Kai kurie vaikai būna genetiškai liekni. Paprastai tokie vaikai jau gimsta nedidelio kūno svorio ir ūgio. Liesi išlieka visą vaikystę. Kartais tokie vaikai gali stipriai išgyventi dėl mažo svorio, ypač, jei tai kliudo užsiimti mėgstama sporto veikla. Jeigu vaikas staigiai neteko svorio arba jo priauga pernelyg lėtai, tai gali įspėti apie tam tikras sveikatos problemas.

 

Matydamas, kaip keičiasi klasės ir kiemo draugų kūno sudėjimas, per mažai sveriantis vaikas gali įgyti nepilnavertiškumo kompleksą. Tokie vaikai paprastai patys nori priaugti svorio, tačiau jie neturėtų maitintis labai kaloringais, riebiais ir nesveikais produktais. Toks maistas suteikia nenaudingų augančiam organizmui kalorijų. Tokį maistą valgantis vaikas vėliau gali nutukti ir susirgti diabetu.

 

Jeigu kyla abejonių, ar vaikas sveria ne per mažai, pasikonsultuokite su gydytoju. Jis nustatys vaiko kūno masės indeksą pagal amžių ir ištirs, ar vaikas liesas iš prigimties, ar dėl medicininių priežasčių. Gydytojas pasidomės apie vaiko kasdienę mitybą ir nuspręs, ar jam trūksta kokių nors medžiagų.

 

Į vaiko, kuris sveria per mažai, valgiaraštį, dietologai pataria, įtraukti pieną, sūrį, tirštas sriubas, košes, jogurtą, makaronus, ledus, blynus, bulves, grūdus, kiaušinius, pupeles ir riešutus, sveikus riebalus, tokius kaip alyvuogių aliejus ir avokadas. Vaikas priaugs svorio, jei suvartos daugiau kalorijų nei išeikvos.

 

Labai svarbu išmokyti vaiką sveikos mitybos principų. Reikėtų skatinti vaiką pasirinkti tai, ką jis norėtų valgyti. Vaikai turėtų valgyti reguliariai, kasdien panašiu metu. Tie, kuriems reikia priaugti svorio, valgyti turėtų dažniau. Prieš pagrindinį valgį negerti skysčių (pieno, sulčių ar kitų gėrimų), nes jie užpildo skrandį ir suvalgoma mažiau.