Aknė – daugelio paauglių nelaimė, todėl vis ieškoma naujų šios odos ligos gydymo būdų ir priemonių. Škotijos mokslininkai mano, kad erzinančius spuogus gali išgydyti jūros dumblių ekstraktas. Atlikę tyrimus, jie nustatė, kad jūros dumblių išskiriamos riebiosios rūgštys turi odą valančių savybių.

 

Stirlingo universiteto akvakultūros instituto tyrėjai atrado, kad riebiosios jūros dumblių rūgštys gali neleisti daugintis aknės bakterijai (lot. propionibacterium acnes), sukeliančiai šią dažną odos uždegiminę reakciją, rašoma tinklalapyje dailymail.co.uk.

 

Jų teigimu, šios riebiosios rūgštys sustabdo bakterijų dauginimąsi taip pat, kaip ir kitos aknės gydymo priemonės, kuriose yra tokių sudėtinių dalių kaip benzoilo peroksido ar salicilo rūgšties.

 

„Daugelis riebiųjų rūgščių slopina ir naikina bakterijas, o dabar paaiškėjo, kad kai kurios iš jų užkerta kelią bakterijų dauginimuisi“, – aiškino jūrų biotechnologijų dėstytojas. Dar pridūrė, kad „riebiosios rūgštys natūraliai yra ant odos, kad apsaugotų mus nuo nepageidaujamų bakterijų, todėl jomis tepantis papildomai, dar labiau pagerėtų odos apsauginės funkcijos“.

 

Mokslininkai nustatė 6 skirtingas riebiąsias rūgštis, kurios kovoja su aknės bakterija. Tarp jų: omega 3 ir omega 6 riebiosios rūgštys. Taip pat eikozapentaeono (EPA) ir dihomo-gama-linoleno rūgštys (DGLA).

 

EPA rūgštis gamina jūros dumbliai ir per mitybos grandinę jos patenka į žuvų (pavyzdžiui, lašišų) kūną. DGLA rūgštį gamina kai kurios rudųjų dumblių rūšys.

 

Mokslininkai tikisi sukurti losjoną aknės pažeistai odai, kuriame būtų šių riebiųjų rūgščių. Jie tikisi, kad ateityje šis losjonas pakeis kai kuriuos vaistus, kurie sukelia pavojingą šalutinį poveikį. „Šių rūgščių mes paprastai gauname vartodami žuvį ir jūros dumblius. Tačiau žmonėms, kenčiantiems nuo aknės, jų gali nepakakti. Dėlto tepalu, praturtintu riebiosiomis rūgštimis, reikėtų tepti odą“.