris ir tuoj pat vėl jas uždarykite. Jeigu viešnią priiminėjate tėvų namuose esančiame savo pačios kambaryje, pasistenkite lovą paversti sofa, nukreipti anytos dėmesį į kitus daiktus, ypač į tuos, kurie kels pagarbą jums.
  • Jeigu jūsų tėvai anytai jaučia simpatiją, derėtų pabrėžti savo dvasinį ryšį su jais. Tai nesunku padaryti pastačius matomoje vietoje keletą šeimos nuotraukų.
  • Pasiūlykite viešniai pačiai pasirinkti, kur ji norės sėdėti.
  • Jūsų ir anytos skoniai gali gerokai skirtis. Pavyzdžiui, žinodama, kad žydra ir žalia spalvos ramina ir nuteikia taikiai, prieš būsimos anytos vizitą galite ant stalo pastatyti žydrą vazą su mėlynais irisais. Vėliau gali paaiškėti, kad ji žydros spalvos tiesiog negali pakęsti! Taigi derėtų prieš anytos vizitą kuo daugiau sužinoti apie jos skonį ir pomėgius. Tačiau atminkite, kad ypač neigiamai žmogaus psichiką veikia mėlyna spalva ir violetiniai atspalviai. Tokios spalvos tiesiog išstumia žmogų iš patalpos, o indai, kuriuose patiekiate maistą, mažina apetitą.
  • Itin maloniai nuteikia šviežios garuojančios duonos ar pyrago aromatas, gardžios kavos ar arbatos puodelis. Tačiau jeigu namuose jaučiamas kopūstų ar barščių kvapas – reikia tuoj pat išvėdinti.