Seksas yra naudingas sveikatai – visi apie tai žino ir kalba. Seksas taip pat gali būti pavojingas, pasakytų bet kuris dermatovenerologas. Taigi, linija tarp to, kas sveika ir žalinga yra labai plonytė ir daugelis iš mūsų balansuoja ant tos ribos. Geras seksas – tai toks, kuris bent jau pagerina psichoemocinę būseną. Tai lemia grynai mūsų fiziologija: malonu jaustis mylimam ir geidžiamam, o intymumo jausmas panašus į jaudinančią nežinomybę. Tačiau ir fiziologiškai jis suaktyvina kūno procesus: gaminasi hormonas serotoninas, kuris yra atsakingas už gerą nuotaiką ir padeda įveikti stresą ir depresiją, padaryti gyvenimą džiaugsmingesnį. Abu partneriai išskiria hormoną oksitociną, kuris stiprina tarpusavio ryšį ir šiltus jausmus vienas kitam.

 

seksas

Naudingas seksas. Seksas, kaip bet kokie vaistai, turi būti vartojamas sistemingai. Tada poveikis nebus tik momentinis. Žmonės, kurie reguliariai mylisi, dažniausiai yra sveikesni negu gyvenantys be sekso. Seksas teigiamai veikia endokrininę, nervų sistemą.

 
  • Seksas yra gera širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė priemonė. Pagreitėjus širdies ritmui kraujagyslės išsiplečia ir pagreitėja kraujo apytaka.
 
  • Pagreitėjus kraujotakai smegenys geriau aprūpinamos deguonimi, o tai stimuliuoja smegenų veiklą.
 
  • Seksas daro įtaką plaukų ir nagų būklei: dėl geresnės kraujotakos plaukų svogūnėliai ir kutikulė geriau aprūpinamos maistinėmis medžiagomis, o dėl estrogenų antplūdžio plaukai natūraliai žvilga.
 
  • Seksas turi teigiamą poveikį imuninei sistemai. Jis veikia panašiai kaip sportas: sportuojantys žmonės rečiau serga peršalimo ligomis.
 
  • Seksas gerina odos būklę, skatina kolageno (medžiaga, dėl kurios oda tampa elastinga) gamybą. Kolageną ir elastiną žmogaus kūnas kasdien sintetina, tačiau kiekvienais metais šis procesas lėtėja, o seksas jį vėl suaktyvina.
 

Nesėkmingas seksas. Nesėkmingas seksas, siejamas su greita ejakuliacija ir prasta erekcija vyrams, frigidiškumu moterims, gali sukelti daug kompleksų, kelti stresą. Paprastai seksas yra trumpas. O jeigu ilgas – tai sukelia didesnį nuovargį, negu pasitenkinimą. Tokias problemas padeda išspręsti konsultacija pas seksologą. Sudėtingesnis atvejis yra tas, kai abu partneriai turi skirtingus temperamentus. Arba vienas gaus per daug sekso, negu reikalauja jo prigimtis, arba kitas nuolat bus nepakankamai patenkintas. Tačiau ir šią problemą galima pakoreguoti, taikant skirtingus psichologinius metodus.

 

Žalingas seksas. Yra nemažai situacijų, kai tradicijos ir net sveikatos specialistai rekomenduoja susilaikyti nuo sekso. Kartais pasekmės gali būti baisios.

 
  • Seksas po gimdymo arba per nėštumą. Kiekvienas atvejis yra individualus: jeigu moteris gerai jaučiasi ir yra sveika, gydytojui leidus, ji gali mylėtis ir tai jai bus naudinga. Nėštumo metu seksas gali sumažinti įtampą, o po gimdymo – grąžinti raumenų tonusą ir pagreitinti gimdos gijimą ir grįžimą į normalų dydį.
 
  • Seksas, kai yra labai daug kitų darbų arba ligos atveju. Seksologai dažnai sako, kad labai svarbu laikytis režimo. Tačiau jeigu nuspręsite neatsisakyti darbo, tada organizmas eikvos atsargas ir gali net mirti dėl persidirbimo. Kūnas nuspręs taupyti sekso sąskaita, todėl noras mylėtis sumažės. Jei prievarta stengsitės grąžinti tą norą, organizmas dar labiau užsispirs ir jūs tiesiog nesugebėsite atlikti lytinio akto.
 
  • Analinis seksas. Laikantis rekomendacijų net toks seksas gali būti visiškai saugus ir naudingas. Tačiau neretai jis sukelia išangės ir tiesiosios žarnos traumas, išmatų nelaikymą, hemorojų, lytiškai plintančias infekcijas. Hemorojaus paūmėjimu net tinkamai atliekamas analinis lytinis aktas nerekomenduojamas.
 
  • Oralinis seksas. Tik ne tada, kai kuriam nors skauda gerklę! Infekcija gali persiduoti lytiniams organams. Be to, atliekamas oralinis seksas gali dar labiau sustiprinti gerklės skausmą. Jeigu nosis užgulusi, vargina sloga, gali būti sunku atlikti oralinį seksą, nes bus neįmanoma kvėpuoti. Tačiau sveikiems asmenims oralinis seksas gali būti naudingas.