Niekam ne paslaptis, kad kūno kalba dažnai pasako daugiau negu žodžiai. Tereikia šiek tiek žinių ir pastabumo įgūdžiams lavinti. Įdomu, ką galime suprasti apie žmonių charakterį ir nuotaiką pagal jų eiseną vos per kelias sekundes?

 

Kaip vaikštote – toks ir esate!

Kiekvienam žmogui būdinga savita eisena. Neretai iš jos atpažįstame minioje esantį žmogų – galime dar nematyti veido bruožų, bet suprasime, kad žingsniuoja mūsų bičiulis ar šeimos narys. Eisenos skirstomos į tipus, suteikiančius daug naudingos informacijos apie žmogaus charakterį.

 

  • Savimi pasitikinčiųjų eisena dažniausiai būna greita, kartais net šiek tiek spyruokliuojanti. Tokie žmonės vaikšto aukštai pakelta galva, žvelgia aplinkiniams tiesiai į akis, šypsosi, lengvai mojuoja rankomis. Veržli pasitikinčiųjų eisena kaip magnetas traukia aplinkinius – intuityviai jaučiama, kad žmogus atsipalaidavęs ir lengvai bendraujantis. Visgi draugiškiems ekstravertams taip pat būdinga ir rami, užtikrinta, lėta eisena. Kartais gali atrodyti, kad taip einantis žmogus yra lėtas, tačiau iš tiesų po santūria eisena gali slėptis net karštakošis cholerikas.
  • Pasipūtėlių eisena nesunkiai pastebima. Toks žmogus eidamas stengiasi užimti kuo daugiau erdvės, smakrą laiko aukštai iškeltą, energingai mojuoja rankomis. Pasipūtėlių laikysena tiesi, krūtinė atkišta į priekį, vengiama tiesioginio akių kontakto. Jų žingsniai tarsi fiksuoti, dažnai net sukeliantys triukšmą. Toks demonstratyvus vaikščiojimas gali reikšti, kad žmogus jaučia nerimą ir poreikį nuolat save apginti, o išorinis pasitikėjimas tėra maskuotė.
  • Baikštuolių eisena pasižymi tuo, kad einant visų pirma ant žemės dedami pirštų galiukai, tik tada kulnai – galima pamanyti, kad žmogus eina per ledą, kuris gali tuoj įlūžti, ir sulig kiekvienu žingsniu tikrinama, ar toliau eiti saugu. Tokia eisena nesukelia jokio garso, žingsniai maži, tačiau ėjimo tempas nėra lėtas. Taip vaikšto intravertai, neryžtingi ir drovūs žmonės. Baikštūs žmonės dažniausiai linkę viską apskaičiuoti, yra labai atsargūs, tačiau dėl aštraus mąstymo geba staigiai prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių. Atminkite – tokią eiseną gali lemti ir aukštakulnių batelių avėjimas.
  • Prislėgtųjų ir pavargusiųjų eisena išsiskiria mechaniškais žingsniais, žmogaus galva nuleista, žvilgsnis nudelbtas į žemę, pečiai pakumpę. Tokia eisena apgaulinga, nes vieniems būdinga nuolat, o kitiems tik po patirto streso ar įtampos. Todėl pamačius žmogų, kuris primena susmukusį bulvių maišą, nederėtų iš karto galvoti, kad jis yra prislėgtasis…
  • Atkakliųjų ir susivaržiusiųjų eisena atpažįstama iš manieringų, žygiavimą primenančių žingsnių. Ši eisena būdinga žmonėms, linkusiems pasikliauti logika, tačiau jie skirstomi į du visiškai priešingus tipus. Vieno tipo žmonės yra atkaklūs ekstravertai, dalykiški, optimistai, linkę siekti tikslų, aktyviai reikštis socialiniame gyvenime. Kito tipo žmonės yra skeptiški intravertai, linkę nuolat save varžyti ir vadovautis kitų žmonių primesta nuomone.
  • Karštakošių eisena išsiskiria iš minios šuoliavimu, mėtymusi į šalis. Taip vaikšto nutrūktgalviai ir karštakošiai, kurie kupini gyvybinės energijos. Jie aktyviai reiškiasi socialinėje aplinkoje, tačiau yra linkę keisti savo nuomonę, be to, norėdami įtikti aplinkiniams lengvai aukoja savo įsitikinimus.
  • Taikiųjų eisena atpažįstama iš krypavimo. Jeigu einantis žmogus primena į šonus svyruojantį meškiuką, galite būti tikri, kad tai švelnus, atidus ir taikaus būdo asmuo. Tokie žmonės domisi menais, naujovėmis, yra šiek tiek uždari, tačiau lengvai save realizuoja mažose žmonių grupėse. Pasak medikų, tokią eiseną lemia genai ir ją sunku pakeisti – krypuoja ilgas rankas, plačius klubus ir pečius turintys žmonės.
 

