Kartais atsibosta įprasti produktai ir patiekalai. Kartais norisi paragauti kažko naujo ir sveiko. Jūros kopūstai arba dumbliai vis dažniau atsiduria ant pietų stalo, kai išpopuliarėjo sušiai ir kiti Tolimųjų Rytų virtuvės valgiai, tačiau dažnam jie vis dar – egzotika.

 

Jūros dumbliai – tai ne vienos rūšies valgomos jūros gėrybės, renkamos nuo jūrų dugno ir džiovinamos bei kitaip paruošiamos vartojimui. Pasaulyje populiariausi jūros dumbliai „nori“, kurių suslėgti lapai naudojami sušiams vynioti. Įdomu, kad „nori“ džiovinami dumbliai įgauna juodą ir tamsiai žalią spalvą, nors švieži yra raudoni. Taip pat populiarūs yra rusvieji dumbliai.

 

Visų pirma jūros dumbliai asocijuojasi su Japonija, tačiau jie mėgstami ir kitose šalyse. Pavyzdžiui, Korėjoje jūros dumbliai dažnai patiekiami kaip nacionalinis valgis. Sakoma, kad jūros gėrybės atjaunina ir stiprina organizmą, todėl šių vandens augalų nuo seno duodavo ką tik pagimdžiusioms moterims, kad greičiau atsigautų.

 

Moksliškai įrodyta, kad jūržolėse gausu maistinių medžiagų (ypač jodo, kuris būtinas skydliaukės ligų gydymui ir profilaktikai, kalio, baltymų). Naudingosios medžiagos esančios jūrų dumbliuose gali padėti, esant aukštam kraujo spaudimui.

 

Yra ne vienas būdas, kaip paruošti jūros dumblius, kad būtų išsaugotos visos vertingosios medžiagos. Įprastai žali jūrų dumbliai verdami vandenyje su druska, pipirais ir šlakeliu augalinio aliejaus. Iš džiovintų jūrų dumblių gaminami net makaronai ir traškučiai.