Plaukais reikia rūpintis visais metų laikais, tačiau žiemą – ypač. Žvarbus ir sausas oras ištraukia iš plaukų drėgmę, todėl jie pradeda sausėti ir elektrintis. Šaltuoju metų laiku dažniau naudojami plaukų džiovintuvai taip pat kenkia plaukų būklei. Vis dėlto žiemą turėti gražius plaukus yra įmanoma užduotis.

 

Gražius plaukus galima turėti, net ir džiovinant juos džiovintuvu! Tačiau prieš džiovinimą reikia nepamiršti plaukus ištepti ar išpurkšti priemone, saugančia nuo karščio. Natūralios kosmetikos šalininkai patartų plaukus patepti keliais lašeliais alyvuogių aliejaus. Džiovinti šiek tiek pradžiūvusius plaukus ir šaltesnio oro srove. Elektrostatinį krūvį nuo plaukų pašalina plaukų džiovintuvai su turmalinu arba jonais. Bent žiemą plastikines šukas ir šepečius reikėtų keisti į medinius ir natūralių šerių.

 

Plaukai gali pradėti elektrintis ir sausėti dėl sauso oro, vėjo, džiovintuvo. Šaltymečiu labai svarbu naudoti stipriai drėkinančius šampūnus, geriausiai praturtintus natūraliais aliejais. Sakoma, kad plaukų elektrostatinį krūvį nuima priemonės su silikonu, tačiau tai labai abejotinas grožio priemonių priedas. Silikonas, esantis plaukų priemonėse, padengia plėvele ne tik plaukus, tačiau ir galvos odą. Oda nebegali kvėpuoti, todėl gali kilti įvairios alerginės reakcijos, net pradėti slinkti plaukai. Vienintelė išimtis augalinis silikonas, išgautas iš grybų ar rusvųjų dumblių.

 

Kartą per savaitę rekomenduojama plaukus palepinti nerafinuoto, pirmo spaudimo augalinio aliejaus kauke (plaukus ištepti aliejumi ir po 30 minučių ištrinkti plaukus kaip įprastai).

 

Nuo plaukų elektrinimosi gali padėti kaukė iš jogurto arba rūgpienio, sumaišyta su kiaušinio tryniu. Masę užtepti ant plaukų ir po 20 minučių išskalauti su šiltu vandeniu.

 

Kad visą dieną plaukai nesišiauštų, labai nedidelį kiekį priemonės nuo elektrinimosi ar net rankų kremo, įmasažuoti į plaukų sruogas. Ir, žinoma, reikėtų atsisakyti visų sintetinių drabužių ar jų detalių, kurios gali paskatinti plaukų elektrinimąsi.