Sunku numesti svorio? Gali būti, kad tai padaryti trukdo tam tikros priežastys. Sužinokite, ko vengti, kad svorio metimas būtų sėkmingas!

 

"dieta"

11 patarimų, ko vengti, norint numesti svorio:

 
  • Naršymas internete. Liūdna, bet tai tiesa. Žiniatinklyje apstu klaidinančios informacijos. Į paieškos laukelį įvedus frazę „metu svorį“ išmetama daugybė rezultatų. Nereikėtų visais jais pasitikėti. Geriausių rezultatų pavyks pasiekti, vadovaujantis patikimais šaltiniais ir realių mitybos specialistų patarimais.
 
  • Pagrindinių dienos valgymų praleidimas. Daugelis klaidingai mano, kad jei atsisakys kurio nors iš pagrindinių valgymų, suvartos mažiau kalorijų ir sulieknės. Deja, dažniausiai tai netiesa. Praleidę valgymą žmonės jaus dar didesnį alkį, todėl, kai galiausiai pavalgys, suvartos tiek pat ar net daugiau kalorijų. Rekomenduojama valgyti nustatytomis valandomis, kad energijos lygis būtų pastovus visą dieną.
 
  • Greitas valgymas. Valgyti reikėtų neskubant, mėgaujantis kiekvienu kąsniu. Lėtas valgymas padeda išvengti persivalgymo, nes sotumo jausmas ateina tik po 20 minučių nuo tada, kai pradeda valgyti.
 
  • Netinkami maisto priedai. Jie gali pridėti daug nereikalingų kalorijų net ir sveikiausiam, liesiausiam maistui. Rekomenduojama negardinti patiekalų majonezu ir kitais kreminės konsistencijos padažais, sūriu, rūkyta kiauliena, duonos skrebučiais.
 
  • Maisto negaminimas namuose. Ne namuose ruoštame maiste dažniausiai būna daugiau druskos, riebalų ir kalorijų negu namuose ruoštuose patiekaluose. Gaminant namuose visa atsakomybė už pasirenkamus produktus priklauso tik nuo jūsų pačių. Taigi pradėjus daugiau gaminti namuose sveiką maistą, jau netrukus galėsite džiaugtis pagražėjusia talija ir sumažėjusiu svoriu.
 
  • Plano neturėjimas. Norint sulieknėti reikia bent minimaliai tam pasiruošti. Visų svarbiausia reikėtų vengti impulsyvių pirkinių prekybos centruose, išmokti nereaguoti į akcijas, „gerus pasiūlymus“ ir atsikratyti įpročių, kurie gali prisidėti prie to, kad per dieną gerokai viršijamas rekomenduojamų kalorijų kiekis. Kiekvieną savaitę reikėtų skirti laiko visos savaitės valgiaraščio ir būtiniausių pirkinių sąrašo sudarymui.
 
  • Nesportavimas. Svarbu laikyti realistiško sporto plano. Reguliari fizinė veikla padės sudeginti kalorijas, sumažins riebalų ir padidins liesų raumenų masę, suaktyvins medžiagų apykaitą.
 
  • Nesąmoningas valgymas. Dažniausiai taip nutinka, kai valgant užsiimama kita veikla: skaitoma knyga, žiūrima televizijos laida ar filmas, naršoma internete. Kartais smegenys tarsi atsijungia ir visiškai nesusimąstant suvalgoma viskas, kas yra lėkštėje ar ant stalo. Užsiimant pašaline veikla reikėtų vengti ką nors kramsnoti. Jei kamuoja alkis ir negalima atsitraukti nuo kokios nors veiklos, galima išgerti puodelį arbatos, vandens, pakramtyti becukrės gumos arba matomoje vietoje laikyti tik tiek užkandžių, kiek suvalgius negriaužtų sąžinė.
 
  • Įsitikinimas, kad mažiau yra daugiau. Nepakankamas valgymas gali turi priešingų rezultatų, nei tikimąsi. Griežtas kalorijų ribojimas sulėtina medžiagų apykaitą, nes organizmas pradeda taupyti energiją (kalorijas) ir ruošiasi badui. Nerekomenduojama laikytis dietos, kurios kaloringumas yra mažesnis nei 1200 kalorijų.
 
  • Per dideli reikalavimai sau. Vis daugiau mitybos specialistų sutinka, kad kartais geriausias būdas laikytis mitybos plano, tai leisti sau retkarčiais nuo jo nukrypti. Bandydamas bet kokia kaina išvengti kaloringų maisto produktų žmogus gali jaustis piktas ir nelaimingas. O neigiamos emocijos nepadeda lieknėti ir apskritai nėra sveikos! Reikėtų kartais leisti sau pasimėgauti draudžiamais skanumynais. Tai padės ir toliau laikytis sveikos mitybos taisyklių kitomis dienomis.
 
  • Produktai, kurių rekomenduojama vengti, laikantis dietos. Čia nuomonės išsiskiria, bet daugelis mitybos specialistų sutinka, kad, norint numesti svorio, reikėtų iš valgiaraščio išbraukti baltos duonos gaminius, riebaluose gruzdintą maistą, riebius, kreminius salotų padažus, baltuosius ryžius, aukštos fruktozės koncentracijos kukurūzų sirupą.