Dviese mesti svorį smagiau. Teigiama, kad metant svorį su antrąja puse arba artimu draugu, didesnė sėkmės tikimybė. Tačiau gali nutikti ir priešingai – gali atsirasti įtampa, konkurencija ir darnūs santykiai nukentėti. Lieknėjant dviese yra privalumų ir ir šiokių tokių pavojų. Štai keletas patarimų, kaip jų išvengti ir laikytis režimo dviese.

 

sportas

Vienas iš laikymosi dietos dviese privalumų yra abipusis palaikymas ir vienas kito paskatinimas. Turėdami bendrą tikslą pagerinti sveikatą ir pagražinti išvaizdą, pora gali išvengti konfliktų, kai reikia nuspręsti, kokius maisto produktus pirkti, kaip juos ruošti, kur pietauti ir pan.

 

Tačiau net tada, kai abu rūpinasi sveika mityba ir sportuoja, gali kilti išbandymų dėl natūralių asmenybių skirtumų. Pavyzdžiui, jeigu vienas iš partnerių prisiima maisto policininko vaidmenį ir stebi kiekvieną savo ir kito žmogaus suvalgomą kąsnį. Jeigu žiūrite į kiekvieną partnerio klaidą kaip į vengimą laikytis sudaryto mitybos plano, nereikėtų tikėtis stulbinamo progreso.

 

Vienas iš didžiausių trūkumų, metant svorį drauge, yra biologiniai vyrų ir moterų skirtumai. Heteroseksualioms poroms svarstyklių skaičiukų lyginimas gali sukelti didelį nusivylimą moterims, nes vyrams iš prigimties lengviau numesti svorį bei jį išlaikyti.

 

Vyrai gali valgyti daugiau negu moterys, nepriaugdami svorio, ir numesti daugiau kilogramų, atsisakydami mažiau. Trumpai kalbant, vyrai yra didesni, todėl jiems reikia daugiau kalorijų. Net jei priešingos lyties atstovai yra panašaus kūno sudėjimo, vyrai vis tiek gali numesti daugiau svorio, suvartodami daugiau kalorijų negu dailiosios lyties atstovės. Vyrų organizmas sudegina daugiau kalorijų, nes turi daugiau raumenų, kurie pagreitina medžiagų apykaitą.

 

Moterys, net ir sportuodamos ir laikydamosi dietos, teigiamus rezultatus pastebi, praėjus kur kas daugiau laiko negu vyrai. Mesdamos svorį moterys visų pirma netenka skysčių pertekliaus. Vyrų organizme kaupiasi mažiau vandens, todėl atrodo, kad jiems svoris krenta greičiau. Moterys iki menopauzės dažniau pastebi svorio svyravimus, nes kiekvieną mėnesį dėl hormonų vandens organizme tai padaugėja, tai sumažėja.

 

Todėl, jeigu esate moteris ir jūsų lieknėjimo partneris yra vyras, pasistenkite neprarasti motyvacijos, matydamos, kad greičiau negu nuo jūsų kūno, tirpsta jūsų išrinktojo kilogramai. Rekomenduojama nusistatyti savo taisykles ir jų laikytis. Tą patį turėtų daryti ir jūsų partneris. Stenkitės visada vienas kitą palaikyti ir padrąsinti bei venkite palyginimų.

 

Siekiant sumažinti kūno svorį, nesvarbu, kokio režimo laikytumėtės, visada reikėtų laikytis šių gairių:

 
  • Mityba turi būti subalansuota. Idealu, jei dieta būtų pritaikyta asmeniškai jums pagal lytį, amžių ir organizmo rūgštingumo lygį. Laikantis subalansuotos dietos didesnė tikimybė, kad pavyks sėkmingai numesti svorį, o valgymo procesas teiks malonumą.
 
  • Per dieną rekomenduojama suvartoti ne mažiau nei 1600 kalorijų. Labai mažo kaloringumo dietos skatina raumenų nykimą, dėlto lėtėja medžiagų apykaita. Be to, dėl griežtų dietų ilgainiui pradeda trūkti gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų.
 
  • Valgyti dažnai ir po mažai. Įrodyta, kad dažnas valgymas pagreitina kalorijų degimą.
 
  • Rekomenduojama sportuoti ir auginti raumenų masę, kad pagreitėtų medžiagų apykaita.
 

Fizinė veikla degina kalorijas, todėl rekomenduojama ja užsiimti, norint numesti svorio. Tačiau ir šioje srityje moterys ir vyrai yra labai skirtingi. Energingas sportas lieknėjančioms moterims gali pakišti. Kai vyrai padidina treniruočių intensyvumą, jie numeta daugiau svorio, nes jų kūnas neskatina daugiau valgyti. Kai moterys pradeda daugiau sportuoti, jų kūnas siunčia signalą, kad reikia daugiau valgyti. Štai keli patarimai, kurių rekomenduojama laikytis, kad pasiektumėte idealų svorį:

 
  • Rinktis vidutinio intensyvumo treniruotes, pavyzdžiui, vaikščiojimą ar jogą, kuriomis galima užsiimti kartu.
 
  • Jeigu pirmenybę teikiate sportui po vieną: raskite tokį, kuris teiktų pasitenkinimo jausmą.
 
  • Paieškokite naujų galimybių daugiau judėti visą dieną: lipti laiptais, grėbti lapus, darbuotis sode ir darže, tvarkyti namus, nuplauti automobilį ir daugiau eiti pėsčiomis (ypač netolimus atstumus), o ne važiuoti automobiliu.
 

Metant svorį svarbiausia vengti emocinio valgymo. Štai keletas patarimų, kurie padės taip padaryti:

 
  • Įspėti partnerį, pajutus, kad galite savęs nekontroliuoti. Jeigu įmanoma, rekomenduojama išeiti trumpai pasivaikščioti arba pasivažinėti dviračiu, kad nukreiptumėte mintis apie maistą.
 
  • Sudaryti sąrašą veiklų, kurios nesusijusios su maistu ir valgymu, bet patiktų abiems. Kilus pagundai prisivalgyti nesveiko maisto užsiimti kuo nors iš to sąrašo.
 
  • Stebėti, kokį maistą renkatės visą dieną ir savo nuotaikos pokyčius. Rašyti mitybos dienoraštį, kuriame žymėti viską, ką suvalgote per dieną, kada valgote ir kokie jausmai aplanko.