Pajuodę paakiai gali būti dėl genetikos arba dėl kitų priežasčių: miego trūkumo, nuolatinės įtampos, menstruacijų ciklo sutrikimų, prastos mitybos, tam tikrų vaistų, alergijų, rūkymo ir t.t. Nebūtina pirkti brangių kosmetikos priemonių, šviesinančių jautrią paakių odą. Tą patį ar net geresnį poveikį galima pasiekti natūraliomis priemonėmis.

  • Agurkų sultys. Agurkuose yra daug kalio, natrio, kalcio ir fosforo, kurie atgaivina ir šviesina odą. Agurkų sultimis patepti paakių zoną ir palikti 15 minučių (agurkų sultis galima maišyti su bulvių arba citrinų sultimis, kuriose gausu odą puoselėjančio vitamino C). Paskui nuplauti vandeniu.
  • Pomidorų sultys. Pomidoruose yra medžiagų, vitaminų C, A ir geležies, kurios šviesina odą. Siekiant geriausių rezultatų, pomidorų sultis vartoti išoriškai ir į vidų.
  • Bulvėse yra kosmetikos pramonėje naudojamų, odą šviesinančių fermentų. Bulvių krakmolas pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, todėl mažina akių sudirgimą ir paraudimą. Šviežią bulvę nulupti ir sutarkuoti. Tarkius pamušti mėsos plaktuku, kad išbėgtų sultys. Suvynioti į marlę ir 15 minučių uždėti ant akių vokų. Nuplauti šiltu vandeniu.
  • Arbata. Juodoje, žalioje ir baltoje arbatoje yra taninų, kurie pašalina vandens perteklių iš odos sluoksnių. Žolelių arbatose taninų nėra, tačiau jose gausu antioksidantų, kurie ramina ir mažina paraudimą. Pipirmėčių ir ramunėlių arbatos kompresai mažina akių patinimą, o juodosios ir žaliosios arbatos – ir pajuodusius ratilus po akimis.
  • Migdolai ir pienas. Dvi savaites, kiekvieną vakarą paakių zoną patepti lašeliu tyro migdolų aliejaus arba migdolų pastos. Jai reikės: porą migdolų užpilti vandeniu ir palikti nakčiai. Riešutus sumalti ir įpilti šlakelį pieno, kad masė būtų pastos konsistencijos. Pastą užtepti paakių srityje, palikti 10 minučių ir nuplauti šiltu vandeniu.