Klystate, jei manote, kad tie, kuri turi treniruotą pilvo presą, neturi riebalų šioje srityje! Tai normalu, bet kai pilvo riebalų per daug, tai gali neigiamai atsiliepti sveikatai. Iš tiesų tai pavojingiau negu riebalai kitose vietose.

 

pilvas

Dalis riebalų yra po oda, kita dalis yra giliau – aplink širdį, plaučius, kepenis ir kitais vidaus organus. Vidiniai (visceraliniai) riebalai gali sukelti problemų net liekniems žmonėms.

 

Turėti šiek tiek visceralinių riebalų reikia. Jie apsaugo vidinius organus. Tačiau jei jų per daug, didėja aukšto kraujo spaudimo, II tipo diabeto, širdies ligų, demencijos ir kai kurių tipų vėžio, įkaitant krūties ir gaubtinės žarnos, riziką.

 

Riebalai yra aktyvi kūno dalis, išskirianti daug pavojingų medžiagų. Priaugus daug svorio, kūnas pradeda kaupti riebalus netikėčiausiose vietose. Nutukusiems žmonėms įprastos riebalų kaupimosi vietos yra tokios užpildytos, kad pradeda kauptis aplink vidaus organus ir širdį.

 

Gydytojai rekomenduoja, kad liemens apimtis nebūtų didesnė negu 89 cm moterims ir 102 cm vyrams. Kriaušės tipo figūra, kai platesni klubai ir šlaunys, yra laikoma saugesne negu obuolio tipo, kai yra plati talija. Obuolio tipo figūros savininkai turi daugiau visceralinių riebalų.

 

Net ir liekni žmonės gali turėti per daug visceralinių riebalų. Tai iš dalies priklauso nuo genų, gyvenimo būdo ir fizinio aktyvumo lygio. Visceraliniams riebalams patinka aktyvumo stoka. Tyrimai rodo, kad tie asmenys, kurie laikosi dietos, bet nesportuoja, turi daugiau visceralinių riebalų. Taigi, svarbiausia išlikti aktyviems, nepriklausomai nuo to, kokio dydžio drabužius nešiojate.

 

Geri patarimai, kaip atsikratyti pilvo riebalų:

 
  • Sportuoti. Energinga mankšta mažina visų riebalų, įskaitant visceralinių, kiekį. Rekomenduojama bent 30 minučių 5 dienas per savaites sportuoti vidutiniu intensyvumu. Galima vaikščioti, bet eiti reikia greitu žingsniu, kad padažnėtų pulsas ir kvėpavimas. Bėgioti arba vaikščioti pakanka 20 min. 4 dienas per savaitę. Taip pat galima mankštintis ant bėgimo takelių, stacionarių dviračių, elipsinių treniruoklių. Galima grėbti lapus, dirbti darbe ir sode, žaisti futbolą su vaikais, lankyti zumbą ir pan.
 
  • Laikytis mitybos režimo. Nėra stebuklingos dietos, kuri, kaip burtų lazdele pamojus, panaikintų pilvo riebalus. Tačiau laikantis bet kokios dietos pilvo riebalai tirpsta pirmieji. Gali padėti pakankamas skaidulų vartojimas. Tyrimai rodo, kad asmenys, kurie kasdien suvartojo 10 g netirpių skaidulų ir nedarė jokių kitų pokyčių mityboje, numetė daugiau svorio negu kiti. Toks kiekis netirpių skaidulų yra 2 obuoliuose, 225 g žaliųjų žirnelių, 170 g dėmėtųjų pupelių. Sveikatai bus geriau, net jeigu pakeistų įprastą duoną daugiau skaidulų turinčia duona.
 
  • Miegoti. Gali padėti pakankamas miegas. Vienas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie naktį miegojo 6 – 7 valandas, priaugo mažiau visceralinių riebalų per 5 metus, palyginus su tais, kurie miegojo 5 valandas ir mažiau arba 8 valandas ir daugiau per naktį. Miegas nėra vienintelis dalykas, skatinantis pilvo riebalų atsiradimą, tačiau tikrai ne paskutinis.
 
  • Vengti streso. Visi patiria stresą. Viskas priklauso nuo to, kaip jį pakeliate. Geriausia, ką galite padaryti – tai rasti laiko atsipalaidavimui su draugais ir šeima, meditacijai, sportui, kuris padeda nuleisti garą, galbūt net psichologo konsultacijai. Visa tai padeda išlikti sveikesniems ir priimti geresnius sprendimus dėl savo pačių gerovės.