Sunku suskaičiuoti, kiek žodžių žmogui reikia pasakyti per dieną. Balsas – tai galingas ginklas. Nuo jo tembro, intonacijos ir kitų niuansų priklauso, kaip vertins draugai, kokį pirmą įspūdį apie save sudarysite per darbo pokalbį ir panašiai. Balso galimybės iš tiesų beribės. Stanfordo universitete atlikto tyrimo duomenimis žmonės pagal balsą gali nustatyti charakterio bruožus. Balso greitis ir tonas yra svarbiausi veiksniai, pagal kuriuos susidaroma nuomonė.

 

„Net neįsivaizduojate, kiek daug galima pasakyti apie žmones iš jų balso: ar jie atsipalaidavę ir laimingi, ar nusiminę ir įsitempę. Dažniausiai mes sąmoningai nesiklausome, ką žmonės kalba, o interpretuojame pagal tai, kaip jie kalba, o ne kokius žodžius ištaria“, – teigė balso ypatumų tyrėja Salė Hague.

 

Niekada apie tai nesusimąstėte? Sužinokite, kokį įspūdį paliekate tiems, kurie jus girdi. Vienas geriausių būdų, kaip pradėti kalbėti įtaigesniu balsu – tai pasakoti istorijas, kurios kitiems nebūtų monotoniškos ar nerišlios.

 

Greitakalbis. Greitakalbe žodžius beriantis žmogus kitiems atrodo neramus ir nerūpestingas. Be to, tokią kalbą sunku suprasti. Tačiau ne visada toks šnekėjimo būdas yra netinkamas. Tarkime, jeigu aukciono varžytojas pradėtų kalbėti perdaug lėtai, auditorija imtų nuobodžiauti ir sumažėtų galimybė, kad daiktas bus nupirktas. Greitai kalbėdamas varžytojas skatina pirkėjus greitai siūlyti kainą. Kitais atvejais, kalbėti reikėtų aiškiai ir ištarti kiekvieną skiemenį.

 

Lėtakalbis. Toks žmogus atrodo ramus ir pasitikintis savimi, kontroliuojantis situaciją. Pašnekovas kalbėdamas su tokiu žmogumi jaučiasi gerai ir gali duoti laiko pasakyti viską, ką nori. Tačiau kartais toks žmogus gali pasirodyti išsiblaškęs, blogiausiu atveju pašnekovas gali net užmigti!

 

Aukštas balsas. Aukštas, cypiantis, girgždantis ar verkšlenantis balsas skamba nemaloniai ir netvirtai. Jau po kelių sakinių pašnekovas pradės svarstyti apie būdus, kaip greičiau užbaigti pokalbį. Toks balsas skamba vaikiškai, todėl nepaisant to, ką jis nori pasakyti, taip kalbantis žmogus rizikuoja likti neišgirstas.

 

Žemas balsas. Žemu, galingu balsu kalbantis žmogus atrodo valingas ir valdingas, nes toks balso tembras susijęs su aukštu testosterono lygiu. Jei norite padaryti įspūdį, mokykitės šnekėti viena oktava žemiau. Giliu balsu kalbantys asmenys kelia didesnį pasitikėjimą. Tačiau neretai tokių balsų savininkai mėgsta, ką nors nerišliai sumurmėti. Tai klausytoją ilgainiui gali išvesti iš kantrybės.