Visada norisi tikėti gražiais dalykais. Tačiau kartais gyvenime labai nesiseka ir mintyse kyla klausimas: „Gal aš užkeiktas?“ Kerai, prakeikimai, pikta lemiantys burtažodžiai susiję su juodąja magija, kuri daugeliui kelia baimę. Tačiau ar tikrai verta bijoti? Gal galima nuo jos apsisaugoti? Ir kas apskritai yra juodoji magija?

   

Dviprasmiškas vertinimas

 

Žvelgiant iš šių dienų į praėjusius amžius, kai kurie jų atrodo tamsūs, bauginantys, apgaubti mistikos. Susidaro įspūdis, kad kažkas juose nutiko blogo, gal netgi veikė piktosios jėgos. Tiesa ta, kad pasaulio istorijoje pasitaikė tokių laikotarpių, kai žmonės gyveno labai sunkiai. Nepritekliaus ar nelaimių prislėgti jie ieškojo vis naujų būdų gyvenimui palengvinti. Tuomet ir atsirado burtininkai, magai bei šamanai, kurie teigė galintys pakeisti padėtį, pasinaudodami tam tikrais burtais, užkalbėjimais arba apeigomis.

 

Žmogaus prigimtis yra tokia, kad jeigu jis jaučia skausmą – dvasinį arba fizinį – gali padaryti labai daug, kad tik situacija pasitaisytų. Šiuo atveju atrodytų, kerėjimai yra pagrįsti ir pateisinami. Tačiau neretai būna taip, kad geriausi ketinimai virsta blogais. Todėl juodoji magija vertinama dviprasmiškai. Seniau jos buvo griebtasi norint ištrūkti iš beviltiškų situacijų: priespaudos arba karalių ir didikų žiaurumo. Šiais laikais, įsigalėjus tikėjimams aukštesnėmis jėgomis – Dievu, Alachu arba Buda, – mintis, kad paprastas mirtingasis gali priversti kitus elgtis vienaip arba kitaip, kelia pasipiktinimą. Iš to ir kyla kalbos apie blogio jėgas arba sandėrį su velniu.

 

Kai kurie žmonės juodąja magija tiki kaip tam tikra priemone, kuria pasinaudojus galima greičiau pakeisti padėtį. Bet ne visada juodoji magija yra juoda. Ji gali būti nukreipta ir taikiems tikslams siekti. Nors, žinoma, visada atsiranda tokių, kurie trokšta pakenkti kitiems. Todėl šiais laikais dauguma juodąją magiją vertina neigiamai.

   

Paslaptingasis vudu tikėjimas

 

Mistiškiausia religija visame pasaulyje galima vadinti vudu tikėjimą, kuriame persipynę afrikiečių ir katalikų papročiai. Vudu religija atsirado Haityje ir yra praktikuojama iki šiol, daugiausia Afrikos šalyse. Šiame kulte karaliauja juodoji ir baltoji magija.

 

Religijos pagrindą sudaro tikėjimas dvasiomis, kurios gali gydyti arba kenkti. Bendravimas su jomis vyksta atliekant ritualinius aukojimus ir šokant. Iš vudu tikėjimo į šiuolaikinę kultūrą atkeliavo zombių fenomenas. Pasak šios religijos, juodieji magai gali kuriam laikui gyvą žmogų paversti mirusiu ir po to vėl jį prikelti, tačiau jis nebebus toks, kaip anksčiau.

 

Ne ką mažiau žinomas ir kitas vudu atributas – lėlė. Tikintieji ją pasigaminti gali patys, o tinkamai užkalbėję sukelti skausmą arba kitais būdais pakenkti žmogui, dėl kurio lėlė buvo daroma. Juodoji magija remiasi neigiamomis emocijomis: pykčiu, skausmu, neapykanta. Visos jos ir „sudedamos“ į lėlę.

   

Juodosios magijos praktikavimas

 

Įvairūs juodosios magijos ritualai ir kerai susiformavo per daugelį metų. Praktikuojami atskirų religijų, žmonių grupių jie plito po visą pasaulį ir šiandien yra gana populiarūs.

 

Visais amžiais daug dėmesio buvo teikta meilei. Asmenys, norėdami užkariauti patinkančio vyro ar moters širdį arba susigrąžinti prarastą meilę, griebiasi įvairių kerų. Kartais, priešingai, burtais norima iš savo gyvenimo pašalinti žmogų, kuris nepatinka, nekelia šiltų jausmų. O nusivylusieji ir įskaudintieji trokšta išmėginti keršto kerus arba prakeikimus.

