Tikriausiai daugelis tyliai sau galėtų prisipažinti, kad makiažo priemonių higienai skiria per mažai laiko ir dėmesio. Kyla klausimas, ar naudojant tuos pačius grožio produktus kiekvieną dieną, juos tikrai reikia plauti kiekvieną savaitę? Pasirodo, tinkama makiažo priemonių priežiūra – tai gyvybės ir mirties klausimas.

 

kosmetika

Jauna moteris iš Australijos, pasiskolinusi iš draugės makiažo šepetėlį, kad užmaskuotų spuogą, užsikrėtė labai pavojinga auksinio stafilokoko bakterija. Infekcija išplito į stuburą, pradėjo varginti siaubingi nugaros skausmai, nors iš pradžių Jo Glichrist manė, kad juos sukėlė prasta laikysena. Skausmas tapo nebepakeliamas, kad mergina negalėjo net išlipti iš lovos. Pasak jos, skausmas buvo stipresnis nei per gimdymą: „Atrodė, kad tuoj mirsiu“. Gydytojai turėjo daug vargo, kad nustatytų pavojingą infekciją, dėl kurios apmirė kūno organai. Infekcija galėjo pažeisti net kvėpavimo takus. Laimei, gydytojams pavyko to išvengti.

 

Auksinio stafilokoko bakterija yra atspari antibiotikams. Ji galėjo visą gyvenimą būti priversta sėdėti invalido vežimėlyje. Tačiau gydytojų prognozės dabar optimistiškesnės: galbūt vieną dieną ji galės vaikščioti, bet iki tol, jai dar teks iškęsti ilgą gydymo procedūrų kursą.

 

Ši nelaimė kitoje pasaulio pusėje įspėja kiekvieną dailiosios lyties atstovę, kad pavojus užsikrėsti pavojingomis ligomis visada šalia. Juk viso to būtų buvę galima išvengti, jei makiažo šepetėliai būtų kiekvieną kartą kruopščiai išplaunami ir dezinfekuojami. Tai turėtų tapti tokia pačia rutina, kaip kiekvieną rytą blakstienas padažyti tušu ar papudruoti nosytę.

 

Keli naudingi patarimai, kaip teisingai valyti makiažo šepetėlius:

 
  • Antibakterinį indų ploviklį ir alyvuogių aliejų sumaišyti santykiu 2 : 1.
 
  • Makiažo šepetėlius sudrėkinti drungnu vandeniu. Plaunant šepetėlius visada laikyti žemyn šereliais, nes vanduo patekęs ant metalinės šepetėlio dalies gali atlaisvinti klijus, o tada pradės kristi šereliai.
 
  • Drėgną šepetėlį įmerkti į muilo ir aliejaus mišinį, kad šereliai visiškai pasidengtų. Tada su pirštais šiek tiek patrinti šerelius, kol pamuilės taps švarios.
 
  • Išskalauti makiažo šepetėlius su šiltu vandeniu, kol neliks muilo likučių.
 
  • Suvynioti virtuvinį rankšluostį į rulonėlį. Ant jo patiesti popierinį rankšluostį. Makiažo šepetėlius padėti džiūti nuožulniai, kad šereliai būtų apačioje, o koteliai – viršuje. Taip džiovinant vanduo nepateks ant metalinių dalių ir neatlaisvins klijų.
 
  • Palikti džiūti per naktį arba išdžiovinti su plaukų džiovintuvu. Kaip dažnai valyti makiažo priemones? Daugelis grožio ekspertų mano, kad makiažo šepetėlius užtenka valyti 1 – 2 kartus per mėnesį arba dažniau, jei jie naudojami kiekvieną dieną. Makiažo kempinėles rekomenduojama plauti po kiekvieno panaudojimo.
 
  • Nepamiršti nuvalyti ir makiažo šepetėlių kotų. Ant jų taip pat kaupiasi bakterijos, kosmetikos priemonių likučiai, prakaito lašeliai ir odos atplaišėlės. Kotus nuvalyti galima paprasčiausiai su drėgnu, muiluotu skudurėliu arba pavalyti su alkoholiu.
 
  • Dažnai plaunami šepetėliai gali tapti šiurkštūs. Nereikia skubėti išmesti senų šepetėlių. Į šerelius galima įtrinti šiek tiek plaukų kondicionieriaus ir po kelių minučių nuskalauti su šiltu vandeniu. Jie iš karto taps minkštesni, švelnesni, kaip nauji.
 
  • Taip pat po kiekvieno naudojimo reikėtų nuvalyti pincetus, blakstienų rietiklius, šukutes. Juos nuvalyti daug paprasčiau negu šepetėlius. Užtenka tiesiog apipurkšti dezinfekuojančiu skysčiu ir sausai nuvalyti.
 
  • Norint, kad makiažo įrankiai ilgiau išliktų kaip nauji, juos reikia ne tik reguliariai plauti ir valyti, bet ir tinkamai laikyti. Šepetėlius rekomenduojama sudėti į stiklinius arba dekoratyvinius  indus, šereliais į viršų. Į indą galima įpilti kavos pupelių ar karoliukų, kad šepetėliai stovėtų stati. Tokios vazos su šepetėliais taps kosmetikos stalelio puošmena.
 

Užkrėsti įvairiomis infekcijomis gali ne tik nešvarūs makiažo šepetėliai, bet ir pasenusi kosmetika. Bent kartą per metus reikėtų atlikti kosmetinės reviziją ir išmesti nenaudojamas bei pasibaigusio galiojimo laiko priemones. Svarbu atsiminti, kad kartą atidarytos priemonės galioja trumpiau negu tos, kurios niekada nebuvo atidarytos. Ne ant kiekvienos kosmetikos priemonės yra pažymėta, kiek laiko jos yra tinkamos naudoti. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, ar nepasikeitusi kosmetikos priemonių konsistencija, tekstūra, kvapas.

 

Kelių dažniausiai naudojamų kosmetikos priemonių galiojimo laikas: tušas – nuo 6 mėnesių iki metų, makiažo pagrindas – metus, maskuojamosios priemonės – 12 – 18 mėnesių, sausa pudra – 18 mėnesių, skaistalai, bronzantas – 18 mėnesių, kreminiai skaistalai – 12 – 18 mėnesių, akių šešėliai – 18 mėnesių, skystas akių kontūro gelis – 6 mėnesių, akių kontūro pieštukas – 18 mėnesių, lūpų dažai, lūpų blizgesys – 18 mėnesių, lūpų kontūro pieštukas – metus, nagų lakas – metus.