Geišų dieta praktikuojama ten, kur ji ir atsirado – Japonijoje. Šalyje, kur geišos laikomos grožio ir meilės simboliu. Tačiau, norint ją išbandyti, nebūtina gyventi Tekančios Saulės šalyje. Įdomu tai, kad senovišką geišų dietą sudaro gan įprasti lietuvių skrandžiui produktai: ryžiai, rauginti agurkai ir šviežias česnakas.

 

"geišų dieta"

Kiekvieną dieną išvirti 500 g ryžių, geriau ilgagrūžių, bet pasistengti nepervirti. Po to virtus ryžius sumaišyti su smulkiai supjaustytu raugintu agurku. Valgant šį keistą patiekalą reikia ryžius, o su liežuviu reikia surinkti burnoje pasklidusius rauginto agurko gabalėlius. Palaikyti burnoje taip ilgai, kaip įmanoma. Juos galima čiulpti, bet nenuryti. Nurijus iš karto suvalgyti skiltelę česnako (visą, nesmulkintą).

 

Toliau dieną galima valgyti kaip įprastai, praktiškai viską. Tačiau prieš bet kurį valgymą, reikia pirmiausiai suvalgyti bent 5 šaukštus virtų ryžių ir pakartoti ritualą su raugintu agurku ir česnaku.

 

Japonijos damų nuomone, po mėnesio svarstyklės turėtų rodyti kilogramu mažiau. Paprasta kaip dukart du! Tačiau šią dietą rekomenduojama kartoti tik du kartus per metus.

 

Kita Japonijos geišų dieta trunka 5 dienas. Tai labai griežtas mitybos planas, nors turi daug sekėjų. Daugeliui patinka ši dieta, nes galima gerai sulaukti teigiamų rezultatų. Per 5 dienas galima numesti nuo 2 iki 5 kg.

 

3 pagrindiniai produktai vartojami japoniškoje dietoje:

 
  • Žalioji arbata gerina medžiagų apykaitą ir padeda mesti svorį.
 
  • Rudieji ryžiai sudaro mono dietų pagrindą. Rudieji ryžiai yra kur kas sveikesni negu baltieji. Ruduosiuose ryžiuose yra itin daug dietinių skaidulų, nėra glitimo. Rudieji ryžiai mažo energijos tankio maisto produktas – tai gana sunkus ir sotus, nors ir nekaloringas maistas.
 
  • Pienas – tai gana neįprastas priedas geišų dietoje. Senovės Japonijoje pienas buvo gana naujas ir nežinomas maisto produktas. Tačiau japoniškoje dietoje pienas yra vienas iš pagrindinių maisto produktų.
 

Pasiruošimas geišų dietai:

 

Kadangi dieta geišoms yra labai griežta, jai reikia iš anksto pasiruošti. Bent savaitę prieš dietą reikėtų pradėti mažinti suvartojamo maisto porcijas ir kalorijas. Nustoti valgyti produktus, turinčius pridėtinio cukraus ir angliavandenių. Visiškai nevartoti alkoholio. Rekomenduojama valgyti tik lengvą maistą: sriubas, daržovių patiekalus ir salotas.

 

1 diena pagal geišų dietą (pavyzdys):

 
  • Pusryčiai: 500 ml žaliosios arbatos su pienu.
 
  • Pietūs: 250 g rudųjų ryžių ir stiklinė šilto pieno.
 
  • Vakarienė: 250 g rudųjų ryžių ir puodelis žaliosios arbatos su pienu.
 
  • Užkandžių vengti. Tarp pagrindinių valgymų galima gerti žaliosios arbatos be pieno.
 

Kam netinka ši dieta?

 

Šios dietos negalima laikytis nėščiomis ir krūtimi maitinančioms moterims. Taip pat nerekomenduojama asmenims, sergantiems skrandžio ligomis (skrandžio opa, gastritu, skrandžio vėžiu ir t. t.).

 

Geišos dietų variantų yra labai daug ir įvairių, nors jie visi turi bendrų panašumų. Geišoms kartais leidžiama valgyti citrusinių vaisių, šviežių daržovių, žuvies, sojų produktų, jūros dumblių, žaliosios arbatos. Maistą leidžiama gardinti prieskoniais.

 

1 diena pagal geišos dietą (pavyzdys):

 
  • Pusryčiai: 500 ml žaliosios arbatos su pienu.
 
  • Priešpiečiai: rūgštus obuolys.
 
  • Pietūs: virti ryžiai be druskos, 200 g garuose virtų daržovių.
 
  • Pavakariai: 150 g jūros dumblių.
 
  • Vakarienė: virti ryžiai be druskos, puodelis žalioji arbata su pienu.
 

Laikantis šios dietos galima vartoti pieno produktus, nelabai saldžius vaisius (rekomenduojama vengti bananų, vynuogių, melionų), daržoves (išskyrus labai krakmolingas), pupas (jomis galima kartais pakeisti ryžius), liesą mėsą (baltymų turtingą maistą rekomenduojama vartoti 2 – 3 kartus per dieną) ir net šiek tiek kokybiškų augalinių aliejų. Taigi, geišos dieta – tai nebūtinai tokia, kuriai reikia daug valios pastangų. Geišos valgydavo skaniai ir sveikai. Antrasis geišos dietos pavyzdys yra mažiau alinantis organizmą.

 

4 pagrindiniai geišų mitybos principai:

 
  • Baltymų ir angliavandenių porcijos turėtų būti mažos, daržovių porcijos – didžiausios.
 
  • Labai svarbi maisto išvaizda. Patiekalai turėtų atrodyti estetiškai ir patraukliai. Nuo to, kaip patiekiamas maistas dažnai priklauso apetitas ir nuotaika, laikantis dietos.
 
  • Visas maistas turėtų būti ruošiamas ant mažos ugnies, o dar geriau garų puoduose. Tai, ką galima valgyti žalią ir reikėtų valgyti žalią ir neperdirbtą.
 
  • Baltuosius ryžius rekomenduojama keisti rudaisiais – jie naudingesni sveikatai ir grožiui.
 

Geišų dietą gali išbandyti daugelis. Ji nėra sudėtinga. Tik svarbu nepersistengti ir atsiminti, kad labai griežtų dietų galima laikytis tik trumpą laiką.