Viename tyrime buvo nustatyta, jog vyrai, nešiojantys barzdas, yra gerokai sveikesni už tuos, kurie jų neturi. Paaiškėjo, kad barzda blokuoja ultravioletinius spindulius ir tokiu būdu apsaugo odą bei organizmą nuo kenksmingo jų poveikio. Vyrai su barzdomis atrodo vyresni, tvirtesni bei atsakingesni. O užsienio šalyse net kuriami straipsniai apie tai, dėl ko verta eiti į pasimatymą su barzdotu vyru. Nenuostabu, kad aplinkiniams, ypatingai moterims, dažnai iškyla klausimų, ką skirtingi barzdos tipai atskleidžia apie vyro asmenybę.

 

Ką mieliau bučiuoja lietuvės?

 

barzdočius

2015 metais tyrimų bendrovė „Synopticom“ Lietuvoje atliko apklausą, kuria siekta išsiaiškinti, kaip Lietuvos moterys vertina barzdotus vyrus. Paaiškėjo, kad net 60 % moterų nemėgsta barzdotų vyrų. 36 % moterų patinka vyrai su vadinamąją trijų dienų barzdele ir tik 4 % vertina ilgesnę, tačiau tvarkingą bei prižiūrėtą barzdą. Taip pat nustatyta, jog į barzdotus vyrus palankiau žiūri jaunos merginos. Tuo tarpu vyresnėms moterims barzdoti vyrai labiau siejasi su atsainumu bei netvarkingumu. Be to, paaiškėjo, kad net 49 % moterų nepatinka bučiuotis su barzdočiais. Kita vertus, daugiau nei pusė apklaustųjų prisipažino, jog pačios savo išrinktiesiems perka barzdos priežiūros priemones. Tiesa, Australijoje buvo atliktas kitokio pobūdžio tyrimas. Juo buvo siekiama išsiaiškinti, kokio ilgio vyrų barzdos labiausiai patinka moterims. Paaiškėjo, kad patys seksualiausi yra vyrai su 10 dienų, t. y. vidutine barzdele. Tokius tyrimo rezultatus galima paaiškinti tuo, kad moterys nesąmoningai vyro barzdą sieja dominavimu bei agresija.

 

Vyrų charakteris pagal jų barzdos tipą

 

Tanki barzda. Kitaip vadinama „seno“ vyro arba senamadiško stiliaus barzda. Dažnai įsivaizduojama, jog tokią barzdą turi akademikai arba mokslo žmonės. Tanki barzda taip pat gali atspindėti priklausymą tam tikriems religiniams susivienijimams (Jėzaus, Mozės). Taigi, tokia barzda turi tam tikrą istorinį svorį, kas daro ją dar labiau senamadiška ir klasikine. Kita vertus, tokia barzda šiomis dienomis yra gana populiari ir tarp jaunų vaikinų. Teigiama, kad moteriai, norinčiai susirasti patikimą vyrą šeimos kūrimui ir vaikų priežiūrai, geriausia rinktis tokį, kuris nešioja šio tipo barzdą.

 

Ožio barzdelė. Žmogus, kuris įstrigo praeityje. Tokia barzdelė buvo populiari 1990-ųjų viduryje. Kai kurie vyrai vis dar ją nešioja, tačiau aplinkiniams toks pasirinkimas dažniausiai sukelia juoką ar lengvą pašaipą. Amerikoje apie šią barzdą net sukurtas anekdotas: „Jei tavo tėtis ir odontologas irgi nešioja ožio barzdelę – tai pats metas pakeisti savo išvaizdą“. Teigiama, kad moterys, kurios pasirenka tokios išvaizdos vyrus mėgsta pastovumą ir stabilumą. Teigiama, jog vyras, kuris nešioja seniai nebemadingą barzdelę santykiuose taip pat turėtų būti ištikimas ir itin paslaugus.

