Aramėjų kalba, kuria kalbėjo Jėzus, netrukus gali išnykti. 3000 metų gyvuojanti kalba, kadaise plačiai vartota Viduriniuosiuose Rytuose, dabar miršta. Tačiau pasaulyje ant išnykimo ribos yra dar daugiau kalbų. Mokslininkų nuomone, šio šimtmečio pabaigoje turėtų išnykti nuo 50 iki 90 procentų šiuolaikinių kalbų.

 

Spėjama, kad kažkada prekybos ir valdymo srityse plačiai vartota aramėjų kalba gali išnykti per vieną ar dvi kartas. Aštuntajame amžiuje prieš Kristų Viduriniuosiuose Rytuose įkūrę imperiją, asirai perėmė dykumų klajokių, aramėjų, kalbą. Šia ir lotynų kalba paskutiniąsias 12 valandų kalbėjo Jėzus Kristus režisieriaus M. Gibsono filme „Kristaus kančia“.

 

Ilgus amžius kalba klestėjo, net tada, kai asirai buvo sutriuškinti. Aramėjų kalba Viduriniuosiuose Rytuose išliko pati svarbiausia iki septintojo mūsų eros amžiaus. Paskui, įsiveržus musulmonams, ją pakeitė arabų kalba. Aramėjų kalba nuo tada pradėta vartoti tik nemusulmoniškose, Irako, Irano, Sirijos ir Turkijos, gyvenvietėse kalnuose. Pastarąjį šimtmetį aramėjų gimtakalbiai iš kaimų išvyko į didmiesčius ar kitas šalis. Kalba nebebuvo perduodama jaunesnėms kartoms.

 

Šiandien pasaulyje yra tik apie 500000 aramėjų gimtakalbių. Tačiau realus skaičius gali būti dar mažesnis. Manoma, kad daugiau nei 100 skirtingų neo-aramėjų dialektų jau yra išnykę. Ši kalba nebevartojama rašytine forma, tik žodžiu.