Ką daryti, kai nėra laiko ar jėgų mylėtis? Anksčiau ar vėliau kartu gyvenančios poros susiduria su šia problema. O ką daryti moteriai, kuri yra nusiteikusi seksui, bet jos vyras saldžiai miega lovoje?

 

seksas

Tradiciškai seksologai rekomenduoja neatsisakyti sekso net tokiu metu, nes ilgainiui apskritai nebeliks noro užsiimti meile ir santykiuose nebeliks ne tik sekso, bet ir laimės. Seksas reikalingas, siekiant palaikyti gerą sveikatą ir gyvybinį tonusą. Todėl yra reikalinga, kad ir šiek tiek dirbtinai, gauti minimaliai sekso bent savaitgaliais.

 

Tačiau šiais laikais daugelio žmonių gyvenimo ritmo labai greitas ir įtemptas, todėl grįžus namo nebebūna jėgų. Vyrai (ir moterys) svarbiausiu prioritetu laiko pinigų uždirbimą. Tam jie atiduoda visas jėgas. Kai tenka rinktis tarp sekso ir miego, dauguma renkasi miegą, kaip daugiau energijos taupantį rekreacinį būdą. Ir tai nėra blogai!

 

Seksas prisiverčiant. Po ilgos ir sunkios dienos vyras gali patirti orgazmą, jau vien gulėdamas namie ant sofos. Tada prieina moteris ir pradeda rodyti iniciatyvą. Ji žino savo partnerio erogenines zonas ir yra įvaldžiusi naujas technikas, padedančias greičiau patirti malonumą. Vis dėlto toks seksas ne visiems tinka, nes moteris gali pasijusti išnaudojama, nemylima, kai vyras tiesiog guli, o jai reikia daryti viską vienai.

 

Moteris, norinti  sekso, taip pat gali pradėti manipuliuoti vyru, sakydamos, kad jeigu jis tiesiog guli lovoje ir nieko nedaro, tai jis jos nemyli. Vyras norėdamas „įrodyti“ savo meilę gali iš tiesų prisiversti ją patenkinti. Tačiau ilgainiui pradės ieškoti kitų būdų, kaip išvengti sekso. Jis jaus įtampą ir nuovargį jau ne tik nuo darbo, bet ir nuo žmonos ar partnerės, kuri amžinai reikalauja kažko ir verčia mylėtis. Gali atsirasti net psichosomatinių sutrikimų, kai vyro organizmas, reikalaudamas gyvybiškai svarbaus poilsio, tiesiog nebegalės atlikti lytinio akto. Taigi, manipuliuoti vyru – tikrai nėra geriausia išeitis.

 

O kaip jausis moteris, kuri nuolat prašo sekso? Ilgainiui ji pavargs visada rodyti iniciatyvą ir savo poreikius nustums į šalį. Galiausiai laukia toks pat scenarijus – jokio sekso. Tik tos poros, kurios pirmenybę skirs miegui, gali tapti gerais draugais ir ateityje atgaivinti prigesusią aistrą ir vėl tapti meilužiais. Tačiau tie, kurie visomis išgalėmis kovos, kad seksas jų gyvenime liktų, galiausiai sulauks abipusių nusiskundimų ir įžeidimų.

 

5 taisyklės, kaip išsaugoti seksą ilgalaikiuose santykiuose:

 

  • Santykiuose seksualinį ritmą nustato vyras. Galima su tuo nesutikti, bet tokia realybė! Elementaru: moteris gali turėti lytinių santykių net tada, kai nėra susijaudinusi. O kaip vyrui, kuris negali susijaudinti, mylėtis? Todėl moteris būtų laimingesnė, jei susitaikytų su šiuo faktu ir prisitaikytų prie mylimojo.

 

  • Vyrui reikia laiko pereiti nuo problemų iki malonumų. Moterims nereikėtų šokti ant vyrų, vos jie grįžta namo. Tokia moteriška agresija juos gąsdina ir atšaldo aistrą. Rekomenduojama priartėti švelniai, neskubant, be klyksmų ir grasinimų.

 

  • Iš vyro neįmanoma gauti visko iš karto: pinigų, rūpesčio, sekso, dėmesio… Moterims reikėtų susitaikyti su šiuo faktu, nustoti tikėtis iš vyro per daug ir už jį nuspręsti, kokie turėtų būti jo prioritetai.

 

  • Kai vyras mato, kad moteris yra rami ir patenkinta jų bendru gyvenimu, tada jis pradeda atsipalaiduoti ir nustoja baidytis užuominų apie seksą. Rami atmosfera namuose gali jį paskatinti dažniau mylėtis ir skirti daugiau dėmesio ne tik sekso kiekybei, bet ir kokybei.

 

  • Greitam seksui gali atsirasti laiko, pavyzdžiui, viduryje savaitės. Toks seksas padeda atsikratyti susikaupusios įtampos, nuovargio, pakrauti jėgų. Tačiau tam, kad seksas netaptų rutina, reikėtų nepamirštų skirti daugiau dėmesio sekso kokybei savaitgaliais.