Kartais poroje vienas partneris būna seksualiai aktyvesnis, o kitas pasyvesnis. Dažniausiai tai nėra didelė problema, nes laikui bėgant pora tarsi susiderina, kiek ir kada mylėtis. Romantinių santykių pradžioje suderinti skirtingus seksualinius temperamentus gali būti labai sudėtinga. Tik nereikia nuleisti rankų. Galbūt tai būdas geriau pažinti save ir partnerį. Ieškodami priimtiniausio abiems pusėms sprendimo, ne tik sužinosite, kas labiau jaudina antrąją pusę, bet ir sustiprinsite santykius.

 

Kartais vienam poroje reikia ilgų įžanginių glamonių, jausmingo masažo, aistringų bučinių ir romantinės atmosferos (degančių žvakių ir šilkinės patalynės), o kitam didžiausią susijaudinimą kelia spontaniškas seksas ant stalo ar kitose pačiose netikėčiausiose vietose.

 

Nesvarbu, kokie partnerių seksualiniai temperamentai, juos suderinti įmanoma! Blogiausia, ką gali padaryti tokia pora – išvis atsisakyti sekso, pasistengti užmiršti nepatenkintus norus ir nuoskaudas. Kalbėkitės, išbandykite naujas pozas, vietas.

 

Labai svarbu situaciją vertinti realiai: atsikratyti stereotipų, mitų apie vyrų ir moterų seksualinį elgesį, neturėti nerealių lūkesčių, vertinti partnerį tokį, koks jis yra.

 

Aistrą net ir toms poroms, kurios jau seniai nesimylėjo, vėl uždegti gali dėmesys vienas kitam, švelnus rūpestis, jauki aplinka. Pavyzdžiui, jeigu nerandate laiko pasimylėti darbo dienomis, paskirkite tam visą dieną savaitgalį.

 

Kartais gali padėti masturbacija. Žinoma, tai neatstoja tikro sekso, kai visu kūnu jauti mylimojo odą, užuodi kvapą, girdi alsavimą ir padažnėjusį širdies ritmą… Tačiau seksualiai aktyvesniam asmeniui tai gali būti ideali išeitis.

 

Nereikia panikuoti, jei kurį laiką mylimasis ar mylimoji nenori mylėtis. Nebūtinai tai reiškia, kad jo seksualiai nebetraukiate. Gali būti ne viena priežastis, lėmusi laikiną lytinį šaltumą. Tokiu atveju svarbiausia – kalbėtis, kad suprastume, kas vyksta ir kodėl partneris nebenori mylėtis kaip anksčiau.