Nemažai namuose auginamų gyvūnų priauga svorio. Taip neturėtų būti! Štai ką galima padaryti, kad keturkojai taptų normalaus svorio ir vėl būtų žvalūs ir laimingi!

 

gyvunai

Nutukę naminiai gyvūnai atrodo mieli, bet nėra sveiki. Žmonės myli naminius gyvūnėlius, tačiau neturėtų savo meilės išreikšti juos nupenėdami. Gyvūnams antsvoris yra toks pat pavojingas sveikatai kaip ir žmonėms. Dėl per didelio svorio gali išsivystyti tokios diabetas, sąnarių problemos, tarpslankstelinio disko ligos ir kt. Nesate tikri, ar jūsų šuo (katė) turi antsvorio? Žinoma, tiksliausiai parodys svarstyklės, bet daugmaž nustatyti sveikatos būklę galima ir iš akies. Atsistokite ir pažvelkite į savo augintinį iš viršaus. Ar jis atrodo apskritas? Atrodo, kad yra išplatėjęs per šonus? Jeigu taip, greičiausiai jūsų augintiniui būtų naudinga šiek tiek sulieknėti. Normalaus svorio šuo ar katė turi lygius, švelnius šonus, jų šonkaulius galima lengvai apčiuopti, bet plika akimi jų nematyti. Jeigu šonkauliai persišviečia – vadinasi keturkojis sveria per mažai ir jam reikia priaugti svorio.

 

Geri patarimai, kaip sumažinti gyvūnų antsvorį:

 
  • Neduoti likučių nuo stalo. Žmonėms patinka savo augintiniams duoti skanėstų nuo stalo, ypač kada jie žiūri didelėmis, prašančiomis akimis. Tačiau tai neturėtų tapti įpročiu. Tai papildomos kalorijos. Daug žmonių maisto yra pavojingi šunims ir katėms, todėl sveikiausia ir saugiausiai iš viso jų neduoti.
 
  • Pasitarti su veterinaru. Gyvūnų gydytojas gali rekomenduojama mažiau kalorijų turintį ėdalą šunims ar katėms, duoti vertingų patarimų, ką daryti, kad augintinio svoris taptų normalus. Taip pat reikėtų tiksliai apskaičiuoti kalorijų kiekį, kurį rekomenduojama per dieną suvartoti gyvūnui, kad jis pasiektų normalų svorį.
 
  • Mankštintis. Dažniau su augintiniu leiskite laiką gamtoje ir užtikrinkite, kad jis pakankamai išsilakstytų per dieną. Dažnai šeimininkai tik trumpam išleidžia į lauką augintinį, o to tikrai nepakanka, kad jie būtų sveiki ir puikios fizinės formos. Kates vesti į lauką nebūtina, bet ir joms būtina daugiau judėti. Rekomenduojama skatinti aktyvius žaidimus, kad murklės taptų fiziškai aktyvesnės.
 
  • Skanėstus pakeisti daržovėmis. Kaloringus šunų ir kačių skanėstus rekomenduojama keisti šviežiomis daržovėmis. Dauguma šunų mėgsta traškias morkas bei salierus. Net išrankiąsias kates galima įtikinti pagraužti morkyčių. Be to, daržovėse esantis vanduo padės apsaugoti keturkojus nuo dehidratacijos karštomis vasaros dienomis.
 
  • Matuoti porcijų dydį. Pasitarus su veterinaru, tampa maždaug aišku, kiek gyvūnas turėti kasdien ėsti. Galima ant dubenėlio pažymėti ribą iki kurios pilti ėdalą arba normą padalyti į tris dalis pusryčiams, pietus ir vakarienei. Dienos normos neviršyti. Kartais gali pasirodyti, jog augintinis badauja, jei jo dubenėlis tuščias, tačiau tada stabtelėkite ir pagalvokite, kad darote jam gera. Tinkamai šeriamas augintinis bus žvalesnis, sveikesnis ir su juo bus daug smagiau leisti laiką!