Iš jaudulio, nerimo ar baimės skruostus nudažantis raudonis kartais gali atrodyti žavingai. Tačiau jis retai patinka tiems, kuriems kaista skruostai. Dažnai rausta tokia veido oda, kuri yra labai plona, o jos kapiliarai yra labai arti odos paviršiaus. Tuomet raudonis nudažo skruostus ne tik, patyrus kokias nors emocijas, bet ir, pavyzdžiui, grįžus namo iš lauko. Kaip prižiūrėti raustančią odą ir išvengti paūmėjimų?

 

Geri patarimai, kaip rūpintis jautria, raustančia oda:

 

rausva oda

  • Vengti paūmėjimą provokuojančių veiksnių. Aštrus maistas, alkoholis, karštis arba šaltis, stresas ir odos priežiūros produktai gali skatinti rožinės paūmėjimą. Jeigu neaišku, kas sukelia paūmėjimą, galima pradėti vesti mitybos dienoraštį ir stebėti, kaip oda reaguoja į tam tikrus maisto produktus. Kai kurių veiksnių galima išvengti, kai kurių – ne. Tačiau švelni priežiūra gali padėti sumažinti simptomus ir pagerinti odos būklę.
 
  • Drėkinti odą. Jautrią, raustančią, rožinės pažeistą odą svarbiausia yra gausiai drėkinti kiekvieną dieną. Kremai, losjonai ir kiti drėkikliai sukuria barjerą, kuris saugo odą nuo dirgiklių ir nepalankių aplinkos veiksnių. Tačiau netinkami drėkikliai gali dar labiau pabloginti situaciją. Renkantis drėkiklį svarbu atkreipti dėmesį, kad jis būtų bekvapis, be aliejaus ir neužkemšantis porų. Kuo mažiau ingredientų, tuo geriau.
 
  • Naudoti švelnius prausiklius ir odos valiklius. Kaip ir drėkiklį, taip ir prausiklį reikia rinktis atidžiai. Reikėtų vengti agresyvių ir sutraukiančių valiklių, kurie gali pabloginti odos būklę. Rožinė gali pasireikšti spuogais, tačiau įprastos priemonės nuo spuogų jautrią odą dirgina. Nerekomenduojama naudoti priemonių, kuriose yra salicilo rūgšties ir retinolio. Prausiklį reikėtų rinktis bekvapį ir hipoalerginį. Vengti šveitiklių su grūdeliais.
 
  • Vengti stipriai veikiančių kosmetinių procedūrų. Cheminės odos šveitimas, mikrodemabrazijos procedūros, mechaninis odos valymas gali pakenkti jautriai, raustančiai odai. Rekomenduojama pasitarti su kosmetologu, kokios odos priežiūros procedūros rekomenduojamos tokiai odai, kad ji atrodytų jaunesnė, skaistesnė ir lygesnė.
 
  • Atidžiai rinktis dekoratyvinę kosmetiką. Makiažo priemonės, turinčios pagražinti odą ir užmaskuoti tai, ko nereikia, gali pabloginti odos būklę. Rekomenduojama rinktis bekvapę, mineralinę kosmetiką. Tokia kosmetika mažiau dirgina ir rečiau sukelia alergines reakcijas. Pirmenybę reikėtų teikti presuotai, o ne skystai pudrai, nes skysta pudra gali užkimšti poras ir pabloginti raustančios odos būklę.
 
  • Naudoti apsaugines priemones nuo saulės. Ultravioletiniai saulės spinduliai labiausiai kenkia jautriai, raustančiai odai. Todėl reikėtų visus metus naudoti priemones, saugančias nuo saulės. Net tada, kai lauke apsiniaukę. Priemonės nuo saulės rinktis atidžiai. Jos taip pat turėtų būti bekvapės ir hipoalerginės. Jų sudėtyje turėtų būti cinko oksido arba titano.
 
  • Raminti kaistančią odą. Jautrią, raustančią odą turintys asmenys dažnai skundžiasi kaistančia oda. Tada gali padėti šalti kompresai. Odą taip pat vėsina ir ramina žaliosios arbatos ekstraktas. Prieš tepant priemones ant odos reikia stebėti, kokia jų temperatūra. Tokiai odai nerekomenduojamos šildančios, savaime kaistančios kaukės ir kitos priemonės ar procedūros. Reikėtų vengti lankytis pirtyse bei garų vonelių veidui. Sergant rožine arba turint jautrią, raustančią odą rekomenduojama pasitarti su dermatologu, kokias priemones naudoti, kad odos būklė pagerėtų.
 
  • Rūpintis rožinės pažeista oda. Nėra vaistų nuo rožinės. Išoriškai naudojami tepalai, kremai, losjonai ir geliai padeda kontroliuoti odos ligą, mažina uždegimą ir paraudimą. Kai vargina bėrimai gali būti skiriami geriami antibiotikai. Raudonį, išsiplėtusius kapiliarus galima panaikinti lazerio procedūromis arba intensyvia pulsine šviesa.
 
  • Gerti vaistinių ožragių arbatą. Šis gėrimas rekomenduojamas, sergant odos ligomis, tarp jų rožine ir akne. Šiek tiek ožragių sėklų ir lapus užpilti verdančiu vandeniu, palikti 10 minučių, kad pritraukti, nukošti ir išgerti.
 
  • Pasidaryti avižinių dribsnių kaukę. Avižos – natūralus produktas, mažinantis niežulį. Jose yra daug uždegimą mažinančių antioksidantų. Avižinius dribsnius išmirkyti vandenyje ir gauta košele tepti kaistančias odos vietas. Po kelių minučių nuplauti.
 
  • Vartoti gama linoleno rūgštį. Dr. Andrew Weilas rekomenduoja vartoti maisto papildus su gama linoleno rūgštimi, kuri pagerina odos būklę. Gama linoleno natūralūs šaltiniai yra nakvišų ir juodųjų serbentų aliejus. Vartoti rekomenduojama po 500 mg du kartus per dieną, 6 – 8 savaites, kol rezultatai tarps pastebimi.
 
  • Rinktis priemones, kurių sudėtyje yra saldymedžių ekstrakto. Saldymedžiuose esantis komponentas – glicirchizinas gali padėti, sergant dermatitu. Saldymedžiuose esančios medžiagos mažina odos uždegimą, ramina, mažina paraudimą, todėl šis ekstraktas rekomenduojamas jautriai, raustančiai ar rožinės pažeistai odai.