Kada paskutinį kartą darėte kažką, kad net praradote laiko nuovoką? Neatsimenate? Galbūt taip yra dėlto, kad nė neįtariate kokių slaptų talentų turite! Atrasti savo prigimtinius talentus nėra labai lengva, kartais tam gali prireikti dešimtmečių… Vis dėlto imantis tam tikrų veiksmų, pradėjus gilintis į save, įsiklausius į ekspertų patarimus, tiek daug laiko gali ir neužtrukti. Svarbiausia nuoširdžiai atsakyti sau į tris klausimus ir atsakymai galbūt nustebins jus patį!

 

talentai

Geri patarimai, kaip atrasti savo slaptą talentą:

 
  • Kas jus jaudino vaikystėje? Reikėtų skirti dvi minutes ir prisiminti džiaugsmingiausias akimirkas pradinėje mokykloje. Kodėl šios akimirkos buvo tokios smagios? Kas bendra visoms toms akimirkoms? Galbūt mėgote konkuruoti, būdami vaikai? Galbūt mėgote žaisti futbolą ir negalėjote sulaukti, kada bus pertrauka? Kuo jūs tada gyvenote? O galbūt jums patikdavo dirbti dideliuose, komandiniuose, į tikslą orientuotuose projektuose, kuriuose svajojote apie pergalę? Greičiausiai jūs vis dar turite tas pačias savybes, kurias suaugę užslopinote, jas tik reikia prikelti naujam gyvenimui. Pabandykite išsiaiškinti, kokie užsiėmimai dabar sukelia panašų pasitenkinimo jausmą, kaip prieš 20, 30 metų ar daugiau.
 
  • Kada prarandate laiko nuovoką? Įsivaizduokite, šeštadienis, 9 val. ryto. Visas laikas priklauso jums. Nereikia vaikus vežti į sporto treniruotes, atlikti darbo užduotis, kurių nespėjote penktadienį, eilinį sykį žiūrėti su vaikais animacinių filmų ir kepti blynų. Kažkaip jūs turite kelias valandas, kurias galite skirti tik sau. Tada pradedate užsiimti mėgstamiausia savo veikla. Galbūt planuojate pradėti mokytis groti gitara, sodininkystės (daržininkystės) pradmenų ar pradėti rašyti romaną. Galbūt norėtumėte pradėti mokytis programuoti, kad galėtumėte pradėti plėtoti projektą internete, apie kurį seniai svajojote. Tai tokia veikla, į kurią pasineriate visa galva, pamirštate pavalgyti ir nepastebite, kaip praeina tos dvi valandos.
 
  • Ką jūs trokštate veikti? Kas jus labiausiai jaudina šią akimirką? Kokia ugnis dega jūsų krūtinėje? Mėgstate rašyti? Puiku! Pradėkite rašyti tinklaraštį. Mokate gražiau nerti vąšeliu negu kiti savo gimtajame mieste? Puiku! Nunerkite keletą šalikų ir parduokite juos internete. Ar vien mintis apie tai, kad sutiksite naujų žmonių ir užmegsite naujų ryšių, jums kelia malonų jaudulį? Puiku! Pradėkite naują bendraminčių klubą savo gyvenamojoje vietoje ir spręskite vietines problemas. Žinote kitų žmonių, kurie taip pat mėgsta megzti? Suburkite bendraminčių klubą ir renkite kassavaitinius susitikimus. Idealiame pasaulyje stipriąsias savo asmenybes puses visi žmonės išnaudotų kasdien darbe. Deja, daugeliui žmonių tai netinka. Tyrimai rodo, kad 63 % žmonių nejaučia didelės meilės savo darbui, nors ir stengiasi, o 24 % žmonių apskritai dirba atmestinai. Tai reiškia, kad dauguma žmonių darbo vietoje neatskleidžia savo natūralių talentų. Pagalvokite apie tai. Gamtoje ereliai nuskrenda apie 120 – 200 km per dieną. Laukiniai drambliai nukeliauja apie 80 km per dieną. Jeigu ereliai ir drambliai būtų uždaryti narvuose, jei negyventų taip, kaip yra sutverti. Jie jaustųsi slopinami, dusinami, įkalinti. Taip ir žmonės, kurie tik dirba nelabai mėgstamą darbą ir, kurie net laisvalaikiu neleidžia atsiskleisti savo prigimtiniams talentams.