Atvėsus orams dauguma naudoja elektrines šildykles, šildančias paklodes ar tiesiog karšto vandens butelius, ypač tada, kad norisi sumažinti skausmą įvairiose kūno dalyse arba tiesiog norint greičiau sušilti. Tačiau visa tai gali pakeisti pačių pasigaminta šildyklė, kurią galima pašildyti mikrobangų krosnelėje. Be to, kad jos yra funkcionalios, jos ir yra labai gražios, suteikia namams jaukumo. Tokias šildykles naudoti daug maloniau!

 

sildykle

Tokias pagalvėles galima naudoti dviem būdais: kaip šildyklę arba kaip kūno vėsintuvą, priklausomai nuo to, ko labiau reikia. Pasigaminti jų nesudėtinga ir namų sąlygomis! Pagaminti tokias šildykles kur kas pigiau nei pirkti prekybos centruose. Išlaidauti tikrai neverta, nes jas gaminti labai lengva!

 

Reikės dviejų skiaučių audinio (dydį ir formą pasirinkti savo nuožiūra). Turėti omenyje, kad prikimštos ir susiūtos pagalvėlės bus mažesnės. Siūlės reikia palikti maždaug 1,5 cm. Vieniems labiau patinka kvadratinės, kitiems – cilindro formos arba stačiakampės šildyklės. Galima eksperimentuoti su skirtingais dydžiais ir formomis, kol atrasite tai, ko jums ir reikia.

 

Šildyklę / kūno vėsintuvą galima užpildyti tokiomis medžiagomis: nevirtais ryžiais, kviečiais, kukurūzų sėklomis, grikių lukštais, miežių kruopomis, avižomis, pupomis, linų sėmenimis ar net vyšnių kauliukais.

 

Taip pat galima dėti raminamąjį poveikį, aromatinių prieskonių, džiovintų žolelių, eterinių aliejų. Pavyzdžiui, galima dėti levandų, rožių žiedlapių, maltų gvazdikėlių, muskato riešutų, rozmarinų, cinamono lazdelių, pipirmėčių eterinio aliejaus, trintų mėtų. Jeigu naudojamas prieskonių, žolelių ir eterinių aliejų mišinys su pasirikti užpildu (tarkime, ryžiais), šį mišinį suberti į sandarų indą ir palikti pastovėti keletą dienų, retkarčiais pamaišant. Tai padės geriau pasiskirstyti kvapams. Nuo galvos skausmo galima dėti džiovintų levandų, mairūnų, notros, rožių žiedlapių, gvazdikėliai, rozmarinai.

 

Iš ko siūti šildyklę / kūno vėsintuvą? Medžiagų pasirinkimas platus: medvilnė (natūrali, drobė, flanelė, džinsinis audinys, vilna, veliūras, trikotažas ir mezginiai) alternatyvūs pasirinkimai (senos kojinės, rankšluosčiai, šluostės). Idėja dovanoms: jaukus ir mielas, skalbiamas maišelis, kurį galima naudoti kaip kūno šildyklę. Svarbu: mikrobangų krosnelėje nerekomenduojama šildyti kitokio audinio negu medvilnė. Kuo švelnesnis ir minkštesnis audinys – tuo geriau!

Patarimai, kaip siūti:

 
  • Sukirpti ir susiūti audinio gabalėlius pageidaujama forma (paprastai siuvama nedidelio rankšluosčio dydžio).
 
  • Palikti maždaug 2 cm nesusiūto audinio, kad būtų galima sudėti pasirinktą užpildą (užpildyti pusę arba tris ketvirtadalius šildyklės). Per daug užpildo rekomenduojama nedėti, nes šildyklė turi išlikti lanksti, kad ją galima būtų apvynioti aplink kurią nors kūno vietą.
 
  • Užpildžius maišelį, užsiūti su adata ir siūlu rankomis arba su siuvimo mašina. Siuvant užpildą pastumti į priešingą pusę, kad būtų patogiau.
 
  • Galima pasiūti ir nuimamą užvalkalą šildyklei. Tačiau užvalkalas turėtų būti šiek tiek didesnis negu šildyklė su užpildu, kad laisvai tilptų, bet nebūtų per didelis. Užvalkalą galima siūti ir švelnaus, pliušinio audinio. Vieno užvalkalo šono neužsiūti (pro jį bus galima įdėti šildyklę). Galima prisiūti lipnią (kontaktinę) juostą, kad šildyklė neiškristų, nepriklausomai nuo to, kaip ją belaikytumėte. Tačiau tokiu atveju užvalkalą prieš šildant mikrobangų krosnelėje nuimti, nes galima kaitinti tik medvilnę.
 

Patarimai, kaip naudoti:

 
  • Pašildyti 1 – 3 min., priklausomai nuo dydžio. Nepalikti kaitinant be priežiūros, nes gali atsirasti dūmų ir kilti gaisro pavojus. Galima kartu su šildykle šildyti ir puodelį su vandeniu arba šiek tiek papurkšti vandens ant jo – tai sumažins riziką. Ypač rekomenduojama taip padaryti, jeigu užpilde yra prieskonių ir žolelių.
 
  • Atšaldyti šaldiklyje 1 – 3 min., priklausomai nuo dydžio. Kaip jau minėta anksčiau tokias pagalvėles galima naudoti ne tik kaip kūno šildytuvą, bet ir kaip šaldantį kompresą.