 

Ieškantieji įvairių alternatyvų, kaip spręsti užgriuvusias problemas, gali išbandyti keletą juodosios magijos burtų.

 

 

Kerai, kurie privers nustoti mylėti

 

Jums reikės: imbiero, cinamono, druskos, pipirų, citrinos, vandens, rožių žiedlapių, juodos žvakės, degtukų, šaukšto, akmens ir puodelio.

 

Uždekite žvakę ir kartokite: „Tamsiosios jėgos, priverskite mane nustoti mylėti šį vyrą arba šią moterį (pasakyti vardą ir pavardę). Tuomet į puodelį sudėti imbierą, cinamoną, druską, pipirus, citriną, žiedlapius, užpilti vandeniu ir išmaišyti. Prieš geriant tris kartus kartoti: „Su šiuo stebuklingu gėrimu atsikratau savo meilės (mylimo žmogaus vardas ir pavardė) amžiams“. Tada išgerti. Po to lovos kojūgalyje pasidėti akmenį – jis sugers visus jausmus žmogui, dėl kurio imtasi kerų.

 

 

Kaip apsisaugoti nuo juodosios magijos?

 

Gali nutikti ir taip, kad žmogus pats jaučia esąs persekiojamas juodosios magijos. Tačiau ją galima įveikti pasitelkiant įvairias priemones, tarkime, druską. Sakoma, kad nedidelius užkeikimus galima pašalinti naudojant druskų vonią. Tereikia joje išsimaudyti per delčią auštant arba saulei leidžiantis ir nuolat galvoti, kad bloga energija išeina iš kūno, jis apsivalo.

 

Kaip apsaugos priemonę galima naudoti ir įvairius amuletus, talismanus. Jų galima rasti namuose arba įsigyti specialiose parduotuvėse. Stipriausią apsaugą žmogui suteikia vestuvių žiedas ir kryželis. Visiems tinka gintaras, ypač skaidrus. Jį nešiojantis žmogus gali jaustis visiškai saugus – gintaras neleidžia nei kūno, nei dvasios paveikti piktosioms jėgoms. Nuo senų laikų virš namų durų buvo kabinama pasaga, tikint, kad ji prišauks sėkmę ir apsaugos nuo blogio.

   

Bespalvė magija

 

Nors magijos skirstymas į juodąją ir baltąją dar labai gajus, tačiau pamažu atsiranda bespalvės magijos šalininkų. Pasak jų, magija, kad ir kokius burtus ar užkerėjimus sakytum, vis tiek yra magija, ir jos tikslas iš esmės visada yra ką nors pakeisti, pertvarkyti. Bespalvės magijos atstovų teigimu, pati magija savaime nėra nei bloga, nei gera. Tik ją praktikuojantis žmogus gali nukreipti teigiamais arba neigiamais tikslais. Todėl viskas priklauso nuo kerėtojo ketinimų.

   

Įdomu

 
  • Talismanai nešą sėkmę, amuletai saugo ir gina. Kartais tas pats daiktas gali būti naudojamas ir kaip amuletas, ir kaip talismanas.
  • Alavijas – taikos ir sėkmės simbolis. Kabinamas virš durų saugo namus nuo blogio ir pritraukia sėkmę.
  • Alyva nuo seno naudojama blogiui išvaryti.
  • Citrina neša laimę, meilę, valo sielą, suteikia palaiminimą.
  • Česnakas saugo ir atbaido piktąsias jėgas.
  • Keturlapis dobilas pritraukia sėkmę, turtus, padeda išlaikyti blaivų protą, trilapis – saugo nuo blogio, gali būti nešiojamas maišelyje kaip amuletas.
  •  Apsaugoti namus, išvaryti piktąsias jėgas gali ir deginami aliejai. Stipriausi jų: bergamočių, cinamono, citrinų, jazminų, mėtų, kedrų. Pasklidęs aromatas valo blogą energiją, ramina, prišaukia gerąsias dvasias, stiprina imunitetą.
  • Stiprią apsaugą sukuria ir nešiojami brangakmeniai: rubinas yra gyvenimo, galios akmuo, kuris gina nuo velnio ir maro, cirkonas saugo nuo blogų sapnų, piktų dvasių, granatas – nuo blogos akies, ametistas – nuo burtų ir magiškų galių poveikio.