 

3 dienų barzdelė. Tokia barzda primena ražienas, o ją nešiojantis vyras laikomas itin stilingu ir nusimanančiu apie įvairias mados tendencijas. Netgi įvairiuose žurnaluose dominuoja tokios išvaizdos vyrai. Vakarų visuomenėje – tai tobulo vyro įvaizdis. Tokie vyrai itin pasitikintys savimi, turi greitą reakciją bei nenuginčijamą iškalbos dovaną. Tyrimai atskleidžia, kad vyrai su 3 dienų barzdele daugumai moterų yra itin seksualūs. Moterys mano, kad jie labiausiai tinka neįpareigojančiam flirtui bei smagiam laiko praleidimui.

 

Žandenos. Vyrai su žandenomis dažnai garsėja kaip linksmuoliai, pramogų mėgėjai. Dauguma žandenas sieja su legendinio dainininko Elvio Preslio išvaizda. Barzdų ekspertas Alanas Peterkinas teigia, kad žandenas dažniausiai renkasi aukštųjų mokyklų studentai arba hipiams prijaučiantys jaunuoliai. Nors toks barzdos stilius gana žaismingas, tačiau moterų itin netraukia.

 

Ūsai. Tai šiek tiek pasipūtusio žmogaus stilius. Istoriškai tai pats blogiausias pasirinkimas, kurį galima padaryti su barzdos plaukais, nes ūsai visą laiką buvo vertinami gana kontraversiškai. Kita vertus, maždaug 1970 metais ūsai Amerikoje tapo vienu iš seksualumo simbolių. Tuo metu vyrai su ūsais šmėžavo gatvėse, erotiniuose filmuose, jie net buvo siejami su gėjų kultūra… Šiomis dienomis vis dar gajus mitas, jog ūsuoti vyrai yra kompleksuoti ir siekia valdžios. Tokie vyrai įprastai renkasi ramesnes, nuolankesnes moteris.

 

Ilga barzda. Tokias paprastai nešioja inteligentiški ir itin kūrybingi žmonės, kurie vienu metu gali domėtis keliais pakankamai skirtingais dalykais. Į gyvenimą jie žiūri itin ramiai ir dėl šios būdo savybės labai dažnai laikomi keliautojais, filosofais, laukiniais gamtos vaikais. Be to, ilga barzda atskleidžia ir tai, kad tokie žmonės itin patogiai jaučiasi savo kūne, beveik neturi kompleksų, mėgsta laužyti taisykles. Tokio tipo vyrai dažniausiai pasirenka pakankamai ramias, moteriškas ir šiek tiek bohemiškas moteris…

 

Į viršų užraityti ūsai. Malonaus charakterio žmogus. Tai lyg iš praeities nužengę s vyras, kuris kavinėje gurkšnoja arbatą. Tai vyras, kuriam visų pirma yra svarbiausia padaryti įspūdį kitiems. Tiesa, šio tikslo jis sieks ne tik išvaizda, bet ir intelektu. Tokiam vyrui itin svarbu, kad apie jį gerai galvotų aplinkiniai. Ūsuoti vyrai paprastai dairosi stilingos, išmintingos, tačiau kiek tylesnės nei jis merginos. Šis pasirinkimas paprastai gerai apskaičiuotas – ramesnė ir tylesnė mergina turės daugiau laiko girti savo nuostabųjį draugą.

 

Maža barzdelė po lūpa. Per abu pasaulinius karus Amerikoje buvo priimta švariai nusiskusti. Tačiau ne visiems tai patiko, todėl vyrai, kurie norėjo išsaugoti savo individualumą, po lūpą pasilikdavo nedidelį barzdos kuokštelį. Vėliau ši išvaizda tapo populiari tarp hipių. Dabar manoma, kad tokią barzdelę nešioja keistuoliai arba individualistai. Ši barzdelė būdinga jautriems, draugiškos sielos žmonėms. Paprastai jie mėgsta jaukią, šeimynišką namų aplinką, todėl renkasi jautrias bei empatiškas moteris.

