Tikriausiai visi yra girdėję auksinę taisyklę, kad norint numesti arba nepriaugti svorio, po 18 valandos reikia nebevalgyti. Tiesa yra ta, kad svarbu ne tiek tai, kada valgoma, bet kas valgoma.

 

????????????????????

Kartais net po sočios vakarienės, išjungus televizorių, kompiuterį ir šviesas, miegas neaplanko ir pradeda kamuoti įkyri mintis, kad reikėtų patikrinti šaldytuvą ir ką nors suvalgyti. Nors naktinis užkandžiavimas nėra sveikas įprotis, tačiau užmigti jaučiant stiprų alkį gali būti labai sudėtinga. Tačiau užkandžiaujant naktimis apgalvotai svoris gali neaugti, jeigu ribojamas kalorijos ir pasirenkami tinkami maisto produktai.

 

15 maisto produktų ir derinių, kurie numalšins alkį vėlų vakarą ar naktį:

 
  • Liesa mėsa arba kumpis su mažai druskos – baltymai suteikia sotumo jausmą ir patenkina sūraus maisto poreikį.
 
  • Keli graikiniai riešutai taip pat gali numalšinti alkį, bet per daug neapsunkinti skrandžio. Svarbu nepadauginti!
 
  • Migdolai – dar vieni riešutai, kuriais galima saikingai užkandžiauti prieš miegą. Juose esantis magnis atpalaiduoja raumenis ir gerina miego kokybę.
 
  • Karijų riešutai greitai numalšina alkį ir patenkina skanaus maisto poreikį. Valgant riešutus svarbu atsiminti, kad jie yra gana kaloringi, todėl jų rekomenduojama suvartoti nedaug.
 
  • Bananai tinka, kai naktį norisi suvalgyti ko nors saldaus. Šie geltoni vaisiai slopina apetitą ir turi natūralių raumenis atpalaiduojančių medžiagų, todėl užtikrina gerą nakties miegą.
 
  • Varškė tinka, jei nori šiek tiek sotesnio maisto. Šiame rauginto pieno produkte yra lėtai virškinamų baltymų, kurie nesutrikdo natūralaus miego ritmo ir numalšina alkį. Užtenka suvalgyti 100 g liesos varškės, pagardintos medumi arba šviežiais vaisiais.
 
  • Avokadas – taip pat geras pasirinkimas, kurį paprasta greitai paruošti. Ant paskrudintos duonos riekelės užtepti šiek tiek avokado minkštimo, apšlakstyti citrinų sultimis ir pabarstyti maltais, juodaisiais pipirais.
 
  • Avietės tinka kaip užkandis, kai naktį norisi ko nors užkąsti.
 
  • Pienas tinka malšinti alkį prieš miegą. Stiklinė šviežio pieno neapsunkina skrandžio, bet suteikia sotumo jausmą. Piene gausu kalcio ir triptofano, kurie turi raminantį poveikį ir padeda greičiau užmigti ir išsimiegoti.
 
  • Šviežios, šaldytos, džiovintos figos mažina alkį ir padeda gerai išsimiegoti visą naktį. Alkį numalšins 2 – 3 figos.
 
  • Vanduo – ne maistas, tačiau gali padėti, kai kamuoja nenumaldomas noras sukrimsti ką nors skanaus prieš miegą. Labai dažnai troškulys supainiojamas su alkiu. Todėl pirmiausiai reikėtų ne ieškoti ko nors skanaus šaldytuve ar virtuvinėse spintelėse, bet išgerti stiklinę vandens. Dėl skonio vandenį galima pagardinti citrinos griežinėliu arba mėtomis. Išgėrus vandens reikėtų palaukti 10 minučių ir, jei alkis nesiliauja, tada suvalgyti ką nors lengvo ir nekaloringo.
 
  • Pilno grūdo dribsniai su liesu pienu dažniausiai valgomi per pusryčius, tačiau jie tinka ir prieš miegą. Dribsniuose yra angliavandenių, o piene – baltymų. Baltymai su angliavandeniai suteikia sotumo jausmą ir nesutrikdo normalaus miego ritmo.
 
  • Graikiškas jogurtas, medus ir bananas – tai maisto produktai, kuriuose randama triptofano (hormono, padedančio užmigti ir išsimiegoti). Bananai turi angliavandenių, jogurtas kalcio, kuris padeda triptofaną organizme paversti į melatoniną ir padėti atsipalaiduoti. Kiti geri kalcio šaltiniai: varškė, lapiniai kopūstai, pienas ir sūris.
 
  • Žolelių (ramunėlių, apynių spurgų, mėtų, melisų ir kt.) arbata be kofeino. Karšti gėrimai šiek tiek kelia kūno temperatūrą ir natūraliai padeda užmigti.
 
  • Vyšnios arba vyšnių sultys yra tinkamas produktas prieš miegą, nes šiose uogose yra melatonino, kuris padeda sureguliuoti vidinį organizmo laikrodį ir gerai išsimiegoti. beje, geriau gerti rūgščių vyšnių sultis (tokios turi geresnį poveikį).
 

2 dalykai, kurių reikėtų vengti prieš miegą:

 
  • Aštraus, riebaluose kepto, sunkaus maisto. Tokio maisto valgymas prieš miegą sutrikdo natūralų organizmo miego ritmą. Daug ir labai sočiai prisivalgyti prieš naktį – labai didelė klaida. Organizmui naktį reikės sunkiai dirbti, kad suvirškintų ką tik suvalgytą maistą, todėl gali būti sunku užmigti ir kokybiškai išsimiegoti.
 
  • Kofeino. Vakare reikėtų atsisakyti kavos puodelio ar gaiviųjų gėrimų su kofeinu. Net labai nedidelis kofeino kiekis gali sutrikdyti miegą. Beje, reikėtų vengti ir tokių maisto produktų, kuriuose yra paslėpto kofeino. Pavyzdžiui, jo yra šokolade ir kai kuriose arbatose. Šiuos produktus geriau pasilikti rytui arba dienai.
 

Labai svarbu atpažinti, kada organizmui reikia daugiau maisto prieš miegą. Nereikėtų jausti kaltės dėl užkandžiavimo naktimis, tik reikėtų pasirinkti tai, kas nekenkia kūnui ir nesutrikdo natūralaus miego ritmo.