Gyvenime pasitaiko daug netikėtų sutapimų, kurie priverčia patikėti stebuklais net didžiausius skeptikus. Štai keletas didžiausių sutapimų istorijoje, kurie glumina, džiugina ir verčia gūžčioti pečiais!

 

sutapimai

Įdomūs istoriniai sutapimai:

 
  • Vyras, kuris išgyveno dvejus atominės bombos sprogimus. 1945 metų rugpjūčio 6 ir 9 dienomis amerikiečiai numetė bombas ant Hirošimos ir Nagasakio. Sprogimas ir radiacija nužudė beveik 90 tūkst. žmonių. Tačiau 2009 metais japonų vyriausybė patvirtino, kad vienas vyras per abejus sprogimus buvo šiuose miestuose ir sugebėjo kažkaip išlikti gyvas. Rugpjūčio 6 dieną Tsutomu Yamaguchi lankėsi Hirošimoje verslo reikalais. Rugpjūčio 9 dieną jis grįžo namo į Nagasakį, kur antrą kartą patyrė traumuojantį miesto sprogimą. Nepaisant dvigubos radiacijos, vyras išgyveno iki 93-ejų metų ir mirė 2010 metais nuo skrandžio vėžio.
 
  • Dvyniai, kurie abu yra Jimai. 1979 metais dvynių pora pirmą kartą susitiko, kai jiems buvo po 39-erius metus. Jie buvo atskirti vos keturių mėnesių ir 37-erius metus beveik nieko nežinojo apie vienas kito egzistenciją. Kai galiausiai susitiko jų laukė kelios staigmenos: visų pirma globėjų šeimos abu vyrus pavadino Jimais, abu mėgo matematiką ir dailidės darbą, ir siekė karjeros saugumo srityje. Dar keisčiau, kad abu vyrai buvo vedę moteris, vardu Linda, su kuriomis vėliau išsiskyrė ir antrą kartą vedė moteris, kurių vardai buvo Betty. Jų vaikų vardai buvo atitinkamai Jamesas Alanas ir Jamesas Allanas.
 
  • Kas ta Eleonora Rigby? 1957 metais Johnas Lennonas ir Paulas McCartney susitiko šventėje šv. Petro bažnyčioje, Vultono mieste (D. Britanija). Tai buvo lemtingas susitikimas, pakeitęs muzikos istoriją. Tačiau didysis sutapimas yra net ne tas. Už kelių metrų nuo jų susitikimo vietos buvo Eleonoros Rigby kapas. Po devynerių metų Paulas McCartney parašė dainą „Eleonor Rigby“. Muzikantas teigė, kad dainos veikėją pavadino pagal aktorę Eleonor Bron ir parduotuvę Bristolyje „Rigby & Evens Ltd.“. Vėliau jis pripažino, kad pavadinimą galėjo pasąmonėje užfiksuoti prisiminimai apie Eleonoros Rigby kapą. Kalbama, kad į šios moters laidotuves niekas neatėjo, tačiau ji netikėtai buvo įamžinta po mirties.
 
  • Stepheno Hawkingo mirtis. Kaip pats garsusis fizikas teoretikas pasakytų: laikas yra reliatyvus. Tačiau tai nepaaiškina keisto sutapimo, kad jis mirė pasauliui reikšmingą dieną, kuri sutampa su 139-osiomis A. Einsteino gimimo metinėmis, G. Galileo 300-osiomis mirties metinėmis ir Pi skaičiaus (maždaug 3,14) oficialia diena.
 
  • Neleiskite jos į laivą. Laivo stiuardesės atviroje jūroje tampa keistų įvykių liudininkėmis. Tačiau vienai iš jų teko būti dviejų visame pasaulyje žinomų skendimų ir vieno susidūrimo liudininke. Laimei, Violet Jessop išgyveno visas tris katastrofas. V. Jessop dirbo „Titanike“, kai jis susidūrė su ledkalniu 1912 m. (ji pateko į gelbėjimo valtį kartu su 16 kitų žmonių su kūdikiu, kurį paėmė pagloboti ant rankų), po to plaukė laivu „Britannic“, kuris nuskendo 1916 m. (gelbėjimo valtį, kurioje buvo laivo palydovė, vos neįtraukė laivo propeleriai, bet moteris spėjo iš jos laiku iššokti ir taip išgelbėti sau gyvybę), trečią kartą ji plaukė „Olympic“ laivu, kai 1911 m. jis susidūrė su britų kariniu laivynu (niekas tada nemirė). V. Jessop mirė 1971 metais nuo stazinio širdies nepakankamumo.
 
  • Šeima, kuri pastatė užtvanką. Remiantis oficialiais duomenimis, statant Huverio užtvanką Nevadoje (JAV) buvo mirtinai sužaloti 96 žmonės. Viena iš pirmųjų aukų buvo Johnas Gregory Tierney, kuris nuskendo per staigų potvynį Kolorado upėje 1921 m. gruodžio 20 d. 1935 metais žuvo antras žmogus, J. G. Tierney sūnus, Patrickas Williamsas Tierney. Jis tapo paskutine auka, statant šią užtvanką. Jis mirė nukritęs nuo įleidimo bokšto Arizonos pusėje esančiame Juodajame kanjone.
 
  • Marko Twaino meteoritinė gimimo diena. Kas 76-erius metus Halio kometa praskrieja Žemę ir tampa matoma plika akimi. Amerikiečių rašytojas Markas Twainas gimė po metų, kai praskriejo Halio kometa, 1835-aisiais. 1909 metais jis išpranašavo, kad mirs, kai kometa praskries antrą sykį. Jis buvo teisus. „Tomo Sojerio ir Heklberio Fino“ autorius mirė 1910 metų dieną, kai Halio kometa buvo arčiausiai Žemės.
 
  • Sumuštinis, kuris suformavo šiuolaikinį pasaulį. Mokykloje mokėmės, kad I-asis pasaulinis karas prasidėjo nuo erchercogo Franco Ferdinando nužudymo, tačiau nutylima tai, kad žudikams pavyko jam atimti gyvybę dėlto, kad jie sustojo nusipirkti pakeliui sumuštinių. Pirmasis bandymas nužudyti erchercogą nepavyko: bomba kliudė automobilį už F. Ferdinando ir jam pavyko pabėgti iš įvykio vietos nesužeistam. Žudikai buvo labai pikti dėl nesėkmės ir vienas iš jų nusprendė stabtelėti pakelės užeigoje ir nusipirkti sumuštinį. Tuo metu erchercogas, laimingas likęs gyvas, nukūrė automobiliu. Nelaimei, automobilio vairuotojas pasuko ne ta kryptimi ir atsidūrė prie tos pačios užeigos, kurioje žudikas sustojo nusipirkti sumuštinio. Vyras jį pamatė, šovė į jį ir į žmoną ir pasaulis tapo nebekontroliuojamas.