 

Barzda smakro srityje. Tai žmogus, kuriam reikia itin daug dėmesio. Nešiodamas tokio tipo barzdą jis tarsi laukia, kol kas nors paklaus apie jo išvaizdą. Besirinkdami šukuoseną šie vyrai ištyrinėja aplinką ir pasidomi ar aplinkui kas nors nenešioja ko nors panašaus. Kartais gali susidaryti įspūdis, kad toks vyras bet kokia kaina siekia išsiskirti iš kitų. Tad ir šalia jo esanti moteris turėtų traukti kitų žvilgsnius bei būti stipri asmenybė.

 

Švariai nuskusta barzda. Švariai nusiskutę dažniausiai būna dabitos arba į narcisizmą linkę vyrai. Jiems rūpi gražus atvaizdas veidrodyje ir dėl jo yra pasiryžę daug ką padaryti. Kita vertus, barzdos nusiskutimas gali reikšti paprasčiausią norą atrodyti tvarkingiau. Kai kuriose darbovietėse (pavyzdžiui, tam tikrose maisto pramonės įstaigose) yra neleistina nešioti barzdas. Apskritai, didžiojoje dalyje Vakarų visuomenės yra priimta atrodyti nepriekaištingai, o į tai įeina ir švarus nusiskutimas, kuris asocijuojasi su patikimumu bei švara. Tad apie šiam tipui priklausančius vyrus yra sunku ką nors pasakyti. Kitaip tariant, šiuo atveju barzda apie vyrą papasakoja daugiau nei jos neturėjimas.

 

7 moksliniai įrodymai nešioti barzdą:

  • Barzda apsaugo veidą nuo kenksmingų cheminių medžiagų ir oro taršos, kuri padidina raukšlių tikimybę bei pablogėjusią odos būklę.
  • Barzda padeda išvengti spuogų bei įvairiausių pigmentinių dėmių.
  • Barzda palaiko odą šiltą, o tai padeda geriau cirkuliuoti kraujui ir net pagerina odos būklę.
  • Ji apsaugo nuo gerklės ir dantenų ligų.
  • Barzda gali padėti išvengti daugumos kvėpavimo ligų.
  • Barzda padeda sukurti daug stipresnę vyrišką tapatybę.
  • Tyrimai rodo, jog paprastai ilgesnes ir storesnes barzdas nešiojantys vyrai yra kur kas protingesni bei išmintingesni.
 

Įdomu

  • Daktaras Herbertas Meskonas iš Bostono universiteto( JAV) atliko tyrimą, kad išsiaiškintų, kiek statistinis vyras per visą savo gyvenimą praleidžia skusdamasis barzdą. Buvo apskaičiuota, kad jei paauglys pradeda skustis sulaukęs maždaug 15 metų ir tariamai skusis iki savo 55 gimtadienio, tai šiam vyriškam ritualui jis paaukos net 3350 valandų. Tai iš viso yra 139 dienos, kurios tiesiogine ta žodžio prasme nukeliauja į kanalizaciją.
  • Švaraus, nuskusto veido įvaizdis yra kilęs iš Vakarų kultūros, kurioje itin pabrėžiamas jaunystės kultas bei amžinas grožis. Daugumą vyrų nuskusta barzda gerokai pajaunina.
  • Į „Forbes“ sudarytą 100 turtingiausių žmonių sąrašą patenka tik 2 % barzdotų vyrų.
  • Tarp 2008 ir 2013 metų barzdos implantacijos operacijų skaičius padidėjo net 600 %.
  • Barzda nuo seno laikoma išminties simboliu. Šiai nuomonei įtaką padarė tokie garsūs filosofai ir poetai kaip Sokratas, Markas Aurelijus, Šekspyras ir kiti.
  • Dienomis barzda auga greičiau nei naktimis. Štai dėl ko filmuose daugelis vampyrų yra švariai nusiskutę.
  • Dauguma vyrų netekę artimų šeimos narių nusiskuta. Senovė Romoje buvo elgiamasi priešingai – vyrai gedulą išreikšdavo augindami itin ilgas barzdas.
  • Nustatyta, jog vyrui barzda auga greičiau, kai šis neužsiiminėja seksu.
  • Ilgiausia moteriška barzda buvo užaugusi net iki 30 centimetrų.