Norint džiaugtis gera sveika reikia dviejų dalykų: taupyti kūno resursus ir aktyvuoti vidinę energiją. Kitaip tariant, tai reiškia atrasti alternatyvių būdų, kaip atsipalaiduoti ir atrasti vidinę ramybę. Nerandate laiko poilsio? Vadinasi, ilsėtis reikia būtinai. Kartais užtenka šiek tiek perdėlioti prioritetus.

 

poilsis

5 būdai, kaip atsipalaiduoti:

 
  • Prisiliesti prie egzotikos. Viskas, ką reikia žinoti, norint visiškai atsipalaiduoti – tai rytietiško masažo technikos. Ilgiausias (iki 6 valandų, o pirmas seansas trunka bent 3 valandas) yra havajietiškas masažas „Lomi lomi“. Pavadinimas verčiamas kaip „švelnus prisilietimas aksominės patenkintos katės letenėlės“. Švelnus masažas daro poveikį visam kūnui ir turi magišką, atpalaiduojančią galią. Po procedūros asmuo gali miegoti visą dieną. Tačiau „Lomi lomi“ atlikti daugiau nei kartą per mėnesį yra nerekomenduojama.
 
  • Susikurti nuotaiką. Balio masažas tobulai naikina stresą, padeda atkurti dvasinę pusiausvyrą. Net nuotaika gali būti pakoreguojama, naudojantis aromaterapija ir įvairiais natūraliais aliejaus: santalų, kokosų, imbierų, lotusų ir jazminų. Taškinis masažas (akupunktūra) gali padėti įveikti net rimtas ligas.
 
  • Vartoti miego kokybę gerinančias žoleles. Žolelių masažas yra nepaprastai maloni ir naudinga procedūra. Jam naudojami specialaus audinio maišeliai, pripildyti garuose apdorotų augalų. Maišelio turintys parenkamas individualiai, atsižvelgiant į asmens nuotaiką ir sveikatos būklę. Dažniausiai naudojamas imbieras, ciberžolė, kamparas, pačiulis.
 
  • Pajusti akmens galią. Norint atsikratyti skausmo nugaros ir kaklo srityje, verta atkreipti dėmesį į masažą su akmenimis. Masažo technika grindžiama termoterapijos principais. Rytuose manoma, kad akmenys yra gamtinės ir kosminės energijos šaltinis. Dėl kažkokių priežasčių tikima, jog akmenys yra vulkaninės prigimties. Juose yra daug naudingų mikro ir makroelementų, jų karštis gali įsiskverbti po oda net 4 cm ir taip atpalaiduoti raumenis bei sumažinti stresą.
 
  • Nuo visko atsiriboti. Norint nuo visko atsiriboti rekomenduojama išbandyti relaksacinę (plūduriavimo) kamerą. Būnant visiškoje tamsoje ir besvorėje būsenoje baseine, pripildytame druskingo vandens, poveikis būna nepakartojamas. Tai yra visiško atsipalaidavimo terapija, kuri teigiamai veikia visą kūną – sumažėja streso hormonų lygis ir padidėja endorfinų lygis, normalizuojasi kraujo spaudimas bei sumažėja raumenų įtampa. Be to, plūduriavimas tamsoje sukelia „gilios, vidinės tylos būseną“, kuri skatina permąstyti visas problemas ir atrasti naujų galimybių.
 

5 būdai, kaip tapti aktyvesniems:

 
  • Judėti! Mokslininkai įrodė, kad reguliari mankšta apsaugo nuo depresijos. Reaguodamas į sporto metu išprovokuotą raumenų įtampą, kūnas išskiria daugiau laimės hormonų – endorfinų. Kai jų padaugėja, sumažėja kraujo spaudimas, sulėtėja širdies ritmas, pagreitėja organizmo atsinaujinimo procesai.
 
  • Šokti! Šokiai – turbūt pati smagiausia mankšta. Tai yra gera emocinė iškrova. Smagu ir tai, kad šokant padailėja figūros linijos. Šokių pamokas galima rinktis pagal pomėgius arba pagal konkrečius pageidavimus: pilvo šokiai padeda suformuoti liauną liemenį, sustangrinti sėdmenis ir pagražinti krūtinę. Flamenko šokiai gerina laikyseną. Airių liaudies šokiai stiprina kojų raumenis, gerina širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemų veiklą.
 
  • Daryti tempimo pratimus! Tempimo pratimai padeda atsikratyti raumenų skausmo, pagerinti sąnarių lankstumą. Viso to pasiekiama, pratimus atliekant lėtai. Kiekvienai pozai išlaikyti reikia skirti 1 – 30 sekundžių, kol pasijus nedidelė raumenų įtampa.
 
  • Užsiimti rytų kovos menais! Rytų kovos menas ir šokis – kas gali būti geriau? Jeigu patinka karatė ir kikboksas, bet šis sportas atrodo pernelyg vyriškas, rekomenduojama išbandyti kovos menus, Tae bo treniruotes. Šis sportas ne tik teikia malonumą, bet ir degina riebalus bei nuima raumenų įtampą.
 
  • Išbandyti aerobiką! Deviko universiteto Šiaurės Karolinoje (JAV) tyrimai parodė, kad asmenys 3 kartus per savaitę lankantys aerobikos užsiėmimus pasižymėjo geresniais planavimo ir organizaciniais įgūdžiais, gebėjo greičiau ir efektyviau spręsti problemas.