Druska – seniausias ir plačiausiai vartojamas prieskonis pasaulyje. Ji naudojama virtiems, keptiems, šaldytiems, konservuotiems ir kitaip apdirbtiems produktams gardinti. Kai kurie asmenys druskos dedasi papildomai į jau paruoštus patiekalus. Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad žmogaus organizmui druskos per dieną reikia 200 – 280 mg. Deja, daugelis šiuolaikinių pasaulio gyventojų jos suvartoja per daug. Druskos perteklius gali sukelti daugybę sunkių ligų. Kad maistas be druskos nebūtų prėskas, yra alternatyvų…

 

  • Citrinų sultys arba actas

Citrinų sultys ir actas pasižymi ryškiu skoniu, kuris gali užmaskuoti druskos trūkumą. Jais galima gardinti padažus, salotų užpilus, marinatus, jau išvirusias ar iškepusias daržoves.

 

Pastaba! Atidžiai skaityti etiketes, nes kai kuriuose actuose su skoniu gali būti druskos.

 
  • Alyvuogių aliejus

Viduržemio jūros auksu vadinamas tyras alyvuogių aliejus patiekalams suteikia išskirtinio skonio. Aliejų galima naudoti, kepant ar verdant mėsą, daržoves, salotų užpiluose.

 
  • Juodieji pipirai

Juodieji pipirai taip pat suteikia maistui skonio. Vietoj druskos, į maistą dėti dvigubai daugiau juodųjų pipirų.

 
  • Džiovintos žolelės

Daržoves, mėsą ir daržoves galima paskaninti šviežiomis arba džiovintomis žolelėmis. Pavyzdžiui, bazilikais, raudonėliais, čiobreliais, lauro lapais.

 

Pastaba! Kad maistas be druskos nebūtų beskonis, prieskoninių žolelių dėti gerokai daugiau nei nurodyta recepte.

 
  • Svogūnas ir česnakas

Svogūną ir česnaką galima naudoti kartu arba atskirai, jei ribojamas druskos kiekis. Prieskoninių daržovių dėti į daržovių, mėsos patiekalus, salotas. Česnako skiltelę galima įdėti į vandenį, kuriame verda bulvės, makaronai ar ryžiai. Ji suteiks skonio.