Paskutinę gegužės savaitę netrukus po saulėlydžio ar jo metu danguje vyks neįprastas pasirodymas – šviečiant dylančiai delčiai, šoks trys planetos: Merkurijus, Venera ir Jupiteris. Gegužės 30 – 31 dienomis kvapą gniaužiantį reginį, kai pastarosios planetos išsidėsto vertikaliai vienoje linijoje, galės stebėti visi norintys. Deja, ne šiaurinėje Žemės rutulio dalyje… Kalbama, kad magiškasis planetų šokis lemia katastrofas visame pasaulyje, tačiau ar tai tiesa?

 

Planetų šokiu vadinamas tariamas Merkurijaus, Veneros ir Jupiterio judėjimas vakarėjančiame danguje. Šią naktį atrodys, kad planetos sukasi viena aplink kitą ir kas naktį keičia pozicijas. Iš visų planetų ryškiausiai švies Venera, skaisčiau nei Jupiteris. Tačiau planetos iš tikrųjų juda kaip įprastai, šokis – tarsi optinė apgaulė, matoma tik iš Žemės.

 

Žmonės ne visada žinojo, kad vadinamasis planetų šokis tėra nuostabi iliuzija. Prieš 500 ar 1000 metų reginį jie stebėjo su baime ir nuostaba. 1186 metais danguje buvo galima plika akimi stebėti penkias planetas vienoje eilėje. Šis reiškinys sukėlė masinę paniką visoje Europoje.

 

Net iš šiais laikais, įvairiomis medijos priemonėmis bandoma sukelti paniką. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia. 2000 metų gegužės 5 dieną pasaulyje išspausdinta daugybė straipsnių, kurie prognozavo, kad prasidėjus planetų šokiui dėl gravitacinių ir kitų jėgų pasaulyje įvyks daug katastrofų. Deja, vienintelė įmanoma tragedija – tai, kad įspūdingasis planetų šokis nebus gerai matomas gyvenantiems šiauriau nuo pusiaujo. Planetų šokį aiškiausiai matys Keiptauno (Pietų Afrikos Respublika), Melburno (Australija) ir Dunedino (Naujoji Zelandija) gyventojai.