Pastaruoju metu daug kalbama apie tai, kad žmogaus siela gyvena ne vieną gyvenimą. Tačiau yra ir kita nuomonė, kad gyvenimas yra tik vienas. Sunku pasakyti, kurie iš jų yra teisūs – tai skirtingos gyvenimo būdo filosofijos, iš kurių galima šio bei to pasimokyti. „Gyvename tik kartą, bet jei tai darome gerai, to visai pakanka“, – galima dažnai išgirsti teigiant jaunus žmones. Jeigu gyvenimas yra tik vienas – tai didelė atsakomybė nugyventi jį taip, kad, gulint mirties patale, netektų gailėtis. Kiekvienas žmogus turi tik vieną galimybę ir tik nuo jo paties priklauso, ar jam pavyks, ar ne.

 

gyvenimas

Kodėl svarbu gyventi taip, kaip norisi? Nemažai žmonių mano, kad posakiu, kad gyvename tik vieną kartą, dangstomas nebrandus ir pavojingas elgesys. Iš tikrųjų taip nėra. Priešingai jis padeda atkakliai siekti savo tikslų, laimės, atsikratyti baimių.

 

Geri patarimai, kaip gyventi, kad po to netektų gailėtis:

 
  • Rasti savo gyvenimo aistrą. Daug žmonių nugyvena ilgą gyvenimą, taip ir neatradę vieno ar kelių dalykų, kuriems jaučia begalinę aistrą. Tačiau gali būti, kad atradę savo gyvenimo aistrą, jie atrastų ir gyvenimo tikslą.
 
  • Vengti negatyvių žmonių. Tokių žmonių yra visur. Tačiau jų neturėtų būti, jei vadovaujatės posakiu, kad gyvename tik vieną kartą… Kadangi gyvenimą turite tik vieną, kam apsupti savo žmonėmis, kurių buvimas neleidžia džiaugtis ir būti laimingiems.
 
  • Nustoti skųstis ir pabandyti taisyti situaciją. Vien skųsdamiesi nieko gero nesukursite ir nepadarysite. Nustokite tuščiai švaistyti laiką skundams ir pasistenkite pagalvoti, ką galite padaryti, kad situacija taptų šiek tiek geresnė.
 
  • Vieną dieną per savaitę daryti tai, ką norite. Ar gali būti laimingas gyvenimas, jei niekada negalite daryti to, ko norite? Kiekvienas žmogus turėtų skirti bent šiek tiek laiko sau.
 
  • Ignoruoti labai kritiškus žmones. Žmonės visada teis, smerks ir bandys pakeisti jus ar jūsų elgesį. Tačiau jeigu nedarote nieko nelegalaus ir amoralaus, tokių kritiškų pastabų nereikėtų labai giliai imtis į širdį.
 
  • Užsiimti savanoriška veikla. Pagalba kitiems padeda tapti geresnėmis savo versijomis bei padėti kitiems gyventi laimingiau. Nesvarbu, kiek kartų gyvename, svarbiausia išlikti žmonėmis, kurie užjaučia ir yra pasirengę padėti.
 
  • Būti maloniems nepažįstamiems asmenims. Niekada negalite žinoti, ką jūsų geras žodis ar paslauga, iš tikrųjų reikš kitiems žmonėms. Galbūt tai nuskaidrins jiems nuotaiką visiems metams.
 
  • Sumokėti už jūsų eilėje stovinčio asmens pirkinius, pavyzdžiui, kavą ar šokoladuką. Kartais užtenka sumokėti 1 – 2 eurus, kad kitas žmogus ir tas, kuris nusprendė sumokėti už kito žmogaus prekę, pasijustų laimingas.
 
  • Užsiimti mėgstama veikla iki išnaktų. Sveikatos specialistai teigia, kad reikia miegoti 7 – 8 valandas per naktį. Tačiau kartais nieko tokio užsibūti iki vėlumos, jei užsiimate veikla, kuri jus „veža“.
 
  • Išmokti daryti kažką, ko nemėgstate ir kas iki šiol nesisekė. Tai padės išmokti labiau pasitikėti savimi, sustiprins savivertės jausmą. Išmokus kažką, kas anksčiau atrodė neįveikiama, pradės atrodyti, kad viską galite padaryti – net kalnus nuversti.
 
  • Bent kartą per mėnesį užsiimti kokiais nors rankdarbiais. Tokia veikla ramina ir atpalaiduoja. Be to, labai geras jausmas kažką sukurti savo rankomis.
 
  • Garsiai klausytis mėgstamos muzikos. Muzikos klausymasis yra vienas iš gyvenimo malonumą. Kodėl reikėtų jo atsisakyti? Mažiau galvokite apie tai, ką pasakys kiti, pasileiskite mėgstamą įrašą ir darykite tai, ką norite daryti.
 
  • Nesijaudinti dėl smulkmenų. Kasdienis stresas neleidžia džiaugtis ir mėgautis gyvenimu. Reikėtų mažiau jaudintis dėl visokių smulkmenų ir geriau pagalvoti apie tai, kaip būtų galima pagerinti savo gyvenimą.
 
  • Sportuoti bent tris kartus per savaitę. Sportas padeda išlikti sveikiems ir gyventi ilgiau, ir padaryti daugiau.
 
  • 70 % kasdien suvalgomo maisto turėtų sudaryti sveiki produktai ir patiekalai, o likę 30 % – ne tokie vertingi, bet labai skanūs ir „nuodėmingi“. Sveika mityba yra labai svarbi, nes nuo jos priklauso, kaip jaučiamės kiekvieną dieną. Tačiau retkarčiais pasilepinti desertu ar kitu skanėstu yra nieko blogo. Ypač jei tai padės pasijusti laimingesniais.