Kai visame pasaulyje išpopuliarėjo aistringas britų rašytojos E. L. Džeims romanas „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“, mados industrijoje prasidėjo tikras pilkos spalvos atgimimas. Iki šiol ši spalva nebuvo siejama su seksualumu. Atvirkščiai ji buvo liūdesio ir senatvės simbolis. Žmonės, mėgstantys rengtis pilkai dažnai atrodo lyg vieniši atsiskyrėliai, riboto mąstymo. Sidabrišką pilkos atspalvį renkasi šiek tiek aktyvesni žmonės.

 

Daugeliui indėnų genčių pilka – tai draugystės spalva. Ji simbolizuoja brandą, saugumą ir patikimumą. Taip pat ji reiškia atsakomybę, konservatyvų požiūrį ir praktiškumą. Pilka – labai neutrali spalva. Jos energija tarsi neužpildyta, tuščia, neturi daug emocijų, judėjimo, šilumos ir charakteringų bruožų. Turbūt todėl pilka spalva yra labai raminanti, vėsinanti.

 

Pilka spalva itin dera su ryškiomis spalvomis. Ji šiek tiek slopina intensyvias spalvas, todėl padeda sukurti harmoningesnį įvaizdį. Jei norite sukurti moteriškesnį stilių, derinkite šviesiai pilkus atspalvius su pastelinėmis spalvomis (rožine, melsva, žalsva ar levandų spalva). Tamsesnių spalvų ir pilkos deriniai aprangai suteiks griežtumo. Retro dvasia alsuos pilkos ir ryškiai rožinės spalvos deriniai.

 

Panašų poveikį suteikia nešiojami pilki brangieji ir pusbrangiai akmenys. Jie tinkami verslininkams, nes padeda užmegzti naudingus ryšius, simbolizuoja stabilumą ir produktyvumą. Tačiau pilkos spalvos akmenis rinktis reikėtų atsargiai, nes jie gali sumažinti kūrybingumą. Pilkos spalvos akmenys: kai kurie hematitai, galenitai, jaspiai ir kt.