Kokie partneriai yra per daug prisirišę? Paprastai tai tokie, kurie visą dieną siuntinėja nereikšmingas žinutes, kurie nuliūsta, kai antroji pusė pasako, kad savaitgaliui turi kitų planų. Tai žmonės, kurie visada pirmieji peržiūri, ką partneris įkėlė socialiniuose tinkluose. Pažinties pradžioje tokie žmonės atrodo labai mieli, bet kuo daugiau laiko leidžiama kartu, tuo labiau pradeda erzinti… Tada yra tik du keliai: nustatyti santykiuose ribas arba paleisti partnerį.

 

santykiai

Geri patarimai, kaip nustatyti sveikas ribas, bendraujant su kitais žmonėmis:

 
  • Pažinti save. Visų pirma reikėtų pasistengti labiau save pažinti. Tai reiškia, kad reikia suprasti, kas iš tikrųjų jums svarbu, ką jūs vertinate labiau už viską. Pradėjus labiau suprasti savo vidinį pasaulį, jūs labiau pažinsite savo jausmus, emocijas, įsitikinimus, idėjas ir nebejausite diskomforto, kad galvojate neva ne taip, kaip reikėtų. Bendraujant su kitais žmonėmis pažinimas savo asmeninių ribų padės tiksliau įvertinti santykius ir žinoti, ko iš jų norite. Kuo geriau žmogus supranta ir pažįsta pats save, tuo didesnė tikimybė, kad jis pasirinks tinkamą partnerį, besielgiantį pagal panašius principus gyvenime kaip ir jis.
 
  • Prisiimti atsakomybę už save. Tai reiškia sąmoningai suprasti, ką turite padaryti patys. Nusistatę ribas patys sau, jūs siunčiate žinutę ir kitiems, kaip jie turėtų su jumis elgtis, kalbėti, liestis.
 
  • Stiprinti savigarbos jausmą. Visos gyvenimiškos patirtys, įskaitant ir klaidas, formuoja charakterį ir tai, kas jūs esate. Niekas kitas, nesvarbu, kaip mokėtų įtikinėti, negali apibrėžti ir kontroliuoti to, kokie jūs esate. Kai žmogus gerbia save, viską, kas yra jame, jis taip pat tikisi, kad ir kiti jį taip pat gerbs. Jeigu ne, tai yra aiškus ženklas, kad su tais žmonėmis neverta turėti bendrų reikalų.
 
  • Atkreipti dėmesį į įspėjamuosius ženklus. Reikėtų vengti bendrauti su žmonėmis, kurie nepaiso kito žmogaus norų, nepaiso ribų ir nuolat veržiasi į kito asmeninę erdvę. Atpažinti tokius asmenis paprastai nėra labai sudėtinga, nes jie nepasižymi labai subtiliu elgesiu. Iš tikrųjų, kuo labiau stengsitės priešintis, tuo jie stengsis labiau kištis į asmeninę erdvę, gali pradėti įžeidinėti. Su tokiais asmenimis bendraujant galima pasijusti beviltiškai.
 
  • Nebandyt pakeisti žmonių. Žmonės dažnai bando keisti kitus, nes tiki, kad taip pelnys jų meilę, dėmesį, pripažinimą. Tačiau ilgainiui suprantama, kad bandymas pakeisti kitą, buvo tik tuščias laiko švaistymas, kol jie patys nenori keistis. Tikra neverta bandyti pakeisti žmonių, kurie galvoja tik apie save ir bando jums įpiršti savo nuomonę, apie tai, kas yra gerai, o kas – ne.
 
  • Suprasti, kad pats žmogus yra atsakingas už savo pasirinkimus. Kiekvienas žmogus turi teisę pakeisti savo mąstymą ar kryptį bet kuriuo metu. Neturėtumėte manyti, kad privalote duoti kažką daugiau negu duodate dabai nuoširdžiai ir laisva valia. Bet kas, kas blogai su jumis elgiasi, jūsų negerbia, nesiklauso ir atsisako girdėti, nėra verti būti šalia jūsų. Reikėtų būti pasiruošus nebijoti pasitraukti patiems be kaltės jausmo ir išeiti aukštai pakelta galva ir nesigręžiojant atgal.
 
  • Atskirti save nuo kitų. Gali būti sunku įsivaizduoti save emociškai prisirišusį prie kitų ir taip pat išlikti psichologiškai bei intelektualiai atsiribojusiam. Tai reiškia, kad žmogus turi mokėti atskirti savo mintis, jausmus ir įsitikinimus nuo kitų. Reikia puoselėti asmeninę erdvę ir ją išsaugoti nuo kitų, bet, kita vertus, nevengti ir bendravimo, prisileisti kitus žmones artyn.