Pavasarį atrodo, kad meilė sklando ore. Staiga padaugėja vestuvių, romantiškų iškylų gamtoje, porų, vaikštančių susikibusių rankomis. Pavasaris yra lyg neoficialus meilės sezonas. Nerūpestingos, šiltėjančios dienos yra pats geriausias laikas įsimylėti.

 

pavasaris

Geriausios priežastys įsimylėti pavasarį:

 
  • Pavasaris – tai metų laikas, kuris primena mums, kad meilė yra labiausiai jaudinanti, kai ji nauja.
 
  • Tačiau taip pat pavasaris yra geriausias priminimas saugoti ir branginti santykius.
 
  • Pavasaris yra idealus metas sulėtinti temą, rasti laiko pasivaikščiojimui, susikibus už rankų, stebint saulėlydį.
 
  • Pavasarį nieko nėra geriau nei atsipalaiduoti ir nieko svarbaus nedaryti. Tiesiog mėgautis šia akimirka.
 
  • Nors pavasarį orai pamažu šyla, tačiau vis tiek labai jauku ir smagu leisti laiką mylimojo glėbyje.
 
  • Nėra geresnio laiko leistis į trumpą kelionę automobiliu negu pavasarį.
 
  • Pavasaris primena mums, kad meilė ir gyvenimas yra lyg linksmieji kalneliai (čia yra pakilimų ir nuosmukių, staigių posūkių ir netikėtumų).
 
  • Pavasaris dažniausiai reiškia, kad daugiau laiko praleisite su geriausiais draugais, nes padaugės veiklos lauke.
 
  • Pavasarį meilė gali užgimti netikėčiausiose vietose.
 
  • Pavasarį galima sutikti savo tikrąją meilę, kurios nesinorės niekada paleisti.
 
  • Pavasarį jau galima sėdėti ant žolės ir pasivaikščioti basomis.
 
  • Pavasarį galima tiesiog vaikščioti, susikibus rankomis, be jokios ypatingos priežasties ir tikslo, kur nors nueiti.
 
  • Pavasaris – laikas smagiems nuotykiams, naujai pradžiai ir dvasios išlaisvinimui.
 

Kalbant apie pavasarį sunku išvengti klišių – pražysta gėlės, paukšteliai čiulba, bitės zvimbia ir žmonės pameta galvas dėl vienas kito. Pasirodo, mokslininkai turi realų paaiškinimą, kodėl taip nutinka. JAV Rutgerso universiteto profesorė, neuromokslininkė ir penkių knygų apie meilės mokslą autorė Helen Fischer teigia: „Viskas dėl dopamino“.

 

Dopaminas yra natūraliai smegenyse atsirandanti cheminė medžiaga, priverčianti mus norėti tam tikrų dalykų. Be abejo, į įsimylėjimo procesą įsitraukia ir kitos sistemos, tačiau dopaminas gali pelnytai būti laikomas pagrindiniu kaltininku. Kai jo pasigamina pakankamai daug, žmogus įsimyli. Kuo daugiau – tuo stipriau. Dopamino išsiskyrimą smegenyse skatina naujos patirtys. O pavasarį tiek daug naujų dalykų. Atsiranda daugiau spalvų, naujų kvapų, žmonės nusimeta storus drabužių sluoksnius, todėl galima pamatyti daugiau nuogos odos. Taip pat yra daugiau naujų stimulų, kurie suaktyvina smegenis ir dopamino gamybą, todėl žmonės tampa labiau linkę įsimylėti.

 

Kiekvieną pavasarį smegenys tampa tikru dopamino gamybos fabriku, todėl galvą pamesti dėl žavaus asmens tampa taip lengva ir malonu. Iš tiesų, smegenų skenavimo pavyzdžiai parodė, jog įsimylėjusių asmenų dopamino lygis panašus kaip žmonių, priklausomų nuo narkotinių medžiagų. Nieko nuostabaus, tiek narkotikai, tiek įsimylėjimas sukelia euforiją. Tik meilė neturi žalingo pašalinio poveikio.

 

Pavasaris yra tinkamiausias laikas užmegzti naujus santykius. Pavasarį žmonės yra labiau atsipalaidavę, pasitikintys savimi, todėl jiems gali būti lengviau negu kitu metu, rasti, auginti ir išsaugoti meilę. Pasitikėjimas savimi yra savybė, kuri labiausiai traukia priešingos lyties atstovus. Daug tyrimų parodė, kad pasitikėjimas savimi yra net svarbiau negu kitos savybės – išvaizda, finansinė sėkmė ir panašūs pomėgiai.

 

Pavasarį, labiau nei kitais metų laikais, norisi naujos pradžios. Žiemą nesinori dėti daug pastangų naujoms pažintims megzti, todėl renkamasi tai, kas lengviausiai pasiekiama. Pavyzdžiui, atnaujinti santykius su buvusiais partneriai. Sena meilė nerūdija, ar ne? Tačiau pavasarį tampama aktyvesniais ir norisi naujų įspūdžių. Šiuo metu dauguma pasiryžę kalnus nuversti, kad būtų su dominančiu asmeniu ir naujoms, intriguojančioms pažintims.