„Mūsų smakrai gali atskleisti kai ką įdomaus apie mūsų vaikystę“, – rašo mokslininkai, Philippe P. Hujoelis, Erin E. Masterson ir A-M. Bollen, 2017 metais atlikę tyrimą, publikuotą žurnale „American Journal of Human Biology“. Tyrėjai apžvelgė 6600 paauglių nuo 12 iki 17 metų duomenis. Štai dar vienas įrodymas, kad visa žmogaus istorija yra užkoduota jo veido bruožuose!

 

smakras

Ką jūsų smakras atskleidžia apie jus?

 

Atsikišęs smakras (prognatizmas). Žmonės su atsikišusiu apatiniu žandikauliu turi gerus raumenis ir stiprų skeletą, tačiau ir polinkį į apkūnumą. Jeigu žandikaulis simetriškas, tada nekyla abejonių, kad toks smakras buvo paveldėtas iš tėvų, senelių ar net tolimesnių protėvių.

 

Nuožulnus smakras (retrognatizmas). Įgaubtas smakras priešingai pasakoja apie silpnai išsivysčiusį raumenyną, lankstų skeletą, liesumą ir net polinkį į daltonizmą. Naujagimiai su tokiu smakru paprastai sveria per mažai. Simetriškas, nuožulnus smakras taip pat gali būti toks dėl paveldimumo.

 

Asimetriškas smakras. Asimetriškas smakras yra ne įgimtas, bet įgytas bruožas. Jis atsiranda dėl kūno streso vaikystėje, pavyzdžiui, dėl baltymų trūkumo, per anksti nutraukus žindymą krūtimi, dėl sunkiųjų metalų poveikio, nutukimo, rūkymo. Priežastis gali būti didelė šeima arba mažos šeimos pajamos, dėl kurių gali būti prastesnė mityba ir sveikatos priežiūra. Tiek atsikišęs, tiek nuožulnus smakras gali būti asimetriškas. Nedidelė asimetrija plika akimi nematoma. Ją nustatyti gali tik ortodontas patikrinimo metu. Tačiau yra būdų, kaip pasitikrinti patiems. Jūs turite asimetrišką smakrą, jei:

 
  • Maistą kramtote labiau dešine arba kaire puse;
  • Dantis naudojate susmulkinti maistui, o ne sumalti jam;
  • Atrodo, kad ant kai kurių dantų yra daugiau apnašų;
  • Kartais kraujuoja dantenos.
 

Simetriškas, plokščias smakras. Anot tyrimo rezultatų, simetriška, plokščia skruostikaulio struktūra rodo, kad šis išvaizdos bruožas yra paveldėtas ir jam nepadarė įtakos išoriniai aplinkos faktoriai.