Liaudyje kartais sakoma, kad karpos atsiranda, palietus rupūžę, tačiau grublėta pastarojo roplio oda neturi nieko bendro su jomis. Karpos – tai suragėję odos mazgeliai, kuriuos sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Šio viruso yra daugiau negu 60 rūšių. ŽPV užsikrečiama tiesioginio ir netiesioginio kontakto metu, nusilpus organizmui. Neretai karpos išnyksta savaime, tačiau jeigu karpos trukdo, yra skausmingos arba greitai dauginasi, reikėtų gydyti. Dažniausiai karpos gydomos šalčiu ir azotu, tačiau galima išbandyti ir natūralias priemones.

  • Iš pradžių kruopščiai nusiplauti rankas. Perpjauti česnako skiltelę ir palaikyti priglaustą prie karpos. Paskui vietą aprišti tvarsčiu arba užklijuoti pleistrą ir palikti nakčiai. Kartoti kiekvieną vakarą, kol karpa išnyks.
  • Pažeistą odos vietą trinti banano žieve kiekvieną dieną, kol karpa išnyks. Nakčiai ant karpos galima uždėti nedidelį gabalėlį banano žievės ir apklijuoti pleistru arba aprišti tvarsčiu.
  • Ant karpos užklijuoti lipnią juostelę. Kai lipni juostelė atsiklijuoja, užklijuoti naują. Taip daryti, kol karpa nukris. Paskui likučius nušveisti pemza.
  • Natūraliai karpas panaikinti gali žalios bulvės, obuolių sidro actas ir ricinų aliejus.

Jeigu liaudiškos priemonės nepadeda atsikratyti karpų arba pakinta, kreipkitės į dermatologą.