Nors oras prie jūros neretai būna permainingas, dažnai lyja lietūs, kyla potvyniai, pučia stiprūs vėjai, o vandenyje padidėja užterštumas ar pradeda žydėti kenksmingi dumbliai, žmonės, gyvenantys pajūryje, dažniausiai yra sveikesni. To paslaptis – mineralais ir druskomis prisotintas oras.

 

Gydomosios jūrinio klimato savybės nėra jokia naujiena. Jau XVIII amžiuje gydytojai ligonius pasigydyti siųsdavo į kurortus prie jūros. Tačiau tik dabar buvo atliktas eksperimentas, kurio metu siekta išsiaiškinti jūrinio klimato privalumus.Vien įstabus jūros peizažas veikia kaip meditacija, o ką jau kalbėti apie įvairiomis druskomis praturtintą orą ir vandenį. Net pajūrio smėliu basomis vaikščioti sveika, nes masažuojami svarbiausi taškai pėdose.

 

Ne paskutinis vaidmuo atitenka ir turtinei padėčiai. Visose šalyse, kurortiniuose miesteliuose būsto ir būtiniausių reikmių kaina yra didesnė, todėl čia dažnai įsikuria didesnes nei vidutines pajamas gaunantys žmonės. Finansiškai labiau aprūpintas gyvenimas neretai reiškia ir geresnę gyvenimo kokybę, sveikatos priežiūrą.

 

Jūros oras prisotintas neigiamais jonais, kurie padeda organizmui greičiau pasisavinti deguonį ir reguliuoja laimės hormono serotonino (atsakingo už nuotaiką ir gerą savijautą) kiekį. Dieną praleidę pajūryje žmonės paprastai miega geriau, mažiau jaudinasi.

 

Druskingas jūrinis oras naudingas kvėpavimo takams, nes išvalo sinusus, gydo infekcijas. Jūros vandenyje yra ištirpusio magnio ir kalio, todėl maudynės įšilusiame vandenyje atpalaiduoja, nuramina, po atostogų grįžtame labiau pailsėję.

 

Jūros vandenyje ir ore yra daugybė mineralinių medžiagų, kurios yra būtinos normaliai žmogaus kūno veiklai: jodo (padeda išvengti skydliaukės sutrikimų), cinko (stiprina imuninę sistemą) ir kitų.