Psichologai ir psichiatrai jau seniai nebelaiko homoseksualumo psichikos liga. Pagal vieną teoriją, žmonių lytinis potraukis tos pačios lyties asmenims yra užprogramuotas genuose. Pastebėta tendencija, kad homoseksualūs asmenys dažnai augo šeimose be tėvo arba šeimose, kuriose tėvo vaidmuo vaikų auklėjime buvo nereikšmingas.

 

Homoseksualumas senovėje buvo dievų privilegija. Nuo Senovės Graikijos iki Romos, nuo Kinijos iki Indijos ir nuo Pietų Amerikos iki Okeanijos dievai ir deivės turėjo homoseksualių santykių ir nuotykių. Daugelis induistų dievybių panorėję galėdavo pasikeisti lytį ir turėti įvairių seksualinių santykių. Induistų dievas Ganeša, mene vaizduojamas su keturiomis rankomis ir dramblio galva, taip pat aukštino homoseksualius santykius ir analinį seksą. Šis dievas vaizduojamas nevienareikšmiškai: jis simbolizuoja ir vyriškumą, seksualinę energiją, bet taip pat ir moteriškąją lytį, nes vaizduojamas kaip švelni asmenybė minkštomis krūtimis.

 

Kai kuriose senovės religijose homoseksualius žmones globodavo tam tikri dievai. Pavyzdžiui, actekai garbino žaidimų, grožio, šokių, dainų, gėlių ir… homoseksualumo dievą. Majų indėnų gentys garbino nedidelio ūgio dievą Činą. Vaiko išvaizdos dievas turėdavo homoseksualių santykių su majų kilmingaisiais.

 

Skandinavų mitologijoje vyriausiasis dievas, pasaulio kūrėjas Odinas dažnai persirenginėdavo moterimi. Jis turėjo intymių santykių su tikru broliu dievu Lokiu. Graikų ir Romos dievai santykiaudavo tiek su vyrais, tiek su moterimis (Afroditė, Dionizas, Panas, net Dzeusas buvo siejami su homoseksualumu).

 

Tarp gyvūnų homoseksualumas labai paplitęs, ypač tarp tų, kurie gyvena bandose. Teigiama, kad homoseksualumo užuomazgų pasitaiko net tarp 1500 gyvūnų rūšių. Regis, intymūs tos paties lyties nykštukinių šimpanzių santykiai yra visiškai natūralus dalykas gamtoje. Teigiama, kad šimpanzės yra biseksualios, o lytiniai santykiai joms padeda išvengti agresijos ir konfliktų. Homoseksualumas būdingas įvairių žinduolių rūšims, vėžiagyviams ir net kirmėlėms.