Daugelė gąsdina mintis, kad reikia laikytis dietos. Ypač dėlto, kad jų yra tiek daug ir įvairių. Tačiau labiausiai gąsdina tai, kad neva laikantis dietos nuolatos jaučiamas alkis ir diskomfortas. To gali ir nebūti, jeigu dieta nebus drastiška ir bus koreguojama palengva, nepersistengiant. Atrodo paprasta, bet sunkiai įgyvendinama? Anaiptol! Šiuos nedidelius pokyčius gali padaryti kiekvienas ir taip pagerinti savo sveikatą ir padailinti kūno linijas.

 

kalorijos

Dažnai rekomenduojama dienos kalorijų norma viršijama nepastebimai. Tačiau tai nereiškia, kad norinti sumažinti kalorijų suvartojimą, reikia praktiškai visko atsisakyti, valgyti mažai ir prėską maistą. Sunku patikėti, bet tai realu: kalorijų suvartojimą sumažinti yra visai nesudėtinga, tereikia kelių pagrindinių pokyčių.

 

Geri patarimai, kaip mažinti kalorijų kiekį, bet ne sotumą:

 

  • Sumažinti mėsos porciją ir pakeisti daugybe daržovių. Pietums ar vakarienei nebūtina suvalgyti visą viščiuko krūtinėlę! Dauguma žmonių suvartoja daugiau nei dvigubai baltymų, negu organizmui iš tiesų reikia.

 

  • Vengti pridėti kalorijų, jeigu jos neturi ypatingo skonio ar kiekio. Geriausi maisto gaminimo metodai: virimas ant mažos ugnies, kepimas ant grotelių, nes padeda išvengti bereikalingų kalorijų iš aliejaus ar kitų riebalų.

 

  • Rasti pakaitalus daug kalorijų turintiems padažams ir užpilams. Pavyzdžiui, majonezą galima pakeisti Dižono garstyčiomis, sumaišytomis su graikišku jogurtu.

 

  • Rinktis sveikesnius būdus maistui pagardinti. Sviestą, druską, aliejų, rūkytą kiaulieną, perdirbtos mėsos gaminius keisti aromatingomis žolelėmis, prieskoniais, česnakais, svogūnais (ne tik baltaisiais, bet ir raudonaisiais bei laiškiniais).

 

  • Sumažinti labai kaloringų maisto priedų, pavyzdžiui, sūrio kiekį. Nebūtina sūrio visiškai atsisakyti, bet skonis nenukentės, o ir sveikatai bus geriau, jei jo bus naudojama mažiau.

 

Laikantis šių penkių rekomendacijų galima maitintis ne tik sveikai ir skaniai, bet ir sočiai. Dėl tokių nedidelių pokyčių suvartojama dienos kalorijų norma gali sumažėti net per pusę. Be to, bus valgoma daugiau vaisių ir daržovių, o tai labai sveika ir rekomenduotina. Ypač žinant, kad daugelis lietuvių vis dar valgo per mažai vaisių ir daržovių per dieną. Rekomenduojama vaisių ir daržovių suvalgyti 5 – 7 porcijas per dieną.