Nudilusios pakulnės

  • Jeigu batų kulnai nudilę tolygiai, esate draugiškas ir tolerantiškas žmogus.
  • Jeigu nudilusi vidinė batų pakulnių pusė, greičiausiai esate ne itin ryžtingas, nuolankaus būdo žmogus.
  • Jeigu nudilusi išorinė batų pakulnių pusė, tikėtina, kad esate drąsus, iniciatyvus ir siekiantis tikslo žmogus.

Ką byloja vyrų eisena?

Teigiama, kad sugundyti moterį norintis vyras eina jai iš kairės pusės, tačiau jeigu vyro eisena lėta ir tvirta, tai ženklas, kad į santykius jis žiūri rimtai ir kuria ateities planus. Tačiau jeigu vyras linkęs veržtis į priekį ir eina bent pusę žingsnio atsiplėšęs nuo moters, jis turi polinkį valdyti dailiosios lyties atstoves. Tokių vyrų savivertė žema, todėl jie linkę nuolat save išaukštinti.

 

Pakeisti laikyseną įmanoma?

Paprastai tokios eisenos savybės kaip ėjimo tempas, rankų ir pėdų padėtis vaikštant, žingsnio dydis yra paveldimos. Tačiau norint ir stengiantis eiseną galima pakeisti. Visų pirma reikėtų pratintis išlaikyti taisyklingą laikyseną. Ji lemia mūsų sveikatą, išvaizdą, savijautą, suteikia pasitikėjimo, taip pat daro įtaką vaikščiojimo manieroms. Taisyklinga laikysena saugo nuo begalės sutrikimų, susijusių su energijos stygiumi, virškinimu, kvėpavimu, galvos, kaklo, nugaros, krūtinės ir sąnarių skausmais, širdies ir kraujotakos veikla, nutukimu. Išsiugdžius taisyklingą laikyseną sumažėja psichinė ir fizinė įtampa, eisena tampa laisvesnė. Taip pat patartina pasikonsultuoti su specialistu, kuris galėtų ne tik paaiškinti, kokia laikysena yra taisyklinga, bet ir atkreipti dėmesį į konkrečiai jums būdingas laikysenos ydas. Bandydami savarankiškai patobulinti laikyseną, galite pridaryti daugiau žalos negu naudos. Svarbu savo kūno neprievartauti, nesukelti per didelio diskomforto.

 

Tai įdomu

  • JAV Bostono medicinos centre atliktas tyrimas rodo, kad pagal žmogaus ėjimo greitį galima nustatyti, ar jam gresia susirgti silpnaprotyste.
  • Ėjimo procesą reguliuoja centrinė nervų sistema, taip pat eisena labai priklauso nuo žmogaus pėdų.
  • Eisenos ypatumus tyrinėjo garsus prancūzų rašytojas Onorė de Balzakas. 1883 m. jis parašė veikalą „Teoriniai samprotavimai apie žmogaus eiseną“.

Roterdamo universitete atlikti tyrimai rodo, kad žmogaus laikysena daro įtaką priimant sprendimus, ypač atliekant matematinius veiksmus, kuomet reikia apskaičiuoti kokius nors dydžius, procentus ir t. t. Teigiama, kad nežinant atsakymo didesnė tikimybė teisingai atspėti mažus skaičius būna, kai sėdima pakrypus į kairę pusę, o didelius skaičius – į dešinę pusę.