Kartais žmonės, turintys akinamai baltus ir tiesius dantis, nori savo šypseną paversti dar labiau neužmirštama, todėl nusprendžia išbandyti dantų papuošalus ar net tatuiruotes. Ant viršutinių, priekinių dantų dažniausiai klijuojami maži, žvilgantys akmenukai. Kartais dantų papuošalai gaminami iš brangiųjų akmenų, pavyzdžiui, deimantų, safyrų, rubinų, smaragdų ar akvamarinų, tačiau dažniausiai – iš stiklo kristalų.

 

Prie pasirinkto danties papuošalas priklijuojamas specialiais klijais, kurie nekenkia dantims ir burnos ertmei, nesukelia alerginių reakcijų. Procedūra būna neskausminga ir trunka apie 20 minučių. Blizgučiai klijuojami ant natūralių dantų ir laikosi nuo poros savaičių iki kelių mėnesių, priklauso nuo to, kokiais klijais ir kas ant danties buvo priklijuota.Tokie papuošalai jau kurį laiką labai populiarūs tarp pramogų pasaulio atstovų ir kitų žmonių.

 

Dantų papuošalus galima pritvirtinti ir visam laikui, tačiau tokiu atveju odontologas turės pragręžti dantyje nedidelę skylutę, į kurią galės įstatyti brangakmenį. Nešiojant kokius nors dantų papuošalus, dantų valymas turi būti dar kruopštesnis, nes už akmenuko gali kauptis maisto likučiai ir bakterijos, galintys sukelti dantų ėduonį ir dantenų pažeidimus.

 

Tačiau kitas dantų puošybos būdas – dantų tatuiruotės – dar nėra labai išpopuliarėjęs. Kaip ir tradicinė tatuiruotė, dantų tatuiruotė – tai ilgalaikis piešinys ant danties. Tatuiruotė nupiešiama ant dantų karūnėlės, kurią paskui pritvirtina odontologas. Tokią tatuiruotę pašalinti paprasčiau negu nupieštą ant odos. Daugelis žmonių dantų tatuiruotes darosi priekinėje dantų pusėje, kad matytųsi, kai žmogus kalba, juokiasi ir šypsosi, tačiau kai kurie dantų tatuiruotę pasidaro kitoje dantų pusėje.