Tuo, kad kas nors gali nužiūrėti bloga akimi, tikima nuo senovės Graikijos ir Romos laikų prieš beveik 3000 metų. Nužiūrėti gali piktas, pavydus žmogus, kuris pavydi taip stipriai, kad tas jo pavydas gali tiesiogiai pakenkti nužiūrėtajam asmeniui. Tipiniai nužiūrėjimo simptomai: liga, mirtis, nevaisingumas arba santuokinė nesantaika.

 

nuziurejimai

Geri patarimai, kaip nebūti nužiūrėtam:

 
  • „Ragų“ ženklas. Nuo senovės romėnų laikų šis rankų gestas simbolizavo romėnų laukinės gamtos, vaisingumo ir meilės dievo Fauno ragus. Jie tikėjo, kad Faunas yra atsparus nužiūrėjimams, todėl simbolis, susijęs su juo, gali padėti.
 
  • Sicilijoje net ir šiandien žmonės, norėdami išvengti nužiūrėjimo baisių padarinių, ant grindų prie pagrindinio įėjimo į namus paberia šiek tiek druskos. Senovėje druska buvo labai brangi ir jos gauti būdavo labai sudėtinga. Žmonės neretai net mirdavo nuo druskos trūkumo. Patyrus šilumos smūgį, kuris anuomet buvo mistifikuojamas ir laikomas užtrauktu prakeiksmu, galėjo padėti atsigauti kelios kruopelės druskos.
 
  • Visose katalikiškose šalyse nužiūrėjimus naikina egzorcistai. Katalikų bažnyčia sako, kad prakeiksmo pašalinimą reikėtų palikti kunigams, kurie yra specialiai apmokyti išvaryti velnią.
 
  • Turkijoje ir Graikijoje nuo piktos akies arba nužiūrėjimo padeda apsisaugoti mėlynos spalvos amuletas, vadinamas Nazar Boncugu. Stiklinį, melsvą akį primenantį, amuletą Turkijoje galima pamatyti visur. Jis taip pat aptinkamas Graikijoje ir Indijoje.
 
  • Maloniai elgtis su kupriais. Senovės romėnai garbino derlingumo ir vaisingumo dievą Priapą, kuris norėjo išprievartauti Lotidę, bet ji pasivertė į lotosą ir taip apsisaugojo. Viena vertus, šis dievas gąsdina, bet, kita vertus, jis gali išgydyti impotenciją, prasidėjusią dėl nužiūrėjimo. Šiandien populiarus talismanas Gobbo Corno arba raguotasis kuprius. Iki II pasaulinio karo žmonės tikėjo, kad reikia draugiškai paplekšnoti kuprotam žmogui per nugarą, kad šie juos apsaugotų nuo piktos akies.
 
  • Visose musulmoniškose šalyse, siekiant apsisaugoti nuo nužiūrėjimo, rekomenduojama visada šalia savęs turėti amuletą „Fatimos ranką“. Dažniausiai amuletas kabinamas ant galinio automobilio veidrodėlio. Penki „Fatimos rankos“ pirštai simbolizuoja tikėjimo skelbimą, maldą, šventųjų vietų lankymą, pasninkavimą ir gerų darbų darymą. „Fatimos ranka“ taip pat yra senovės Šiaurės Afrikos deivės Tanitės simbolis. Prieš įvedant Islamą šalyje tikėta, kad deivė apsaugos nuo piktos akies.
 
  • Indijoje nuo nužiūrėjimo saugomasi, pakabinant virš pagrindinio įėjimo į namą septynias aitriąsias paprikas ir citriną. Tai panašu į lietuvių ir kitų Europos tautų tikėjimą, kad pakabintos česnakų pynės apsaugo nuo piktos akies.
 
  • Šiaurės Afrikoje, ypač Egipte, manoma, kad nužiūrėjimo padarinių galima išvengti, kreipiantis į kitą išgalvotu vardu. Taip galima suklaidinti piktavalius ir prakeiksmas nepadarys žmogui jokios žalos.
 
  • Kol svastikos simbolio nepasisavino naciai ir nesugadino jo reputacijos, tol šis simbolis buvo naudojamas kaip talismanas, padedantis apsisaugoti nuo piktos akies. Svastika arba saulės ženklas buvo naudojamas Afrikoje, Kinijoje, Britanijoje ir Rytų Europoje.
 
  • Indijoje ir Graikijoje taip pat tikima, kad nužiūrėjimą galima panaikinti, paprasčiausiai nusispjovus! Prietaringi žmonės gali net apspjauti kitą, bet ne norėdami įžeisti, o apsaugoti nuo piktos akies.