Kaip be vaistų išsigyti gerklės skausmą? Liaudies medicina pataria skalauti gerklę medaus, burokėlių sulčių ir acto mišiniu. Kiti siūlo gydytis homeopatiniais vaistais, išbandyti natūralius antibiotikus, kuriuos siūlo pati gamta. Gydymosi metodų yra įvairių, kaip žinoti, kuris iš jų veiksmingiausias?

 

"angina"

16 patarimai, kaip išsigydyti anginą be vaistų:

 
  • Medus, burokėlių sultys ir actas. Sergant pūlinga angina gali padėti mišinys iš šaukšto medaus, šaukšto šviežių burokėlių sulčių, šaukštelio acto. Šį mišinį užpilti 240 ml šilto vandens ir gerai išmaišyti. Šiuo tirpalu skalauti gerklę 5 – 7 kartus per dieną. Gerklės skausmas praeina jau po kelių dienų.
 
  • Tinka įvairios daržovių sultys. Ypač rekomenduojamos sulčių mišinys iš trijų šviežių morkų, burokėlio ir agurko.
 
  • Homeopatija. Taip pat veiksmingas būdas atsikratyti gerklės skausmo – naudoti šiuolaikinius homeopatinius vaistus nuo anginos.
 
  • Asafetida. Stipriomis antibiotinėmis savybėmis pasižymi rytietiškas prieskonis – asafetida arba kvapioji ferula (skonis ir kvapas panašus į česnakų). Žiupsnelį šių prieskonių sumaišyti su puse šaukštelio ciberžolės puodelyje šilto vandens. Ši gerklės skalavimo priemonė veikia kaip antiseptikas, analgetikas (malšina skausmą), astrigentas (turi sutraukiantį poveikį). Asafetidos prieskonių galima įsigyti prekybos vietose, prekiaujančiose rytietiškais prieskoniais ir maisto produktais.
 
  • Greipfrutų sėklų ekstraktas pasižymi stipriu dezinfekuojančiu poveikiu. Jį rekomenduojama vartoti, susirgus peršalimo ligomis, gripu, sinusitu, faringitu, bronchitu, odos infekcijomis, gleivinių memeranų uždegimais, herpesu, akne, jei kamuoja galvos odos seborėjinis dermatitas, stomatitas, gingivitas, periodonto ligos, virškinamojo trakto sutrikimai, viduriavimas, grybelis, kandidozė, parazitozė. Ekstraktas naudojamas valyti organizmą, metant svorį, aterosklerozės profilaktikai.
 
  • Koloidinis sidabras. Jis parduodamas kaip tirpalas nuo daugelio negalavimų, įskaitant folikulinę anginą. Preparatas saugus vartoti net vaikams. Vartojamas po šaukštelį per dieną.
 
  • Druskos tirpalas. Gerklės skalavimas druskos tirpalu taip pat veiksmingai malšina skausmą ir uždegimą. Pusę šaukštelio druskos ištirpinti 240 ml šiltame vandenyje. Gerklę skalauti keletą kartų per dieną.
 
  • Pasninkas. Rekomenduojama 1 – 3 dienas susilaikyti nuo maisto. Tai gali paskatinti organizmą kovoti su infekcija ir išsigyti pačiam. Dažniausiai, sergant angina, apetitas dingsta, to nereikėtų išsigąsti, bet vartoti daug skysčių – būtina.
 
  • Daug skysčių. Vartoti kuo daugiau skysčių – arbatų ir sriubų. Šilti gėrimai ne tik ramina gerklės skausmą, bet ir padeda išsivalyti sinusams ir mažina krūtinės užgulimą.
 
  • Ežiuolė. Ežiuolė– žolelė, stiprinantis imuninę sistemą ir valanti kraują nuo toksinų. Iš Šiaurės Amerikos kilusį augalą gydymo tikslais šimtus metų naudojo indėnai. Tyrimai parodė, kad ežiuolė gali sumažinti sergamumą peršalimo infekcijomis ir gripu, o jau susirgus – palengvinti simptomus. 2010 metais buvo nustatyta, kad ežiuolė gali padėti įveikti bakterines viršutinių kvėpavimo takų infekcijas. Suaugusiam žmogui rekomenduojama suvartoti 300 mg ežiuolės tris kartus per dieną.
 
  • Ežiuolė, česnakas, miros eterinis aliejus, šalavijas stiprina imuninę sistemą. Liepžiedžiai, ramunėlės, šeivamedžių vaisiai ir žiedai, kraujažolės mažina karščiavimą.
 
  • Saldymedžio šaknis. Saldymedžio šaknis nuo seno naudojama malšinti gerklės skausmą. Smulkintą šaknį užpylus šiltu vandeniu galima naudoti gerklės skalavimui. Teigiama, kad saldymedis sumažina gerklės skausmą ir palengvina atsikosėjimą.
 
  • Figos. Išvirti keletą šviežių figų ir sutrinti, kad gautųsi vientisa masė. Sumaišyti su medumi ir nuryti. Teigiama, kad toks mišinys mažina gerklės skausmą ir paraudimą.
 
  • Medus. Medus yra, ko gero, labiausiai visiems prieinama, greičiausia ir lengviausia priemonė, pajutus gerklės skausmą. Medų sumaišyti su citrinos sultimis ir šiltu vandeniu. tokią arbatą galima gerti mažiausiai 2 – 3 kartus per dieną.
 
  • Pienas su ciberžole. Ajurveda anginą ir paprastą gerklės skausmą siūlo gydyti šiltu pienu su žiupsneliu ciberžolės ir juodųjų pipirų. Pieną gerai sumaišyti su prieskoniais ir išgerti prieš miegą.
 
  • Aromaterapija. Gali padėti ir aromaterapija. Ramina, mažina sudirginimą ir skausmą – santalo ir levandų eteriniai aliejai. Naikina infekcijas – citrinų, pelargonijų, pušų ir arbatmedžių aliejai. Mažina užgulimą – eukaliptų, pipirmėčių ir kedrų aliejai. Eterinius aliejus galima naudoti masažams gerklės ir krūtinėje srityje.