Kosulys – tai ne liga, o vienas iš pagrindinės ligos simptomų. Užsikrėtus virusinėmis infekcijomis kosulys pasireiškia kaip apsauginė organizmo reakcija.

 

Gydytojai kosulį klasifikuoja įvairiai. Visų pirma jie siekia išsiaiškinti, ar kosulys produktyvus, ar neproduktyvus. Neproduktyvų kosulį sukelia įvairūs ligų virusai. Sausą ir paviršinį tokio tipo kosulį sukelia gerklų sienelių sudirginimas. Produktyvus kosulys yra toks, kurio metu pašalinamas bronchų sekretas, skrepliai.

 

Neįsisenėjusį, produktyvų kosulį pagydyti lengviau. Neproduktyvus kosulys gali sukelti galvos skausmus, kraujavimą iš nosies. Ilgainiui gali net pakilti kraujo spaudimas. Svarbiausia neproduktyvų kosulį paversti produktyviu.

 

Kosulį slopina ir minkština šilto pieno, kakavos sviesto bei medaus mišinys. Taip pat atsikosėjimą lengvina debesylų šaknų nuoviras. Šaukštą vaistažolių užpili 250 ml vandens ir virti apie 15 minučių. Kai šiek tiek atvės, įdėti šaukštą medaus ir gerti kas 2 valandas (žinoma, ir prieš miegą). Kosulys taps drėgnesnis, minkštesnis, o netrukus ir visai dings.

 

Taip pat sausą kosulį malšina anyžių, imbiero, ciberžolės, raudonėlių arbatos, gerklės skalavimas druskos tirpalu, vynuogių, morkų sultys (ypač sumaišytos su medumi), razinos. 100 g razinų sumaišyti su tokiu pat kiekiu cukraus, užpilti vandeniu ir virti, kol sutirštės. Vartoti po desertinį šaukštą 3 kartus per dieną.

 

Įsisenėjusį kosulį gydo ir imuninę sistemą stiprina migdolų pasta. Ją pagaminti visai paprasta. 7 – 8 migdolus išmirkyti per naktį, nulupti odeles. Tada juos sutrinti su šaukštu sviesto ir cukraus. Vartoti 2 kartus per dieną, rytą ir vakarą.