Prabangaus ar puikiai jūsų odai tinkančio muilo gabalėlis vonios kambaryje atrodo tirpte ištirpsta. Tikriausiai yra tekę kada nors pagalvoti, kad įvairių kosmetikos ir kūno priežiūros priemonių galėtų užtekti ilgesniam laikui. Galbūt todėl gavę dovanų ar įsigiję patinkančių priemonių dažnai jas taupome ir atidėliojame jų naudojimą iki begalybės. Juk pasibaigs taip greitai… Tačiau kūno priežiūros priemonės, kaip ir kiti daiktai, yra skirti naudoti. Dar maloniau naudoti grožio priemones (šiuo atveju muilą), jei laikomasi keleto gudrybių, kurios padės jas ilgiau išsaugoti vonioje.

  • Muilą reikėtų laikyti tokioje vietoje, kad ant jo neužtikštų vanduo, muilinėse, kuriose nubėga vanduo.
  • Kietesni muilai ne taip greitai tirpsta kaip minkšti. Tokie muilai gaminami, naudojant aukštą spaudimą, todėl būna tvirtesni ir kietesni, ir ne taip greitai ištirpsta.
  • Muilo sunaudojama mažiau, jei muiluojamasi ne rankomis, o naudojantis kempinėmis, šluostėmis.
  • Naujus muilus išpakuoti ir sudėti į stalčių ar lentyną, kurioje laikomi baltiniai. Sakoma, kad tarp medžiagų palaikyti muilai šiek tiek pakeičia savo struktūrą ir tampa kietesni, todėl ilgiau naudojami.
  • Sulenkti šluostę pusiau, susiūti abi puses, tik palikti mažą tarpelį, pro kurią sudėti muilų likučius. Tada užsiūti ir tą tarpelį. Tokią šluostę naudoti kaip kempinę.
  • Daugelyje rankų darbo muilų yra odą drėkinančio glicerino, kuris muilą padaro labai tirpiu. Po naudojimo tokį muilą reikėtų nusausinti ir leisti jam visiškai išdžiūti.